PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki płyn do wspomagania?



lukass
13-09-05, 15:34
Jaki plyn do wspomagania...czy koniecznie oryginalny Hondy czy można jakis zamiennik,..a jesli to jaki?

hcc
13-09-05, 15:45
zdecydowanie oryginalny ok. 60zł/litr w ASO - a pol litra wystarczy na caly uklad :)

prz3mo
13-09-05, 16:35
zdecydowanie oryginalny ok. 60zł/litr w ASO - a pol litra wystarczy na caly uklad :)

A mozesz jeszcze napisac dlaczego tylko oryginalny? Ja rozumiem, ze czesci z ASO sa lepszej jakosci od zamiennikow, ale czy rzeczywiscie jakosc plynu do wspom. ma az takie znaczenie ???

nick__t
13-09-05, 16:46
Ja musiałam dolać przy okazji wymiany silniczka (troszke sie wylało z pompy wspomagania jak ją odkręcałam) i dolałam jakiś zamiennik, ale nie pamiętam jak się nazywa :cry: moge dopiero jutro sprawdzić. Napewno jest czerwonego koloru tak jak oryginał i jest drogi jak cholera, więc jeśli w ASO kosztuje 60zł to niewiele więcej jak ten zamiennik :shock:
ps: przypomniało mi sie że ten płyn był też przeznaczony do skrzyń automatycznych (sprawdze dokł. jutro) 8)

mighty
13-09-05, 16:58
ja dolałem jakiegos zamiennika w tym samym kolorze i działa tak jak działało, a dolewalem juz sporo czasu temu :)

Pati
13-09-05, 17:07
z tego sie nie strzela. mozna wlac zamiennik.

siemaR
13-09-05, 18:19
A mozesz jeszcze napisac dlaczego tylko oryginalny?
bo taki zalecają i ostrzegają że może się uszkodzić pompa, co wcale nie znaczy że musi ;)
http://img39.imageshack.us/img39/8330/plyn3js.th.jpg (http://img39.imageshack.us/my.php?image=plyn3js.jpg)


ale czy rzeczywiscie jakosc plynu do wspom. ma az takie znaczenie ???


z tego sie nie strzela. mozna wlac zamiennik.

prawdopodobnie tak, ale jeśli oszczędność będzie minimalna to nie widzę sensu lania czegoś innego. Poza tym płyn dolewasz raz na x tys. km, i pojemność układu jest mała. Wybór należy do Ciebie, w instrukcjach też czasami piszą głupoty ;)

edeejay
13-09-05, 18:31
ok Panowie pozwole sie podpiąc pod temat i zapytam jaki plyn mam lac do zbiornicza sprzęgła bo mam poziom pod min
Pozdr

lukass
13-09-05, 18:42
Do sprzegla zalej DOT3 albo DOT4 ..ja uzywam 4 . Kupisz na kazdej stacji benzynowej

LIO
13-09-05, 19:19
napisane jest jak wół na korku :D

BikeArt
14-09-05, 19:04
Napewno jest czerwonego koloru tak jak oryginał i jest drogi jak cholera, więc jeśli w ASO kosztuje 60zł to niewiele więcej jak ten zamiennik :shock:
ps: przypomniało mi sie że ten płyn był też przeznaczony do skrzyń automatycznych

Obstawiam FEBI :P
No wlasnie plyn Febi z cala pewnoscia nie jest gorszy od oryginalu Hondy...to tak jak dyskusja czy dolac plyn do spryskiwaczy ze stacji czy "oryginalny Hondy"..sorry ale nie sadze zeby w tej kwestii instrukcja miala racje :lol: a ze pisza kup oryginal..w koncu chca zarabiac nie tylko na sprzedazy aut nie..?
Wazne zeby kolor sie zgadzal i tyle...takie jest moje zdanie

