PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie na zimnym silniku zaraz po odpaleniu



darius_bizi
09-02-14, 20:05
Witam ...mój civic mnei w końcu wykończy ... teraz po odpaleniu słychać dziwne stukanie coś jak klekot diesla . Zawory wyregulowane , kontrolka oleju gaśnie już przy kręceniu rozrusznikiem . Dzieje sięto tylko jak jest bardzo zimno - np po nocy na dworzu , kiedy odpalam silnik ponownie (np jak wracam do samochodu po 2h) to nic nie słychać i wszystko jest ok . Co to może byc na zimnym silniku ? Olej spływa z głowicy i zawory stukają ? Silnik ma przejechane ponad 300 km od remontu i pracuje niemalże idealnie tylko to stuaknie mnie denerwuje .

p.s. zaczęło stukać od kąd stawiam samochód na takiej górce przodem do dolu - może olej wtedy ścieka bardziej czy coś ? sam nie wiem ... dodam , że nie odpalam go w tej pozycji tylko najpierw spuszczam ręczny żeby stanął na równym i dopiero wtedy .

Jookoozzz
10-02-14, 14:09
Olej nie spływa w głowicy bo zostaje tam napewno, cały wałek jest zamoczony w takiej jakby misce :) jakbys auto przechylil duzo sie nie zleje. Ja tez miałem stukanie na zimnym, wyregulowałem zawory i nie przeszło. Teraz wyminiłem wałek z d15 i wsio przeszło...oczywiscie za 500-600km znowu bede musiał wyregulowac jak wszystko siadzie dobrze...

darius_bizi
10-02-14, 14:17
To ustaje dosłownie po 15-20 sekundach od odpalenia ... jak silnik jest ciepły to od razu cichutko pracuje , może czas znowu wyregulować zawory po remoncie ? 300 km temu były regulowane przy składaniu silnika . Jakieś sugestie ?

Jookoozzz
10-02-14, 14:37
Sprubowac nie zaszkodzi...a rozrzad dobrze naciagniety?

marcin_1993
10-02-14, 15:16
Ja również mam owe stukanie, czytałem gdzieś, że to standardowe. Tylko, że ja mam owe stuki pod obciążeniem.

Arturvf500
10-02-14, 15:44
spróbuj zmienić filtr oleju na oem, kiepskie filtry mogą mieć nieszczelną wargę, przez co w części magistral możesz mieć sucho po dłuższym postoju, a gesty olej potrzebuje chwili czasu by wypełnić cały układ

reaktor
10-02-14, 15:45
generalnie to dosyc typowe miałem juz 2 d16z6 i oba stukały na zimnym

darius_bizi
10-02-14, 16:52
Rozrząd dobrze naciągniety , ma przejechane 300 km .Ogólnie to na poczatku się przestraszyłem ... silnik po remoncie (b16a2) i takie numery no ale po chwili cisza . Podczas jazdy sprawdzałem pod obciążeniem (podejrzewałem panewki) powoli zwiększając obroty (szyby i szyber otwarte) i kompletna cisza . Więc panewki wykluczam ...myślicie , że "ten typ tak ma " ? I tak zmieniam olej na rzadszy na dniach to zobacze czy będzie coś lepiej . Filtr oleju mam aktualnie "Mahle" , mówicie żeby na OEM zmienić ? Bo nowy "Mahle" już czeka w garażu ...

reaktor- też u Ciebie stukanie ustepuje po chwili od odpalenia ?

marcin_1993- jak stuka pod obciążeniem to zainteresuj się panewkami ...

Panterek69
10-02-14, 17:09
U mnie identycznie jest tylko na zimnym. Znajomy mechanik zapewnił mnie że to olej nie wypełnia całego układu (gęsty i zimny) i przez to się dzieje. Śmiało można powiedzieć ten typ tak ma D16Y7

reaktor
10-02-14, 17:43
reaktor- też u Ciebie stukanie ustepuje po chwili od odpalenia ?

..

po nagrzaniu

marcin_1993
10-02-14, 18:46
marcin_1993- jak stuka pod obciążeniem to zainteresuj się panewkami ...

