PDA

Zobacz pełną wersję : EJ9 swap D14 na H22



Ganimedess
07-02-14, 20:45
Witam, zwracam się z pytaniem jaki może być orientacyjny koszt przełożenia H serii do EJ9? Ktoś z forumowiczów przerabiał już taki temat? Interesuje mnie kompletna przekładka tak żeby wszystko fajnie grało i pasowało. A jak wygląda to na przeglądzie? Auto może go nie przejść? I czy koniecznie trzeba wprowadzać zmianę do dowodu? Wiadomo, że chciałbym mieć troszkę mocy a płacić jak za 1.4 :)
Proszę o pomoc, bo zastanawiam się czy taka operacja ma sens. ;)

quicknick
07-02-14, 20:47
1.nie ten dział
2.użyj szukajki
3.jak nie masz przynajmniej 5-7k pln do wydania to sobie odpuść, chyba, że będziesz robił sam.

Ganimedess
07-02-14, 21:11
1. Gdzie powinienem przenieść temat?
2. ...
3. Do wydania miałbym nawet i 8k jakby trzeba było..

bObOrObOl
07-02-14, 21:17
Na przeglądzie nikt na to nie patrzy od kiedy silnik stał się zwykłą częścią zamienną.
Naszykuj tak bliżej 10 tys. Oprócz silnika i osprzętu, robocizny (swap nie jest z tych P&P) wypadałoby zmienić zawias i hamulce.
A czy ma sens? No pewnie, jeżdżę takim 3 lata i banan na gębie coraz większy. :D

Ganimedess
07-02-14, 21:32
bob właśnie na podobną odpowiedź liczyłem :) Czyli w dowodzie może być 1.4 a silnik inny? wiem że to nie do końca zgodne z prawem no ale.. :) 10tyś to nie za dużo już czasem? liczyłem jakieś 7 góra :D Tak samo wiem że przed swapem wypada przygotować auto zmieniając zawias i jakieś większe hamulce no ale wszystko po kolei.. milionerem nie jestem :D Na początku miała być del Solka z B serią pod maską ale okazało się, że ktoś z mojego miasta sobie buduje Solke H22 + kompressor.. i że tak powiem troche mi to nie po nosie ;D

markotny
07-02-14, 21:51
Przeniesione

FaziRBK
07-02-14, 22:38
Mnie wyszło nie całe 12tyś i jeszcze nie skończyłem Hebli, więc będzie 12k jak skończę. Z tym, że nie liczę w tym roboty bo robiłem sam od podstaw aż do końca :)

Mateusz_Civic
07-02-14, 23:19
bob właśnie na podobną odpowiedź liczyłem :) Czyli w dowodzie może być 1.4 a silnik inny? wiem że to nie do końca zgodne z prawem no ale.. :) 10tyś to nie za dużo już czasem? liczyłem jakieś 7 góra :D Tak samo wiem że przed swapem wypada przygotować auto zmieniając zawias i jakieś większe hamulce no ale wszystko po kolei.. milionerem nie jestem :D Na początku miała być del Solka z B serią pod maską ale okazało się, że ktoś z mojego miasta sobie buduje Solke H22 + kompressor.. i że tak powiem troche mi to nie po nosie ;D
hmm... chyba mowa o mnie ;p co dwie na miescie to nie jedna :) buduj taka sama z h-seria :D

bObOrObOl
08-02-14, 07:30
Zawsze trzeba mieć jakiś zapas, bo np. coś się wysra, albo okaże się że dany silnik jednak nie jeździł tylko w niedzielnym dupowozie i trzeba zrobić remont. Nie wszystko da się przewidzieć, a głupio będzie jak np. w połowie roboty okaże się, że trzeba odwiedzić Providenta. U mnie wszystko robił warsztat i od pewnego momentu przestałem notować koszty (zaczęły się problemy z sercem ;)), ale przy okazji jak już i tak auto stało rozebrane, zrobiłem wiele innych rzeczy niż sam swap.

A wracając do dowodu rejestracyjnego, to po pierwszym swapie w EJ9 na B16, chciałem być full legal i zgłosiłem zmianę w urzędzie (chyba wtedy było to obowiązkowe) i w dowodzie miałem: model 1.4 KAT, pojemność 1595 cm3. Więc po swapie na H22 dałem sobie spokój...