Ludzie gaz zakladaja (w instrukcji o nim nie ma ani slowem ;) ) i jezdza to co jakis tam sobie plyn we wspomaganiu :mrgreen:

mozes
14-09-05, 21:50
dolej DOT 4 tak mowi instrukcja obsługi do Hondy

siemaR
14-09-05, 22:14
No wlasnie plyn Febi z cala pewnoscia nie jest gorszy od oryginalu Hondy...to tak jak dyskusja czy dolac plyn do spryskiwaczy ze stacji czy "oryginalny Hondy"..sorry ale nie sadze zeby w tej kwestii instrukcja miala racje a ze pisza kup oryginal..w koncu chca zarabiac nie tylko na sprzedazy aut nie..?
pompa wspomagania jest troszkę droższa niż pompka do spryskiwaczy ;) Widziałem też fimik na którym zamiast oleju jakieś głąby leją wodę i też nie zabiło to silnika od razu i dużo wytrzymał. Do skrzyni wlej przekładniowy - inaczej niż zalecają i zobaczysz jak przedłuży się jej żywotność ;) . I do skrzyni lejemy MTF, bo poparte do jest doświadczeniem, jak jest ze wspomaganiem nie wiem, WYDAJE mi się że nic się nie stanie, ale nie jest to potwierdzone wieloma przypadkami, różnica w cenie nie jest kolosalna i płyn do wpomagania dolewamy baaardzo rzadko - dolałbym tego z aso.

Wazne zeby kolor sie zgadzal i tyle...takie jest moje zdanie
wlej sok malinowy, też może mieć taki kolor ;) Oprócz koloru ten płyn ma chyba jakieś inne właściwości, które mają znaczenie :p
A popieranie swojej teorii przykładem z zakładaniem gazu nie skomentuje :D

jamal
14-09-05, 22:48
a mam pytanko czy uklad wspomagania sie samoczynnie "krecac kiera" odpowietrza patrzac wyzej gdzie kolega siemaR umiescil stronke z wymiana plynu by nato wynikalo ?

nick__t
15-09-05, 08:40
a mam pytanko czy uklad wspomagania sie samoczynnie "krecac kiera" odpowietrza patrzac wyzej gdzie kolega siemaR umiescil stronke z wymiana plynu by nato wynikalo ?

Odpowietrza sie sam:
Zapalasz silnik i kręcisz kierą do oporu w lewo i do oporu w prawo. Potem zwiększasz obroty do 2000rpm i to samo ze trzy razy (opór lewo i prawo)
ps: zwróć uwage czy płyn w zbiorniczku ma odp.poziom :!:

Co do zamienników to ja dolałam jakieś 10.000km temu zamiennik i niema z tym żadnych problemów :P Przed dolaniem sprawdziłam czy mój oryginalny płyn jest mieszalny z tym zamiennikiem. Ot i cała "filozofia" :D
Moni

lukiasz
15-09-05, 09:18
ATF z aso reszta tak jak napisali koledzy

jamal
15-09-05, 14:57
dzieki:)

BikeArt
15-09-05, 15:26
wlej sok malinowy, też może mieć taki kolor ;) Oprócz koloru ten płyn ma chyba jakieś inne właściwości, które mają znaczenie :p
A popieranie swojej teorii przykładem z zakładaniem gazu nie skomentuje :D

Haa no na bank ma ale chyba nie wierzysz w to ze akurat Honda ma swoja tajemnicza i ukrywana przed swiatem produkcje plynu do wspomagania?? Robia to dokladnie tak samo jak Febi.
W mojej Hani jest Febi od dluuuugiego czasu i jakos nie szwankuje nic :P

I kolega sie czepia szczegolow :lol: ..ale z tym sokiem to dobre jest :lol: :lol: jakby nie bylo kolor ten sam i jaka oszczednosc na kasie ;)

O skrzyni to ja nie kojarze zebym cos wspominal zeby lac co popadnie..hmm..nie rozumiem wiec aluzji :mrgreen:
Ja swojej teorii nie popieram instalacja gazowa to byl zart bardziej niz argument.. :shock:

LIO
15-09-05, 16:12
O skrzyni to ja nie kojarze zebym cos wspominal zeby lac co popadnie..hmm..nie rozumiem wiec aluzji
bo do skrzyń zazwyczaj leje się gęsty olej przekładniowy, a w Hondzie jest inaczej i leje się MTF do manuali, lub ATF do automatów

więc

ale chyba nie wierzysz w to ze akurat Honda ma swoja tajemnicza i ukrywana przed swiatem produkcje plynu do wspomagania
może też budowa i praca układu wspomagania, różni się od innych aut i dlatego zalecanym płynem jest ten oryginalny Hondy

jak jest naprawde, tego nie wiem, ale jeśli cena jest zbliżona to zawsze chyba lepiej jest wybrać oryginał

Maro
15-09-05, 23:23
Ja tylko dodam , że ja u siebie jeszcze w D15B2 wlałem do wspomagania płyn o nazwie " STP " to taka firma co zajmuje sie też kosmetykami do aut . Wspomagnaie chodziło bez zarzutu .

