PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrotami / potrzebny ekspert



DefPL
16-02-14, 19:19
Cześć mam dojść nietypowy problem z którym kilku mechaników ma problem i nie jest w stanie mi do końca pomóc.

Otóż kupiłem Hanie następnie ją zagazowałem, co się okazuje, że po odłączeniu komputera (odłączenie aku i podłączenie) hania nurkuje z obrotami, tzn po odpaleniu jest ok ale po przygazówce do 3 tysięcy zamiast utrzymywac 800 nurkuje prawie do 400 aż trzęsię budą i dopiero potem wraca.

Na benzynie podnosi się deczko wyżej przez co nie zwracałem na to uwagi (problem mógl występować przed LPG) bo dopiero na gazie czuć to bardziej. Co dziwne Hania po jakimś czasie uczy się tego, że obroty mają być wyżej i jakiś czas jest ok, potem z niewiadomych przyczyn problem wraca ogółem jest to takie błędne koło. Gdy nawet się nauczy wystarczy reset AKU i problem wraca.

Podstawowe przyczyny: czyszczenie krokowego został wykręcony ale był czysty jak łza, regulacja luzów zaworowych oraz czyszczenie przepustnicy zostało wykonane.

Jedyne podejrzenie ? Hania jest z koncówki 99 roku, była przywieziona z DE gdzie miała blokade na 75 km zmieniłem uszczelke na 90 km a ponoć od 99/00 miały zmieniane komputer, ja go nie wymieniałem.

Czy coś przeoczyłem, czy może ktoś miał podobny problem ? Na forum znalazłem temat podobny, z przygasaniem obrotów przy dojeżdżaniu do świateł nauczyłem hanie na nowo to pomaga ale na niekreślony czas (nawet bez restartu ECU).


Nie wiem tylko czy przepustnice dobrze wyczyściłem bo zdjąłem tylko góre filtra i przetarłem w środku bo klapka normalnie się otwierała ni było jakiego mega syfu.
Wymieniałem tłumik środkowy a mam 2 lambdy to może wyrzucili mi którąś ? ale błędu nie ma a emulatora nie wgrywali bo przy mnie robili...

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?203275-Za-nisko-spadaj%B1ce-wolne-obroty-to-nie-krokowiec

czytałem ten temat jednak mój nie wstaje tak szybko tylko zdecydowanie trwa to ok 2 sekundy na oko żeby podniósł się.

MacMillan
16-02-14, 20:52
Siema, mam ten sam problem u siebie i jeszcze go nie rozwiązałem, a w twoim przypadku aparat zapłonowy, kable WN i świece sprawdziłeś?

DefPL
16-02-14, 21:09
Jeszcze nie, tylko dziwne bo jak naucze ją jest ok a po nieokreślonym czasie znowu się coś jej wali. A odłączenie aku odpalenie nawet na benzynie od razu pokazuje problem. Ja rozumiem, że może się restartować ale czemu się od razu tego nie uczy ? ;/

Tylko ja własnie nie ucze przez te 30 minut od chłodnego od wentylatora tylko wsiadam i jeżdżę i po jakim czasie się uczy. Jak po każdym odłączeniu/podłączeniu aku mam 30 minut go uczyć to ja dziękuję :) no ale skoro raz już go po swojemu naucze czemu problem sam nie wiadomo czemu się pojawia bez odłączenia..

MacMillan
16-02-14, 21:13
Żadnych błędów nie pokazuje? Jak odpalasz na benzynie to od razu jest problem na zimnym czy dopiero jak się rozgrzeje?

marcin_1993
16-02-14, 22:54
Tylko ja własnie nie ucze przez te 30 minut od chłodnego od wentylatora tylko wsiadam i jeżdżę i po jakim czasie się uczy. Jak po każdym odłączeniu/podłączeniu aku mam 30 minut go uczyć to ja dziękuję no ale skoro raz już go po swojemu naucze czemu problem sam nie wiadomo czemu się pojawia bez odłączenia..

No i tu jest problem. wyłącz wszystkie odbiorniki prądu, przesuń suwak na nawiew zimny, wyjmij bezpiecznik back up i odpal tylko musi być zimna. Nie żałuj tego litra paliwa, bo po włączeniu wentylatora i zgaszeniu problem już Cię nie dotknie, a jeśli tak to przez pierwsze parę kilometrów. Też mam d14z1(75km) i zawsze tak ustawiam

DefPL
16-02-14, 22:57
No i tu jest problem. wyłącz wszystkie odbiorniki prądu, przesuń suwak na nawiew zimny, wyjmij bezpiecznik back up i odpal tylko musi być zimna. Nie żałuj tego litra paliwa, bo po włączeniu wentylatora i zgaszeniu problem już Cię nie dotknie, a jeśli tak to przez pierwsze parę kilometrów. Też mam d14z1(75km) i zawsze tak ustawiam



Dzięki zrobie tak jutro, tylko dlaczego moją metoda prób i błędów robię że wszystko jest ok a po 500, 1000 lub 1500 (niekreślony czas i przebieg) nagle się mu coś rypie ? odpalam pewnego dnia i znowu mu wracają stare ustawienia ? czy to dlatego że nie robiłem tak jak trzeba ? ale skoro tak czemu przez dłuższy czas jest ok a potem się wszystko psuje. Czy to normalne że po odłączeniu aku na ciepłym silniku i odpaleniu go i przegazowaniu od razu nurkuje ? po to chyba to wszystko ma żeby tak się nie działo ?