Patrzyłem, to nie panewki. Na dniach wrzucę oryginalny kolektor wydechowy, bo wydaje mi się, że ten chinol rurowy może to powodować.

darius_bizi
10-02-14, 20:53
Chyba znalazłem filmik z podobnym stukaniem do mojego tylko na filmiku jest na cieplym , a u mnie zaraz po odpaleniu i po kilkudziesieciu sekundach dźwiek ustaje ... tylko jak silnik kompletnie zimny . W czasie jazdy nie słychać żadnego stukania . Możliwe ,że zawory aż tak się rozregulowały ?
http://www.youtube.com/watch?v=kXIZfM5JC90

dawidos266
10-02-14, 21:19
Ja w moim d16y8 mam to samo, jak jest mróz to stuka przez 10 - 15 sekund, później spokój, jak jest ciepło to nic takiego nie za za obserwowałem. Olej 10W/40 Valvoline.

darius_bizi
10-02-14, 21:33
Czyli to norma ? W sumie to wlaśnie przed remontem było ciepło i nie było takiego dźwięku , po remoncie jak stawiałem auto w garażu też cisza , zostawiłem na noc na dworzu i zaczęło stukać po odpaleniu przez chwile , nie ogarniam silników Hondy ... tutaj na filmiku co prawda w d serii praktycznie identyczny przypadek jak u mnie , cisza po kilkunastu sekundach :
http://www.youtube.com/watch?v=ha0OoRUhwTs

Myślicie że zawory jeszcze raz wyregulować czy one tak po prostu mają i nic z tym nie zrobie ?

Van_Dal
10-02-14, 21:50
jedź do jakiegoś starego machera od maluchów i polonezów ;]
podejdzie i bez szczelinomierza ustawi lepiej niż ktokolwiek inny ;]

darius_bizi
10-02-14, 22:34
Spokojnie zawory ustawiałem sam jak składałem silnik ale podejrzewam że po 300 km mogą być znowu do ustawiania ( w końcu głowica też miała remont ) wszystko się układa ... tylko jakby ktoś jeszcze mógł potwierdzić ,że to nic niepokojącego to bardzo by mnie to uspokoiło ... czyli to stukanie na zimnym wynika z tego ,że olej jest tak długo rozprowadzany w chłodne dni ?

kubaszow
10-02-14, 22:45
podejdzie i bez szczelinomierza ustawi lepiej niż ktokolwiek inny
Hahah niech jeszcze jedzie ustawic zaplon na sluch, i sprawdzi kompresje na węch :)

koubuz
10-02-14, 22:55
Mi to wyglada na zawory do regulacji.


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Suseł2
10-02-14, 23:32
Ja mam to samo w d14a4, identycznie po całej nocy na mrozie po odpaleniu stuka przez ten sam czas, później jest ok

Jookoozzz
11-02-14, 13:14
Mi to wyglada na zawory do regulacji.


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

x2

Od poczatku pisze zeby ustawił jeszcze raz...robił z głowica, przejezdził 300km i zaczeło sie tłuc, co? = zawory , bo? = wsio teraz siadło i sie ułozyło. Sciagnac dekiel i ustawic zawory to dosłownie 30min z przerwami na pare szlug :D

Ja zmieniłem wałeczek przejechałem z ok 250km i juz słychac na zimnym zaworki. Normalny objaw po kombinowaniu w głowicy, szczegolnie przy zmianie wałku czy docieraniu itd...takie moje zdanie chyba ze jestem w błedzie to prosze mnie wyprostowac ....

darius_bizi
11-02-14, 19:08
Okej , jutro wyreguluje zawory i dam znać czy jest lepiej ; )

wiesko1261
12-02-14, 07:56
na pierwszym filmiku Bseria to jakby kasowniki vtec -częste
a w jakim stanie masz klawiaturę i kasowniki(jeżeli masz vtec) :confused:
kolega ma ten sam problem B- seri i wymieniał kasowniki i winna jest zużyta-wyrobiona klawiatura ,
olej też ma znaczenie ,szczególnie zimą przy mrozach ;)

TomiNeo
12-02-14, 12:25
mam w b16a2 to samo, na zimnym słychać a później cisza, jak dla mnie - norma.

