PDA

Zobacz pełną wersję : Rdzewiejace nadkola :(



hcc
10-11-04, 10:19
Elo,

porblem wszystkim znany w hondach, czyli rdzewiejace nadkola. Gdzie kupic reperaturki i ile kosztuja. Aha jeszcze moze macie jakiegosw zaufanego czlowieka co to zrobi ??? Potrzeboje to szybko zrobic to po zimie nie bedzie juz co ratowac :(
A z plusow to ze waga auta mi sie zmniejsza to bedzie szybszy:)

Mystek
10-11-04, 10:29
Hmm no mnie to dopadlo w zeszla zime ja zrobilem to w AutoBody ale cos niedziala im strona to bym ci pokazal fotki no i niepowiem z napraw blacharskich jestem zadowolony no ale ...

no1tasman
10-11-04, 10:36
no ja zrobilem to we wlasnym zakresie ;) w sierpniu...i mam spokoj-jeszcze nadkola zeby woda i bloto sie nie zbieraly od srodka, i mam spokoj na pare lat ....

hosi
10-11-04, 10:39
Dlaczego na wiosnę nie da się uratować?? Ja mam identyczny problem i planuję wczesną wiosną zrobić marzec/kwiecień. U mnie jest na tyle zaawansowana że pierwsza śruba mocująca zderzak nie ma już się czego trzymać! Zaufany blacharz powiedział że mimo wszystko najlepiej wczesną wiosną to zrobić.

przemir
10-11-04, 10:46
ja tez stawiam na wczesna wiosne.

hcc
10-11-04, 11:06
ok, moze i macie racje z ta wiosna, a znacie orientacyjny koszt takiej uslugi bez lakierowania ?

hosi
10-11-04, 11:17
200 PLN wraz z kosmetyką tylnej klapy. Ale to w Poznaniu.

przemir
10-11-04, 11:47
autobody działa byly przenosiny serwera ale to pare dni temu dzis jest ok chyba ze wyswietla mi strone z historii.
HCC teraz moze sproboj sam podzialac zdrapac to co jest i pomaluj pod kolor /zrobic zaprawki/ i zawsze to lepiej niz pozwolic rdzy szalec - a od srodka to zobacz czy masz ta gume jak tak to tez zdejmij wyczysc ladnie i jakims biteksem czy innym tlustym ustrojstwem zamarz zawsze to przyhamuje troche

Mystek
10-11-04, 11:50
przemir no dziala ale chodzi mi wlasnie o dzial blacharstwo chcialem HCC pokazac fotki jak zescie moja cieli ...

przemir
10-11-04, 11:53
nie wiem co sie dzieje ? Blacharstwo (http://www.autobody.pl/blacharstwo.php)

Mystek
10-11-04, 11:56
O teraz dziala 8)

Tomo
10-11-04, 11:56
ja mam juz niezle zgnile nadkole... musze je zrobic najlepiej teraz

Bayer
10-11-04, 13:20
Ja robilem to w tym roku, mialem nadkola juz lekko pordzewiale i progi.
Powiem tak, jak cos juz zaczelo rdzewieć to to i tak zardzewieje chociaż byśmy to niewiem jak zabezpieczali.
Wydaje mi się że jedyny sposób to wyciąć element i wstawić nowy - oczywiście super zabezpieczyć miejsce łączone. Czasem się nie opłaca czekać na wymiane, jak ja robilem swoje to jedno nadkole wewnetrzne mialem delikatnie nadgryzione juz i jak bym dluzej zwlekal to jeszcze by mnie czekala wymiana nadklola wewnetrznego, a tak uniknalem tego.
Elementy kupowałem w BHMD, jednak z błotnika przedniego nie jestem zadowolny, jakaś mizerna jakość, a raczej jego kształt ;(

lukiasz
10-11-04, 13:42
hehe normalka w hondzie tu fotki mojej

http://www.autobody.pl/democar_blacharka1.php
http://www.autobody.pl/democar_blacharka3.php

no1tasman
10-11-04, 13:47
cos juz zaczelo rdzewieć to to i tak zardzewieje chociaż byśmy to niewiem jak zabezpieczali.
Wydaje mi się że jedyny sposób to wyciąć element i wstawić nowy - oczywiście super zabezpieczyć miejsce łączone
jestem tego samego zdania, aczkolwiek wszystko zalezy od stopnia uszkodzenia...

