PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż short shiftera



majlo_civic
17-04-08, 23:49
Jak bardzo skomplikowany jest montaż short shiftera? Czy wymaga ona dużej ingerencji w rozbieranie skrzyni czy tym podobne rzeczy?

ivan667
17-04-08, 23:58
musisz zdjac wewnatrz kabiny srodkowy tunel, i sa tam bodajze 2 srubki ktore wykrecasz, mozliwe ze trzeba je przytrzymac w kabinie a odkrecac pod autem, nie pamietam dokladnie. i od spodu musisz jeszcze wykrecic jedna duza srube ktora laczy shorta z dalszym drazkiem, ta sruba jest w tulei shiftera. to chyba tyle. przyda sie kanal.

Egon
18-04-08, 02:04
ivan667, nie do konca tak kolego bo wystarczy od spodu wejsc wykrecic drazek ktory idzie od skrzyni do galki biegow wtedy dwie sruby co trzymaja drazek biegow nastepnie wymienic na shorta i skrecic spowrotem gora 20 minut roboty na kanale :)

majlo_civic
18-04-08, 08:58
I komu teraz wierzyc? ;)

Egon
18-04-08, 09:03
ja sam zakladalem wiec wiem jak to roilem ale wierz komu chcesz najlepiej sam sie za to wez to zobaczysz :)

ivan667
18-04-08, 11:12
no Egon to robiles tak jak ja z tym ze u mnie te 2 srubki sie obracaly i trzeba je bylo od gory czyms przytrzymac a tak to proste :)

bydle
18-04-08, 12:20
a czy po zamontowaniu galka jest nizej czy wyzej??

hokej
18-04-08, 12:25
jezeli jest przerabiany z orginalnej gajgi to jest nizej !!

majlo_civic
18-04-08, 12:45
No jak tylko się pogoda u mnie poprawi to wjadę na kanał i zobaczę jak to wygląda od dołu. Na pewno jeszcze się odezwę w tym temacie.

P.S. Czy te shorty z Allegro za te, powiedzmy, 50-100 zł są odpowiednie? Chodzi mi o to czy to nie jakieś buble nie czy nie powinienem szukac czegoś w wyższej cenie?
I czy po zmianie na shorta szybkośc zmiany biegów jest mocno zauważalna?

ivan667
18-04-08, 13:24
nie kupuj shorta!!! zrob sobie sam z wlasnej wajhy. jest opinia ze te ebajowe niby pekaja, ja nie potwierdzam bo nie mialem takiego ale koszt wykonania wlasnego jest niski = przeciecie i spawniecie. a jak zrobisz solidnie to nie peknie za Chiny ludowe. BTW jakby co to mam jedna wajhe seryjna do przerobki, moge opchnac :)

majlo_civic
18-04-08, 13:30
Hmmm, kojarzę, że kiedyś czytałem na forum czyjś opis jak zrobic samemu shorta. Poszukam i zobaczę czy to nie zbyt skomplikowane hehe. ;)

hokej
18-04-08, 14:07
jest to bardzo proste : dwa cięcia dwa spawy klucz 12 ( najlepiej 2 ) i 10 !! razem ze spawaniem ok 30 minut roboty :) na forum gdzies to jest i tam jest pokazane gdzie dokładnie obciać gajge :


ale jak sie na nią patrzy to ok 4 cm nad kólka w góre wajchy i tam cięcie a w dół od kółki ok 1 cm i cięcie potem to okrecamy i spawamy na odwrót czyli dłóższa czesc od dołu a krótsza do góry ( gajga sie robi krótsza ) zakładamy i mamy shorta :)


miłej zabawy :d

jak nie znajdziecie a powinniscie to wam porobie fotki co i jak ciąć pozdro

eVok
18-04-08, 16:07
jezeli jest przerabiany z orginalnej gajgi to jest nizej !!
niekoniecznie ;)
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6303

hokej
18-04-08, 16:25
ale ten nie był robiony tak jak ja to opisałęm tylko miał dospawany dół hehehehe

Lcfr
18-04-08, 19:49
Ogólnie można zrobic dwojako-tak, że będzie taka sama długośc i tak, że będzie nizej
chyba fajniejszy jest ten niższy :)

Co do montażu, to niestety ;/ nie każdemu udaje sie to tak szybko wymienić własnie ze względu na często obracające się śrubki co było opisane powyżej... Poza tym pierwszym razem to wszystko idzie dłuzej ;) Ale generalnie jak masz choć troszke wprawy w kręceniu kluczem to sam wymienisz. I juz na koniec-moim zdaniem tych z allegro nie ma co kupować bo:
- sa drogie :) swój przerobisz za koszt spawania/cięcia(max 30zł) albo darmo jak umiesz sam zrobić troszkę
- są lżejsze ale za to wytrzymują średnio z rok albo krócej-niejedna osoba już tgo połamała :)

Egon
19-04-08, 18:54
zawsze mozesz wykrecic caly drazek tak jak ja to zrobilem :)

http://img291.imageshack.us/img291/521/zdjcie072qc2.jpg (http://imageshack.us)

majlo_civic
19-04-08, 19:30
ivan667, po jakiej cenie?


