PDA

Zobacz pełną wersję : d16z6 nie odpala



dymek91
07-02-14, 21:01
witam, autko po 3 dniach stania, przekrecam kluczyk rozrusznik krecil przez chwile i spalil sie bezpiecznik IG 50a pod maska, wymienilem i kreci rozrusznikiem swieci sie check, nie dziala zegarek i nie slychac pompy... robilem samodiagnostyke ale check caly czas sie swieci po zwarciu kabelkow... sprawdzilem przekaznik ale nie widze zimnych lutow( no chyba ze nie wiem dokladnie jak one wygladaja) Dlaczego przy samodiagnostyce check nie reaguje? i jak sprawdzic pompe? Jakies pomysly? Dodam ze sytuacja wczesniej sie juz kiedys zdarzyla i doszedlem do wniosku ze to rozrusznik- wymienilem i bylo git przez 4 miesiace do dzis....aaaa Paliwo jest :)

Kazik_h9w3
08-02-14, 00:21
Z tego co piszesz to może oprócz tego bezpiecznika pod maska spalił się jeszcze jakiś np od kompa sprawdz wszystkie po kolei , co do main relay to zimne luty nie zawsze są widoczne ale osobiście w twoim przypadku wykluczyłbym przekaźnik główny tylko szukał w pierwszej kolejności właśnie w bezpiecznikach

Syszka
08-02-14, 10:05
Nie miałeś + na przekaźnik,pompę sprawdzisz dając + na krótko,jeśli sprawna będzie chodzić.Sprawdź też bezpiecznik pompy paliwa.

dymek91
09-02-14, 11:40
Sprawdziłem pompe- działa. Przekaznik tez jest ok. Sprawdziłem i nie ma + na przekaznik ( żółto biały kabel) plus po zapłonie jest;) gdzie zginął plus na żółto białym kablu? Jest jakiś bezpiecznik?