Toreto
10-11-04, 14:46
Ja bym jeszcze radził od środka czegos napryskać(jakis srodek zabezpieczajacy przed rdza do karoseri kiedys dobry był chyba zazywal sie BITEX) zeby zabezpieczyc przed rdzewieniem... Robilem tak kiedys ze starszym w samochodzie ciezarowym bo ciagle nam gnilo nadkole a od kad wymienilismy na nowe i zabezpieczylismy je od srodka mamy świety spokoj...

przemir
10-11-04, 15:14
nie no inna historia to zabezpieczyc po naprawie bo inaczej to nie widze wogole naprawy - inna olac i nie robic nic patrzac sie na rdze i inna zrobic pare zabiegow bardzo tanio z wlasnym nakladem pracy teraz by na wiosne zrobic to bardzo dobrze w jakims zakladzie ktory juz to robił.

ja popieram opcje nr 3
sam tez to przechodzilem zeby nie bylo :roll: :lol:

LIO
10-11-04, 18:08
No to moze troche konkretów, bo jak narazie to malo.
Reparaturki nadkoli dostaniesz na Arkuszowej, kumpel placil do sedana po 100-150zl/szt dokladnie nie pamietam, robil mu to jego koleszka, a potem dal do lakiernika, calosc cos okolo 700-800zl go wyszlo. Warsztatów polecac ci nie bede bo ich nie znam, ale po blachy podjedz tam.

igor
10-11-04, 18:48
u mnie znajomy lakiernik spilowal rdze (tzn dopeiro nalot nachodzil) ze blacka byla dosc zdrowa pod rdza, potem to zrobil bitexem chyba ze blacha sie zrobila az taka granatowa i cala rdza zeszla tak mi zabezpieczyl nadkola, z tego co z nim gadalem mowil ze to jest najlepszy sposob na rdze (znaczy sie ten bitex)

jesli rdza wlazla juz gleboko to ten bitex nei da rady,

co jeszcze do tylnich nadkoli i wogoole nadkoli to rdza tam wchdoiz od wody ktora gromadzi sie w tej uszczelce co jest zalozona od srodka w nadkolu tak weic ja polecam zabezpieczyc te gumki porzadnie, u mnei koels zrobil tak e zdjol gumke krawedz blachy zrobil bitexem i na to dal ta gumke wysmarowana silikonem do szyb czarnym tak wiec woda tma nie wlezie

wiec polecam taki sposob bo chyba latwiej zabezpieczyc niz leczyc :>

----------------------------------

i sroki ze tak namieszalem troche ale dzis jakos ciezko mi zebrac mysli ale mam nadzieje ze zrozumiale jest chcoiaz troche to co napsialem

edit by ARTX: POSTY EDYTUJEMY!!!

eVok
10-11-04, 22:10
jak chcesz robić to mam blacharza rzut kamieniem od ciebie bo na Jeziornie koło elektrowni.już 3 osoby do niego skierowałem kolega Bayer podobno jest zadowolony.

Toms
11-11-04, 20:43
ja u siebie ratowalem nadkole i mi sie udalo. technika od wewnatrz jazda z katowka do golej blachy potem 3 razy hammeritem i na koniec dwa racy czyms ala bitexem i jest spokoj. Z wlasnej autopsji wiem ze polozenie na gola blache bitexu nic nie daje bo pod bitexem zrob sie znow rdza.

reXio
11-11-04, 23:48
po 1 - najlepiej stosowac reperaturki jesli sa dostepne.

