PDA

Zobacz pełną wersję : Niskie obroty D16Y7



MarcinEJ6
08-02-14, 17:39
Witam. Od kilku dni moja Hanna "zachorowała"... Objawy są takie że ma niskie obroty na jałowym. Na zimnym silniku fajnie trzyma te 1500-1700 natomiast na ciepłym jest najpierw 900 i automatycznie schodzi w granice 500. Czyściłem krokowy,całą przepustnicę i są nowe uszczelki. Wiem na pewno ze do wymiany mam kable zapłonowe i coś sie dzieje z aparatem. Chce kupić po regeneracji i w najbliższym czasie to zrobić. Ale czy to moze być tego przyczyną ? Czy raczej nalezy szukać gdzie indziej ? Mam tak od niedawna. Z poczatku zaczeły pojawiać mi się przebicia w takiej postaci ze czasem podczas jazdy iskra była zakłócona lub czasem jej brak. Więc zaczynałem po kolei sprawdzać. Wymienilem świece i nic, zabrałem się za kable, co prawda nie ma w nich przebić bo pryskałem i nic się nie działo złego ale są już stare i też są do wymiany. Po rozebraniu kopułki było widać gołym okiem ślady po przebiciach, mało tego zauwazylem tez pęknięcia więc juz wiadomo było ze to coś z tym związane. Podmieniłem kopułkę i palec i było trochę lepiej ale problem dalej istniał. Więc co moze być dalej jak nie sam aparat nie chce wymieniać po kolei modułu, cewki,palca i kopułki bo koszt jest trochę za duzy a za 200zł dostanę po regeneracji na nowych podzespołach. I te obroty niskie zaczeły się zaraz po tym jak pojawiły sie te przebicia. I to dosłownie w przeciągu chwili, bo jechałem w trasie, chciałem wyprzedzać a auto zamiast do przodu to do tyłu i tak kilka razy, po zatrzymaniu się obroty natychmiast spadły do 500a nawet i czasem do 300... Ostatnio znajomy miał identyczny problem tylko ze nie w Hani. Przyczyną była wadliwa cewka. Tak więc co może być tego przyczyną ?