PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wkręca się od 6000 w górę



nanko
14-04-08, 14:27
Witam, mam taki dziwny problem.
Mam d16z6 i przy wkręcaniu na wysokie obroty hondzi coś dolega. przy 6000 zaczyna strasznie szumieć i mimo wciśniętego gazu na maxa strasznie powoli wkręca się wyżej niż 6000 do 7000. W tym zakresie honda jakby stała w miejscu.
Proszę o pomoc. ( alternator ok, inne paski też ściągałem i dalej wyje)
pzdr

fazer1985
14-04-08, 14:46
Przyczyn moze byc sporo od zapchanego filtra powietrza, benzyny po przez zapchany katalizator do usterki lub niedomaganiu ukladu zaplonowego czyli świece, kable, kopułka, palec rozdzielacza. Zacznij od filtra o2 potem zobacz swieczki -> zdejmij kopulke z aparatu przeczysc styki i palca, a moze zacznij od samodiagnostyki :) przyczyn moze byc naprawde sporo... a modziles cos ostatnio w aucie ?

nanko
15-04-08, 07:36
Więc tak dolot CAI jest i ostatnio był czyszczony. Wydech na dwóch tłumikach bez kata z kolektorem 4-2-1. krokowy czyszczony. Jeszcze nie ruszałem świec. Spróbuje wyczyścić aparat może coś pomoże. Tylko dlaczego przy 6000 strasznie mi szumi z okolic ( prawej strony komory silnika stojąc od przodu)?

fazer1985
15-04-08, 10:20
A moze poszlo lozysko w aparacie zaplonowym juz sie rozlatuje... coprawda jest on po lewej stronie ale jesli nie to, to moze jakies paski np. od alternatora czy czegos... sprawdz pierw kopulke czy nie ma tam oleju.