Do mojej Cif5D 1996r (anglik) niestety nie ma. Musze sie ratowac inaczej - oczyscic ile sie da i jak najlepiej sie da to pomalowac i zabezpieczyc. Auto wlasnie stoi u lakiernika :)

Po 2 - zapomnijcie o bitexie! Nie jest moze tragiczny ale sa lepsze rozwiazania. Jako srodek konserwujacy na pedzel polecam Bolla.

Po 3 - nie nakladajcie go na gola blache - jak juz ktos wczesniej napisal to nic nie daje - jedynie maskuje rdze. Domowym sposobem dosc skutecznym jest Hammerite. Oczyscic luzna rdze, przejechac papierem sciernym , odtluscic i pomalowac. Nich wyschnie, potem na to np Bolla i jest git. To w miejscach ktorych nie widac. Od zewnatrz juz trzeba powierzyc blacharzowi - no chyba ze ktos ma dobre zaplecze i super umiejetnosci :)

Po 4 - Ja u siebie opisanym wczesniej sposobem zrobilem jedynie progi - bylo tego naprawde malo a blacha tam jest bardzo gruba - jak ktos kuma jak sa zbudowane w Cifie 5D 1996 to wie o co biega :) Natomiast chce tutaj poruszyc sprawe nadkoli jesli nie ma reperaturek...

To co wylazi na zewnatrz to jest pikus! To czego nie widac powinno Wam spedzac sen z powiek. Laczenia blach od wewnatrz auta :( Jak nadkole laczy sie z zewnetrzna czescia blotnika. Tam sie da wejsc tylko od wewnatrz auta i to nie widzac praktycznie od pewnego momentu nic :( Najlepiej zrzucic kolo, wyczyscic ile sie da i dac tam srodek ktory laczy sie z rdza i z woda!! Pozniej to walnac podkladem, srodekiem zabezpieczajacym i W ZADNYM WYPADKU NIE ZAKLADAC TYCH ZASRANYCH GUMEK!!! Ojciec w Accordzie juz tego nie ma - juz wiem czemu ;) Pod tym sie tylko gromadzi wilgoc - nawet jak to wcisniesz na jakims kleju czy konserwacji - woda wejdzie wszedzie. Lepiej to laczenie dokladnie zabezpieczyc specjalnym srodkiem i ma sie spokoj.

Strasznie sie rozpisalem. Jakby ktos mial jakies pytania prosze walic. Ja odbieram auto w sobote rano i powiem Wam czy lakiernik jest solidny. Pierwszy raz u niego jestem ale gosciu kolo 30 lat - kumpel od kumpla z liceum - jak narazie jest naprawde solidny i widac ze bardzo mu zalezy zeby to zrobic dobrze a nie tylko zgarnac kase.


Ps. jako ze jestem nowy witam Wszystkich bardzo serdecznie! :)
Ps.2 - HONDA FOREVER! :)

hcc
12-11-04, 01:36
dzieki za odpowiedz i dyskusje. eVok pewnie sie do ciebie odezwe w sprawie tego blacharza w Jeziornie.

pozdro
lukasz vel. hcc

fuji
16-11-04, 23:46
tez mam ten problem :( i tez planuje to zrobic wiosna :P bo inaczej to opciach dowiadywalem sie o reperaturki i mi powiedzieli kol 100 zł tyle ze to w sklepie gdzie sprowadzaja czesci do koreancow i japoncow i obawiam sie ze to moze byc liche , ale zlota raczka w tych sprawach powiedziala ze jesli sie dobrze to zapusci zakonserwuje to bede mial spokuj naaaaaaaaaaaaaaa dddddddddddllllllluuuuuuuuuuugiiiiiii czas

reXio
17-11-04, 01:28
Reperaturki to najlepsze rozwiazanie. Jezeli blacharz to naprawde dobrze wstawi i super zakonserwuje to serio mozna spac spokojnie!!

