PDA

Zobacz pełną wersję : remont zawieszenia EKbo m



marceli93
09-02-14, 09:40
Mam do Was kilka pytań odnośnie zawieszenia bo zbieram graty do remontu przy okazji zakładania mtsa

Czy w tylnych wahaczach poprzecznych wszystkie 3 tulejki są takie same ? bo zastanawiam sie czy pod widełki amorka nie dać poliuretanu a pod reszte zwykłe.
Czy przy wymianie tulejek smarowac ją jakimś smarem żeby lepiej weszła czy na sucho ?
Czy znacie jakieś w miare tanie i dobre przednie górne wahacze ? bo chyba średnio opłaca sie kupowac te 2 tulejki i sworzeń ?
i czy górne mocowanie amortyzatora w sensie te tulejki i gumy w czapce amorka mogą powodować stukanie jak dostanie wody ? Bo na obecnym setupie (seria amor + sprężyny nippon -40) jak jest sucho to nic sie nie odzywa ale jak tylko dostanie troche wody to na dołach gruchocze mi cały tył jakby cos było niedokręcone.

i jeszcze mam pytnaie odnośnie tulejek...czy opłaca sie te ważniejsze kupować z oryginału czy może można spokojnie kupić jakiś zamiennik ? Jeśli OEM to które ?

FaziRBK
09-02-14, 09:55
Te dwie tulejki w wahaczu to silent bloki i trzeba dokonać cudu, żeby one się rozjechały, więc jak będą dobre to wymień sam sworzeń ale możesz mieć problem z wybiciem starego jak tego nigdy wcześniej nie robiłeś bo lubią się zapiec :) Ale jeśli i silent bloki i sworzeń są w dramatycznym stanie to wymień cały wahacz, nie kosztuje majątku.
A co do tulei to Twój wybór możesz OEM albo na przykład dobrych firm typu 555. Ale osobiście jedynie dużych cukierków bym nie założył innych niż OEM.
Odnośnie stukania to może to być również jakaś tuleja lub sworzeń jak dostanie się tam woda.

Jetson
09-02-14, 10:26
Tylny wahacz poprzeczny nie ma wszystkich tulei identycznych . Srodkowe sa inne pod widelki amorka.
Tulejki kupujesz albo pouliretany albo NOK-a to sa oemy . Nie polecem Yamoto Oyodo , 555 nie robi tulei tylko elementy do zawieszenia typu laczniki wahacze itp.
W zestawach z pouliretanu sa smary. Jesli chodzi o MTS-a to ja mam zdanie ze więcej on psuje w zawieszeniu niż daje frajdy z jazdy.

marceli93
09-02-14, 11:28
W manualu jest pokazane że do tulei stosować smar silikonowy... Z tulejkami rzeczywiście ta od amorka jest inna chyba krótsza...ale okej :) dzięki terazj już wiem :> I oczywiście po wymianie trzeba jechać na geometrie i zbieżność ?

koubuz
09-02-14, 12:56
Polecam zaopatrzyc sie rowniez w paste miedziowa i przed zlozeniem wszystkiego do kupy naniesc ja na sruby i tuleje w srodku tam gdzie sruby wchodza bo przewaznie lapie tam rdza i pozniej ukrecaja sie sruby :)

karas
09-02-14, 15:44
po co uzyc szukajki jak mozna powielac istniejace tematy...
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?14238-Wymiana-tuleji-wahacza

w skrocie polecane sa oem i febest. Ja mam od paru lat pare przednich tulejek RBI i do dzis sie nie rozlecialy nie sparcialy i maja sie bdb

marceli93
09-02-14, 22:00
sory że nie poszukałem ale leniwy jestem ostatnio :>

generalnei dzięki za pomoc :)

sivy
10-02-14, 11:00
albo NOK-a to sa oemy
nie pisz bzdur

marceli93
13-02-14, 17:56
A lepiej wymienić cały górny wahacz czy bawić sie w wciskanie sworznia ? bo chyba też wymagają wymiany więc nie wiem... nie mam prasy więc nie wiem czy mi sie uda wprasować sworzeń chyba że bym oddał za flaszke do warsztatu zeby mi wprasowali

Tiga
13-02-14, 18:04
Samemu mlotkiem mozna latwo uszkodzic sworzen. Szkoda nerwow i lepiej oddac gdzieś gdzie maja prase.

ma1ster
14-02-14, 20:22
albo NOK-a to sa oemy
nie pisz bzdur

Oczywiście, że są to OEM. Wiele elementów gumowych w samochodach japońskich pochodzi z firmy NOK, silent block-i, uszczelniacze simmerring, pokrywy łożysk kół, mieszki sworzni, mieszki przegubów...

Więc, kolega bzdur nie pisze...

Tiga
15-02-14, 12:19
To ze jedna firma produkuje ori graty i pod swoja nazwa to wcale nie znaczy ze jakosc jest taka sama obydwóch produktow :)
Ponad to wiele marek i producentów produkuje swoje graty w tych samych firmach.

sivy
15-02-14, 13:04
Oczywiście, że są to OEM. Wiele elementów gumowych w samochodach japońskich pochodzi z firmy NOK, silent block-i, uszczelniacze simmerring, pokrywy łożysk kół, mieszki sworzni, mieszki przegubów...

Więc, kolega bzdur nie pisze...

Oczywiście, ze kolega pisze bzdury bo:
NOK, który był montowany w tamtych latach nie jest juz produkowany. Na rynku istnieje firma produkująca tuleje która nazywa sie nok. Jednakże to tajlandzko chińska firma i jakosc jest z najniższej półki a nawet powiedziałbym z hadesu.

Drugą firma produkująca oem tuleje jest yamashita . nie znam miejsca gdzie mozna je kupic.

Z tym ,ze pisze kolega bzdury moze troche za ostro sie wyraziłem :) przepraszam

Chce tylko uswiadomic zeby nie popełnic błedu w zakupie bo sprzedawcy często argumentuja własnie ze maja nok i ze to orginał co nie jest prawdą