Czy po takim restarcie zmienia się mapa wtrysku ? mam gaz KME, ale po takich zabawach check engine z ubogą mieszanką mi się nie wyświetla więc chyba wszystko ok ?


Na zimnym i o dziwo na klimatyzacji jest ok, nawet jak ten problem występuję włączę klime to trzyma obroty wyżej, nie nurkuje aż tak że trzęsie budą.

marcin_1993
17-02-14, 11:51
Każde odłączenie klemy spowoduje zresetowanie ustawień, a co do gazu nie wiem. lepiej wyciągnąć bezpiecznik.

Czy to normalne że po odłączeniu aku na ciepłym silniku i odpaleniu go i przegazowaniu od razu nurkuje ?
To jest normalny objaw bo on właśnie dostosowywał obroty/mieszankę(proszę poprawić mnie jak się mylę) do danej temperatury silnika, a Ty mu to przerwałeś

DefPL
17-02-14, 16:00
Wlasnie go na nowo ucze jednak dziwi mnie fakt ze jak wczesniej bylo ok to przy spadaniu obrotow nie zatrzymywala sie na 1 tys obrotow i dopiero spadala jak w drugim civicu viii generacji na podworku tylko nurkowalo od razu do 750 i jako tako sie trzymalo. Zobaczymy zaraz co po nauce komputer zrobi bo w miare cieplo jest :)

fełtek
17-02-14, 16:38
Siema. Podepnę się. W mojej od jakiegoś czasu mam problem z obrotami biegu jałowego. Mianowicie jak się nagrzeje auto dobrze to spadają poniżej 750 mysle że tak do około 600 i wtedy silnikiem trzęsie. Silnik to D15Z6. Można to jakoś wyregulować? Czytałem manuala,ale tam wielkie NIC znalazłem.

DefPL
17-02-14, 19:40
No ja po nauce na samym początku było perfekcyjnie hamował przy tysiącu i spadał ale po kilkunastu przygazówkach już się nie zatrzymuje na tysiącu ale od razu leci na te ok 800 na gazie czasem tak się zatrzymuje a czasem deczko niżej. Ogółem jest tak jak ja po swojemu uczyłem, zobaczymy jak długo, budą nie trzęsie to raczej odpuszcze temat. Mam filmik https://www.youtube.com/watch?v=DAeV49JI_1Y

DefPL
04-03-14, 18:10
Problem powrócił wywalając checka tym razem że 2 sonda jest dead. Na warsztacie okazało się, że sonda faktycznie dziwnie pracuje bo po dodaniu gazu i spadaniu obrotów pierwsza spada z napięcia a druga ma cały czas 0,95 V wtedy i nie za bardzo się rusza. Ale podejrzewają też krokowy i przepustnice, kwestia co teraz robić kupić jakąś sondę używaną i podmianka czy co ? bo czyszczenie przepustnicy+podmiana krokowego wychodzi tyle co sondy... Znowu podejrzewają że napięcie takie jest przez LPG ale pierwsza jakoś śmiga..

Po odłączeniu bezpiecznika LPG sonda nadal nie wstawała tak jak powinna na jałowym zostawała nadal na 0,96 kilka razy przekroczyła też 1V na jakieś 1,02 ale nie wyżej ta pierwsza nie.

Michał102
04-03-14, 18:51
Możecie jeszcze nagrzać silnik do optymalnej temperatury, odpiąć krokowca i wyregulować obroty za pomocą śruby na przepustnicy. Z odpiętym krokowcem powinno być 500rpm, czyli ta pierwsza kreska tuż nad 0.

piotrekk7
04-03-14, 19:14
Mam podobny problem ale przestałem się Tym przejmować. D14a3 z gazem.
Na początku zaobserwowałem że obroty na LPG jak wkręcę go na większe obroty i wcisnę sprzęgło spadają niżej i odbijają.
Na benzynie potem zauważyłem to ale minimalne wahania.

Czasem miałem tak że obroty spadały na LPG do około 200-300 (przyczyną może być 8 letni reduktor).
Następnie przełączałem na benzynę i obroty podobnie się trzymały.
Dopiero po zrestartowaniu silnika i odpaleniu go na benzynie obroty na benzynie się dobrze trzymały a po przełączeniu na gaz spadały do tych 200-300 czasem.

Tutaj można zauważyć że jak jeździłem na LPG i te obroty spadły, to na benzynie silnik się tak samo zachowywał jak na LPG.
Dopiero po restarcie silnika i odpaleniu na LPG jakby przyjął silnik swoje ustawienia.

DefPL
10-03-14, 11:01
Byłem dzisiaj u mechaników i porządnie wyczyścili krokowy i jak narazie dużaaa poprawa bo zatrzymuje się na 1 tysiącu a potem dopiero leci w dół. Wcześniej inny czyścił a raczej wyjął i powiedział, że jest ok.. Mechanik<mechanik