Ja wlasnie zaluje ze nie mam do swojej reperaturek - nie wiem czemu tego nie produkuja jeszcze... Ale autko juz zrobione i naprawde jak pieknie wygladaja nadkola bez babelkow :)

AHA! Od wewnatrz blacharz rozpylil mi srodek konserwujacy i taki co wypiera wode - nazywa sie NOXUDOL 750. Bardzo go zachwalal i mowil ze to najlepsze rozwiazanie. Stosowal to ktos juz??

wara99
18-11-04, 16:29
moja hondka wlasnie stoi u blacharza .okazalo sie ze poprzedni wlasciciel zakitowal istniejace juz dziury . a naprawa prosta sprawa .wyciać kawalek gdzie sa dziury lub silna korozja i wspawacd inny kawalek blachy .dla blacharza to bulka z maslem.....reperaturki zbyteczne... :D

hosi
18-11-04, 16:52
wyciać kawalek gdzie sa dziury lub silna korozja i wspawacd inny kawalek blachy .dla blacharza to bulka z maslem.....reperaturki zbyteczne... :D

Też mi się tak wydaje. Tylko musi wyciąć zardzewiałą blache z odpowiednim zapasem. Reparaturka oczywiście jest lepszym rozwiązaniem ale to zawsze stówka w plecy za jedno nadkole.

4est
18-11-04, 21:49
moja hondka wlasnie stoi u blacharza .okazalo sie ze poprzedni wlasciciel zakitowal istniejace juz dziury . a naprawa prosta sprawa .wyciać kawalek gdzie sa dziury lub silna korozja i wspawacd inny kawalek blachy .dla blacharza to bulka z maslem.....reperaturki zbyteczne... :D

no ja bym jednak był bardziej skłonny ku reparaturkom. W przypadku 5gen warto też później pomyślec o dokupieniu nadkoli jeśli sie nie ma (bo o ile wiem to chyba fabrycznie nie zakładali)

hosi
18-11-04, 22:04
W przypadku 5gen warto też później pomyślec o dokupieniu nadkoli jeśli sie nie ma (bo o ile wiem to chyba fabrycznie nie zakładali)

Gdzie można takowe dostać?

boomer
19-11-04, 11:41
BTW taka wzmianka jesli macie takie gumowe uszczelki przy nadkolach (rantach) to je posciagajcie - przyciagaja rdze az milo

reXio
19-11-04, 18:06
wyrzniecie skorodowanego kawalka i wstawienie nowego jest na pewno gorszym i mniej trwalym rozwiazaniem niz reperaturki. Co ze wyrzniesz jak reszte blotnika nawet nie wiesz gdzie masz zezarta?!

Nadkola - gdzie mozna kupic do mojej?! :) Moze bym kupil... Ja nadkola tylne w HONDZIE to zobaczylem dopiero u ojca w Accordzie ;) Moj stary Cif 3D 1991 nie mial, obecny nie ma a wczesniejsze tez raczej nie mialy...

Jak radzi przedmowca - te gumowe nakladki posciagajcie w pierniki!! Tylko jak sciagniecie to oczysccie rant, odtlusccie i pomalujcie konserwacja. Ja zeby ladnie wygladalo przykleilem tasme na rant - i mam 2/3 pomalowane a 1/3 ta od zewnatrz mam juz polakierowana. W tych gumach siedzi tylko woda!! :(

boomer
19-11-04, 22:16
W tych gumach siedzi tylko woda!!
Dokladnie tak. I jak guma zostaje to mozna i 10 razy robic a i tak bedzie rdzewiec :D

sc0rpion
19-11-04, 22:25
BTW taka wzmianka jesli macie takie gumowe uszczelki przy nadkolach (rantach) to je posciagajcie - przyciagaja rdze az milo

mozna je wozic tylko trzeba co jakis czas sciagac i oczyszczac dokladnie ranty, ja jeszcze w zadnym z cifow nie mialem rdzewiejacych nadkoli

gucior
19-11-04, 22:31
3 tygodznie temu odebralem auto od switnego blacharza ktorego z czystym sumieniem moge polecic kazdemu - szybko , fachowo i przede wszsytkim swietnie zrobiona praca - koszt lakierowania dwoch bokow auta , wstawienia dwoch reparaturek i wypedzenia z klapy rdzy razem z malowaniem jej to 900 pln wiec uwazam ze cena tez super :)
zaklad miesci sie niedaleko salonu BMW w lomiankach - AUTOPOLSKI , ulica za BMW w prawo jada od strony warszawy .
pzdr