Ganimedess
08-02-14, 09:20
hmm... chyba mowa o mnie ;p co dwie na miescie to nie jedna :) buduj taka sama z h-seria :D

Hahhh dokładnie Mateusz ;D Jesteśmy z tego samego miasta jak widzę, zostało mi trochę ponad rok szkoły i właśnie początkowo miała być B seria ale jak wczoraj rano znalazłem twój temat to zrozumiałem że H seria w del Solce to będzie zabijaka w porównaniu do mnie.. :D Skąd jesteś dokładnie? chciałbyś może pochwalić mi się jak skończysz? bardzo chciałbym zobaczyć efekty prac ;D Może jednak nie zmienię planów... i będą dwie w GŁG :P

piotreek23
08-02-14, 15:38
wracając do dowodu rejestracyjnego, to po pierwszym swapie w EJ9 na B16, chciałem być full legal i zgłosiłem zmianę w urzędzie (chyba wtedy było to obowiązkowe) i w dowodzie miałem: model 1.4 KAT, pojemność 1595 cm3. Więc po swapie na H22 dałem sobie spokój...
Teoretycznie powinno się to zglosić jeśli zmienia się pojemność a od pojemności przecież liczą OC. W teorii możesz mieć problemy a firma ubezpieczeniowa pretekst to ściągania wypłaconego OC bo oszukałeś przy ubezpieczeniu :D a wtedy koszty SWAP-a to bedzie ułamek tego co zapłacisz..:cool:

Ganimedess
08-02-14, 16:08
Teoretycznie powinno się to zglosić jeśli zmienia się pojemność a od pojemności przecież liczą OC. W teorii możesz mieć problemy a firma ubezpieczeniowa pretekst to ściągania wypłaconego OC bo oszukałeś przy ubezpieczeniu :D a wtedy koszty SWAP-a to bedzie ułamek tego co zapłacisz..:cool:

Zawsze można walić głupa, że nic się nie grzebało i widocznie silnik został zmieniony przez poprzedniego właściciela.. :D Ale coś czuję że to by nie pomogło..

bObOrObOl
08-02-14, 16:27
A wersja, że swap zrobiony wczoraj i właśnie się pędzi do WK? :)

piotreek23
08-02-14, 16:37
@ bObOrObOl znajać firmy ubezpieczeniowe to sędzia mógł by być nie przekonany co do twojej wersji..

Mateusz_Civic
08-02-14, 17:46
Hahhh dokładnie Mateusz ;D Jesteśmy z tego samego miasta jak widzę, zostało mi trochę ponad rok szkoły i właśnie początkowo miała być B seria ale jak wczoraj rano znalazłem twój temat to zrozumiałem że H seria w del Solce to będzie zabijaka w porównaniu do mnie.. :D Skąd jesteś dokładnie? chciałbyś może pochwalić mi się jak skończysz? bardzo chciałbym zobaczyć efekty prac ;D Może jednak nie zmienię planów... i będą dwie w GŁG :P

jestem z okolic glogowa , jak skoncze napewno bedzie glosno o mnie w dgl :)

Ganimedess
08-02-14, 18:11
jestem z okolic glogowa , jak skoncze napewno bedzie glosno o mnie w dgl :)

A pochwalisz się furką jak skończysz? ;D

Mateusz_Civic
08-02-14, 20:58
A pochwalisz się furką jak skończysz? ;D

podejrzewam ze nigdy nie skoncze ;p jak bedzie wstepnie ogarnieta i wystrojona to zrobi sie jakis spontan w glogowie :) mysle ze za miesiac bedzie juz sama jezdzic :cool:

Ganimedess
10-02-14, 17:27
podejrzewam ze nigdy nie skoncze ;p jak bedzie wstepnie ogarnieta i wystrojona to zrobi sie jakis spontan w glogowie :) mysle ze za miesiac bedzie juz sama jezdzic :cool:

Mam nadzieję że będę mógł podjechać i obejrzeć z bliska ;) Daleko przecież nie mam ;)