darius_bizi
12-02-14, 15:10
Już wszystko wiem ... zawory są ok ale po zdjęciu pokrywy się przeraziłem ...nie wiem czy mam się cieszyć (że nie panewka) czy plakać ... uszczelka z pod pokrywy od strony rozrzadu została częściowo zmielona ...przez co dostał się olej na pasek rozrzadu i przeskoczył na wałku ssącym ; / To była przyczyna klepania zaworów na zimnym ... auto odstawiłem i w sobote zabiorę się za czyszczenie wszystkiego i poprawne ustawienie rozrządu . Całe szczęscie ,że to tylko jeden ząbek i nie narobilo szkód w silniku ... po remoncie taki numer potrafi człowieka załamać ... Co ciekawsze uszczelka OEM , znajomy mi powiedział ,że na rogach trzeba dać silikonu , ja tego nei zrobiłem i to pewnie przez to ... Mam nauczkę na przyszłość i nei pozostaje mi nic innego jak poskladac rozrzad i kupic nową uszczelkę . Dobrze ,że tylko tak się to skończyło . Mimo wszystko mieliście rację ...zawory ; ) Tylko ,że są dobrze ustawione i winowajcą był rozrząd .

p.s. dla tych którym stuka na zimnym to nie jest normalne , bo ja tak wcześneij nie mialem , posprawdzajcie zawory i rozrząd ; )

Panterek69
12-02-14, 20:51
No to teraz mnie zaniepokoiłeś mam filmik jak z rana odpalam i stuka ale nie mam pojęcia jak bezpośrednio go wrzucić na forum .,...

darius_bizi
12-02-14, 21:04
No to teraz mnie zaniepokoiłeś mam filmik jak z rana odpalam i stuka ale nie mam pojęcia jak bezpośrednio go wrzucić na forum .,...

Spokojnie ...obadalem Twój filmik i u Ciebie jest ok , na zimnym delikatnie cykają zaworki to normalne , a u mnie to zawory nie cykały tylko stukaly/waliły ; ) Przez przestawiony rozrząd i ogromne luzy na zaworach ssących (nie domykały się )

Panterek69
12-02-14, 22:16
To super :D

Jookoozzz
15-02-14, 07:55
Już wszystko wiem ... zawory są ok ale po zdjęciu pokrywy się przeraziłem ...nie wiem czy mam się cieszyć (że nie panewka) czy plakać ... uszczelka z pod pokrywy od strony rozrzadu została częściowo zmielona ...przez co dostał się olej na pasek rozrzadu i przeskoczył na wałku ssącym ; / To była przyczyna klepania zaworów na zimnym ... auto odstawiłem i w sobote zabiorę się za czyszczenie wszystkiego i poprawne ustawienie rozrządu . Całe szczęscie ,że to tylko jeden ząbek i nie narobilo szkód w silniku ... po remoncie taki numer potrafi człowieka załamać ... Co ciekawsze uszczelka OEM , znajomy mi powiedział ,że na rogach trzeba dać silikonu , ja tego nei zrobiłem i to pewnie przez to ... Mam nauczkę na przyszłość i nei pozostaje mi nic innego jak poskladac rozrzad i kupic nową uszczelkę . Dobrze ,że tylko tak się to skończyło . Mimo wszystko mieliście rację ...zawory ; ) Tylko ,że są dobrze ustawione i winowajcą był rozrząd .

p.s. dla tych którym stuka na zimnym to nie jest normalne , bo ja tak wcześneij nie mialem , posprawdzajcie zawory i rozrząd ; )

A ja mysle ze nie przeszkoczył przez olej tylko było zle złozone :) Ale mniejsza o to , wazne ze juz nie klupie...Ja ostatnio pokrywe chyba z 10 razy sciagałem, składane na starej uszczelce i nawet silikonu nie dawałem, olej tez sikał i nic sie nie przestawiło ...

Uszczelka została zmielona? tzn? wciagło ja do głowicy czy pasek ja zaiwanił ? :D

darius_bizi
15-02-14, 14:48
Uszczelke zahaczyło kólko rozrządu ... już nei ma tego kawałka ... Ja myslę ,że to przez olej na 100% ... sam składałem rozrząd i był ustawiony na znakach , po odpaleniu wszystko ładnie ...a po tych 300km nagle zaczęło coś stukać i jak się okazało przeskoczył . Co tam mogło być źle złożone ? Skoro rozrzad ustawiony na znakach...uszczelka nowa , napinanie wg manuala ,napinacz , pokrywa dokręcona dynamometrem wg manuala .

Jookoozzz
15-02-14, 15:12
Napinacz słabo dokrecony i poluzował :) Tak to mozna gdybac cały czas, co by było gdyby było ... Wazne ze tylko tak sie skoczyło , bo inaczej by było takata :)
Szerokosci...