Furious
29-03-05, 19:40
Wygrzebalem topic odnosnie rdzy... tak sie sklada ze chwilowo pozbylem sie zbednego balastu z tylu i wyszlo cos takiego (Hondzia byla kiedys walnieta w bok)

xxx
xxx

W warsztacie za zrobienie tego chca 200-350zł, niby nieduzo ale ida wakacje, kasy brak, oszczesnosci by sie przydaly, trzeba zrobic to samemu.
No i jak sie za to zabrac? wyczyscic, podklad z Minia lub Hameraid, a pozniej bitex? tak mam rozumiec?
(i jeszcze musze znalezc gdzie przecieka woda :/)
wielkie dzieki

Zbyszek
30-03-05, 01:05
Czytajac Wasze posty zastanawiam sie, czy nie zalozyc tylnich nadkoli do HC 5/D. Znalazlem takie na allegro. Czy ktos to stosowal ?

emg
30-03-05, 01:28
Wygrzebalem topic odnosnie rdzy... tak sie sklada ze chwilowo pozbylem sie zbednego balastu z tylu i wyszlo cos takiego (Hondzia byla kiedys walnieta w bok)
no to ruda zaatakowała na całego - tu już potrzeba fachowca i może nawet reparaturkę

Bayer
30-03-05, 11:32
Kurde niezle wcina samochód, z ktorego masz roku ? To moj napewno jest starszy a nigdzie nie znajde takiego czegos, niezle

Furious
30-03-05, 13:22
Dzisiaj polałem samochod ostro wodą... bylem w glebokim szoku jak wsadzilem tam ręke bo bylo tam niezle bagno :/ Woda az sie przelewala :/
Ale ciagle nie wiem skad leci :/
Co to jest za plastik i jaka jest szansa ze wlasnie tedy dostaje mi sie woda? A jesli to moze byc z tego, to macie jakis pomysl jak to uszczelnic?
http://members.chello.pl/h.wojcik/img/rdza4.JPG

I zdjecie jeszcze z innej perspektywy
http://members.chello.pl/h.wojcik/img/rdza3.JPG

rok `95

szpulek
01-04-05, 00:05
straaaszna dziura bdzie.. z takiego powodu sprzedalem carineE, kiedys byla bita i jakis dupek w PL nie umail tego dobrze zakonserwowac..
w Twoim przpadku potrzeba bedize dobrej reperaturki oraz sporej rzezby z blacha.. mam takeigo ptysia ale w gliwicach..

co do nadkoli to temat byl juz walkowany, sam chetnie zaloze, ale do 5gen 3d nie ma :(

pzdr

eVok
01-04-05, 00:28
ale do 5gen 3d nie ma

błąd,giełda słomczyn nie pamiętam dokładnie ceny 30-40 zł za dwa na tył siostra ma u siebie założone(3d 95r) trzeba było tylko trochę dopasować i jest ok.

szpulek
01-04-05, 00:44
u mnie na gieldzie w gliwicach powiedizeli, ze nie ma ;( a jestes w stanie kupic i mi wyslac?

sorka za OT.

pzdr

hosi
01-04-05, 07:22
u mnie na gieldzie w gliwicach powiedizeli, ze nie ma ;( a jestes w stanie kupic i mi wyslac?
Tu np. dostaniesz: http://www.auto-sosulski.com.pl/

szpulek
01-04-05, 13:20
hosi dzieki za linka, zaraz sprawdze.. pzdr

Furious
03-04-05, 21:48
Oto wynik moich prac:

Tak było na początku:
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa1.JPG
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa2.JPG

