PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrotami biegu jalowego b16a2



darius_bizi
08-02-14, 20:36
Witam , mam problem z moim b16a2 , na dobrze rozgrzanym silniku obroty spadają do ~500 ,aż czuć drgania . Na światłach musze trzymać trochę gazu bo mam silnik świerzo po remoncie i nei wypada , żeby pracował na takich obrotach . Pytanie do was co może być przyczyna ? Rozrząd nowy , zapłon ustawiony , świece ok , . Wykręciłem śrubę regulacyjną prawie do końca bo chciałem podbić obroty ale dalej spadają tak nisko ... (śruba jest aktualnie mniej więcej na równo ze ścianką przepustnicy) . Co może być przyczyną ? To jest bardzo denerwujące ...silnik pracuje równo ,tylko te obroty ... a i jeszcze na ciepłym silniku gorzej odpala (musze ją dosyć długo kręcić ) , a na zimnym odpala praktycznie od razu . Prosze o pomoc .

Rajan
08-02-14, 20:57
sprawdź silniczek krokowy, prawdopodobnie zapchał się nagarem albo najzwyczajniej skończył swój żywot, zerknij na wszystkie wtyczki czy są na swoim miejscu bo może któraś jest nie do końca wciśnięta i nie łączy

darius_bizi
08-02-14, 20:58
Zapomniałem dopisać , że silniczek krokowy czyszczony przed remontem , nowa uszczelka krokowca . Ale to chyba check by wyskoczył , a błędów nei ma żadnych ale sprawdzę te wtyczki ... jakieś jeszcze sugestie ?

Andrejjo
09-02-14, 00:04
Duża śruba po środku przepustnicy do regulacji obrotów na płaski śrubokręt pod map sensorem. Daj obrót lub dwa w lewo jak się podniosą to rozgrzej samochód nastepnie zgaś, odłącz krokowy, odpal na checka nie zwracaj uwagi tą śrubką ustaw na około 700 obrotów, znów zgaś, podłącz krokowy, wyciągnij bezpiecznik back up na 10 sekund do usunięcia błędu i to wsio.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalk 4

darius_bizi
09-02-14, 00:27
A jak nei wypnę krokowca to powinna być jakas reakcja obrotów ? Bo po prostu się wkurzyłem , zatrzymałem i na stacji odkręciłem trochę tą śrube (nie regulowałem) tylko chciałem ,żeby trochę podbić obroty . Ale praktycznie zero reakcji ...

Andrejjo
09-02-14, 00:35
A ile wykręciłeś ? Śrubka przy maksymalnym wykręceniu zrównuje się z obudową przepustnicy. Wykręć do końca i wkręć 2-3 obroty, nawet na wpiętym krokowcu.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalk 4

darius_bizi
09-02-14, 00:38
Mam wykręconą prawie na równo z obudowa przepustnicy ...jest jak było .

Andrejjo
09-02-14, 00:42
Nawet jak dalej wykręcasz to nic się nie zmienia ?

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalk 4

darius_bizi
09-02-14, 00:46
Kompletnie nic ... cały czas 500 obr , najlepsze jest to że pracuje równo ...tylko wg mnie to są zbyt niskie obroty , obciażające silnik . Jakieś pomysły ?

Andrejjo
09-02-14, 00:49
Jak masz możliwość to podmień przepustnice. Może być od b7/z6 itp. byle rozstaw pasował.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalk 4

darius_bizi
09-02-14, 21:28
Dziwna sprawa...dzisiaj wszystko samo się naprawilo -trzyma coś koło 850-900 obr . Sam nie wiem co było przyczyną .

Jasin
12-02-14, 00:21
u mnie na wolnych po rozgrzaniu reż jest 500rpm a wiem, że wszytko jest ok

darius_bizi
18-02-14, 15:31
Niestety problem powrócił i się pogłębił ... teraz to mi spadają obroty do 0 i auto gaśnie ...muszę trzymać na obrotach żeby nie zgasł . Krokowy czyszczony (latem zeszlego roku) ... dzisiaj wyczyszczę przepustnicę , śruba regulacyjna na przepustnicy podkręcona , a auto wciąż spada z obrotów do 0 . Dodam ,że zaczyna się po przejechaniu 1-2km (zaraz po odpaleniu jest ok ) . Jakieś sugestie od czego zacząć ?

p.s. błędów nie ma

janekb84
18-02-14, 15:52
Niestety problem powrócił i się pogłębił ... teraz to mi spadają obroty do 0 i auto gaśnie ...muszę trzymać na obrotach żeby nie zgasł . Krokowy czyszczony (latem zeszlego roku) ... dzisiaj wyczyszczę przepustnicę , śruba regulacyjna na przepustnicy podkręcona , a auto wciąż spada z obrotów do 0 . Dodam ,że zaczyna się po przejechaniu 1-2km (zaraz po odpaleniu jest ok ) . Jakieś sugestie od czego zacząć ?

p.s. błędów nie ma
Uruchom silnik i trzymaj na obrotach 3000 az do załaczenia wentylatora,rozłacz wtyczke od krokowego i odpal z lekko wcisnietym gazem i utrzumuj obroty na 1000 i puszczaj pomału pedał.Obr. powinny być na 500 bez obciazenia(swiatła,ogrzewanie wyłaczone) jak nie to wyreguluj na 500,zgaś podłacz wtyczke i wyjmij bezpiecznik od kompa zeby sie zresetował.Odpal go i zostaw na minute bez obciazenia potem włacz swiatła obroty powinny wynosic 750,wyłacz swiatła i włacz klime i nadmuch na najwyzszy bieg niech pochodzi kolejna minute i powinno wszystko grac.

darius_bizi
18-02-14, 15:57
Wszystko fajnie ale nie mogę puścić do końca gazu bo obroty lecą do 0 i gaśnie ...

janekb84
18-02-14, 17:24
Odkrec z jeden obrót srubke na przepustnicy jak bedzie mało to wiecej, dopóki nie ustawisz obrotów na 500 z odpietym krokowym to nic nie zdziałasz.
Miałem to samo i tez kombinowałem na rózne sposoby.

darius_bizi
18-02-14, 19:02
dzisiaj wyczyściłem przepustnicę , fitv , krokowy i dalej to samo ... z tym ,że zauważyłem , że jak jąodpalę i nei dotykam gazu to obroty po rozgrzaniu schodzą ładnie i jest ok . Kiedy tylko ruszę chociażby do przeodu /tyłu to obroty przygasają do 0 ...silnik gaśnie jak odpuszczę gaz . Dodatkowo ciężko pali na ciepłym , muszę go kręcić 7-8s. Dostałem wskazówki , żę to modułw aparacie ? Co o tym myślicie ? Jakie są objawy uszkodzonego modułu w aparacie i jak go sprawdzić ?