Czy ktoś, kto ma shorta mógłby się wypowiedziec czy szybkosc zmiany biegów jest rzczywiście zauważalna? Czytałem na forum kiedyś jedną wypowiedź, w której ktoś napisał, że dał swojemu ojcu pojeździc swoją hanią (z shortem) to ten po jeździe stwierdził, że chyba skrzynia jest popsuta, bo w ogóle nie czuc jak sie zmienia biegi. Czy rzeczywiście tak jest?

eVok
19-04-08, 20:23
short to bardziej lans :) może i szybciej sie zmienia biegi ale to raczej niezauważalne.mój ojciec jak się przejechał moim to powiedział że jest fajniej niż w jego Corsie hehe.poza tym w moim odczuciu biegi są bardziej wyczuwalne,mam okazję pojeździć czasem jajkiem siostry i uważam że seryjny short to masakra
mam przedłużony o 35mm i biegi wchodzą ciężej trochę ale jak się zrobi na 30mm to jest chyba optymalnie moim zdaniem

BARTAS998
19-04-08, 20:52
35mm i biegi wchodzą ciężej trochę ale jak się zrobi na 30mm

wzgledem czego mam mierzyc te mm ?

ivan667
19-04-08, 20:55
co do szybkosci to poprostu musisz zrobic krotszy ruch reka zebvy zmienic bieg, czy szybciej to zalezy od Ciebie :) na pewno jest fajnie i polecam

eVok
19-04-08, 21:06
wzgledem czego mam mierzyc te mm ?
noo,długość od kulki w dół,im większa tym krótsze biegi ale nie można przesadzić bo o wydech będzie zawadzało

Ficek
19-04-08, 21:14
Wstawi ktoś zdjęcie przed zmianą i po zmianie i napisze od razu o ile krótszy jest shifter :dalej:

ivan667
19-04-08, 21:22
zajrzyj tu http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6303

Ficek
19-04-08, 22:37
ok ale nie do końca o to mi chodzi. Chodzi mi o efekt końcowy wiesz jak już wszystko będzie na swoim miejscu załozone w autku i konsola zmontowana.

mum666
19-04-08, 22:55
wzgledem czego mam mierzyc te mm ?
noo,długość od kulki w dół,im większa tym krótsze biegi ale nie można przesadzić bo o wydech będzie zawadzało

Dla ścisłości, nie skracamy biegów tylko skok lewarka ;) i short to jak ktoś już wspomniał bardziej lans niż coś co naprawde pomaga szybciej zmieniać biegi bo i tak większość ludzi ma szybsza reke niz noge i na seryjnym drazku ogranicza ich wciskanie sprzęgła.

ivan667
19-04-08, 22:56
jesli zrobisz shorta z odwrocona kulka to obnizy Ci sie wajha o jakies 3cm.
jesli dospawasz pod kulka kawalek przedluzajacy to wajha bedzie sterczec na takim samym poziomie w kabinie (jak przed przerobka)
W obu przypadkach skok lewarka bedzie krotszy i bardziej zdecydowany, charakterystyczny KLIK i bieg siedzi

Egon
20-04-08, 06:28
wstawianie zdjecia jak to wygladalo przed i po nie ma sensu bo to wyglada tak samo , praktycznie nie widac roznicy jest poprostu troszeczke nizej i tyle :agent:

PSYCHO BUTCHER
20-04-08, 08:59
I czy po zmianie na shorta szybkośc zmiany biegów jest mocno zauważalna?

Kiedyś szybką zmianę biegów się ćwiczyło , teraz jak widzę wstawia się Short Shifter...
Jak Short Shifter wpływa na skrzynię?
Ciekaw jestem jak reagują synchronizatory na wbijanie im (na tzw.chama) biegu?

eVok
20-04-08, 09:16
Ciekaw jestem jak reagują synchronizatory na wbijanie im (na tzw.chama) biegu?
reagują dokładnie tak samo na szybką zmianę biegów na serii i na przerobionym.w jednym i drugim przypadku wbija się biegi na chama ;)