Zaczynamy od zewnątrz... szyscimy ile sie da (ja uzywalem papieru sciernego)
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa3.JPG

Tu był winowajca przecieku, małe pękniecie (zakleiłem szpachlówką z włóknem szklanym a na to Hamerait)
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa4.JPG

Po wyczyszczeniu jedziemy z Hameraitem
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa5.JPG

Później Bitex
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa6.JPG

W środku czyścimy ile sie da, chociaz dostęp bardzo kiepski (druciak- ja zapomniałem ze mialem jeszcze papier scierny :/)
(w rogu widac kupke rdzy ktora wydlubywalem srubokretem)
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa7.JPG

Na wszelki wypadek szpachlówka z drugiej strony przecieku, nigdy nie zaszkodzi :D
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa8.JPG

Teraz Hamerait
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa9.JPG

Na koniec Bitex
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa10.JPG

I efekt koncowy
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa11.JPG
http://www.id103.n-s.pl/download/naprawa/Naprawa12.JPG

Czego używałem:
Papier ścierny
Druciak
Hamerait na rdze (pożyczony [thx Rem] - cała pucha 50zł)
Szpachlówka z włóknem szklanym (7,50zł)
Bitex (20zł)

Nie wiem czy wykonałem to bardzo profesjonalnie, bo to moja pierwsza tego typu naprawa... ale moze na jakies 3 lata wystarczy :)

eVok
03-04-05, 23:02
no no pogratulować zaradności i zdolności manualnych,kiedy otwierasz jakiś zakład blacharski?

MacK
03-04-05, 23:24
:shock: ... tak to się robi auta na giełdę a nie dla siebie, rdza jest jak rak i trzebają wyciąć, wstawić reperaturki, nowy lakier + zabezpieczenie antykorozujne od środka i wtedy będzie git. Za rok będzie remake, Pozdrawiam
PS. mojemu teściowi zrobili taką reanimacje w cifie 5D - wytrzymało 4 tygodnie :D :D :D

Furious
03-04-05, 23:39
:shock: ... tak to się robi auta na giełdę a nie dla siebie, rdza jest jak rak i trzebają wyciąć, wstawić reperaturki, nowy lakier + zabezpieczenie antykorozujne od środka i wtedy będzie git. Za rok będzie remake, Pozdrawiam
PS. mojemu teściowi zrobili taką reanimacje w cifie 5D - wytrzymało 4 tygodnie :D :D :D
tak, to chyba trzebaby bylo powycinac z kazdej storny samochodu po kawałku aby wyciac tego raka... bo po zimie to wszedzie mozna znalezc poczatki rdzy a to sie wiąze z $$$
P.S. wiedzialem ze robota sie niespodoba, ale za cos podobnego (konserwacje) krzyczeli mi w warsztatach od 200zł, a na *****istą naprawe mnie nie stac

eVok
04-04-05, 00:03
wiedzialem ze robota sie niespodoba

mi się podoba :D w lato biorę się za podobne naprawy u siebie :D

Toms
04-04-05, 12:57
heh gratulejszyn , ja tak robilem u siebie isie sprawdzilo, jjak sie ojawil pierwszy babelek tez zdarlem co sie dalo, potem hammer 3 razy i na koniec bitex dwa razy i bylo oki. Mysle ze bedziesz mial troszke spokoju.
Ta metodanie sprawdzila sie do konca tylko w przypadku nadkoli od wewnatrz bo kamienie skutecznie potrafily "zdziubac" moje zabezpieczenie. Na koncu jakby sie dalo taka paste elastyczna , ona fabrycznie jest taka kremowa jasna prawie biala to by pewnie pomoglo, ale nie wiem gdzi etaka dostac. Moze ktos wie jak sie to zwie i gdzie to maja?

szpulek
09-04-05, 14:16
tez tak raowalem autko, moze bez szpachlowki, ale bitex byl :) teraz widze, ze znowu ranty zaczynaja z tylu, a byly lakierowane w listopadzie :/ pzdr