BikeArt
16-09-05, 08:34
bo do skrzyń zazwyczaj leje się gęsty olej przekładniowy, a w Hondzie jest inaczej i leje się MTF do manuali, lub ATF do automatów

Co Wy z ta skrzynia? Pisalem wylacznie o ukl wspomagania a o skrzyni slowem nie wspomnialem :shock:

mule
16-09-05, 10:48
faktem jest , ze jak kupowalem jakiejs tam kanadyjskiej firmy plyn do wspomagania, to mieli osobno do aut honda i acura, i osobny dla reszty swiata:P
wiec cos w tym musi byc, pewnie niewiele ale jednak

LIO
16-09-05, 11:36
bo do skrzyń zazwyczaj leje się gęsty olej przekładniowy, a w Hondzie jest inaczej i leje się MTF do manuali, lub ATF do automatów

Co Wy z ta skrzynia? Pisalem wylacznie o ukl wspomagania a o skrzyni slowem nie wspomnialem :shock:

WSZYSCY WIEMY ZE O SKRZYNI NIE PISAŁEŚ, MY ROZUMIEMY CO DO NAS PISZESZ

podaje przykład, że skoro w przypadku skrzyń jest wyjątek od normy i leje się to co zalecane przez Honde, bo w innym przypadku bedzie kupa, to moze tez warto w przypadku wspomagania, tez zastosowac sie do zalecen Hondy, KAPUJESZ ?
czy narysować to jakoś schematycznie ?

BikeArt
16-09-05, 20:08
Nie rozumiem :mrgreen: narysuj prosze prosze no narysuj mi jak potrafisz :lol: :lol: :lol: i przy okazji zarzuc cos na nerwy Lio nerwice zlapiesz jeszcze jakas albo inne swinstwo ;) :lol:
Toprze juz toprze obiecuje poprawe przeciez ja tylko sobie jestem prostym ludzikiem :P :mrgreen:
Sorry za OT

LIO
18-09-05, 21:20
większego luzaka nie widziałeś, więc na nerwy nie będę nic brał. Moge sobie coś gulnąć, ale to tylko ze względu na kontynuacje weekendu pięknego, a nie uspokojenie.

jamal
18-09-05, 21:24
ok kupilem plyn do wspomagania niewiem jakiej nazwy :| ale mniejsza z tym chcialem wymienic i zonk :|
wylalem plyn e zbiorniczka i wyciaglem wezyk ten maly u dolu zapalilem silnik tak aby z calego ukladu zlecial a tu kapa nic niewylecialo ruszalem kiera i nic tak jak by tam nic niebylo wiec zalozytlem spowrotem wezyk i nalalem plynu do zbiorniczka zapalilem silnik ruszalem kiera w prawo do oporu i w lewo i co i ty;le iule wlalem to bylo co jest ?

BikeArt
18-09-05, 22:48
większego luzaka nie widziałeś, więc na nerwy nie będę nic brał. Moge sobie coś gulnąć, ale to tylko ze względu na kontynuacje weekendu pięknego, a nie uspokojenie.

nooo i z takim podejsciem to ja sie zgodze :mrgreen:

A lex
08-05-08, 09:47
Sory za takie wykopy, ale muszę:]

Czy mogę do układu wspomagania kiery zalać płyn z ASO PSF-S? Niby jest to płyn z ASO i tam mi go polecili, ale jak teraz czytam forum to zalecacie płyn czerwony czy tam pomarańczowy a mój jest jasno-żółty. BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ BO SPRAWA JEST PILNA. :brawo3:

kamil_S_c
08-05-08, 09:56
kolor niema znaczenia skoro jest to orginal z aso , mozesz zalac mobil dextron 2 jakos tak do automatycznych skrzyn, 25 zl butelka.

Bob
08-05-08, 10:05
Każdy który ma w nazwie PSF jest okej (PSF - Power Steering Fluid) kolor też jest w porządku.

Czerwony płyn to przeważnie ATF, płyn do skrzyń automatycznych - niepolecam

A lex
08-05-08, 10:13
Dzięki wielkie. Przed chwilą zalałem PSF-S i po pierwszych 200m slalomu jest ok:)

Efyr
06-08-08, 16:32
Stosował ktoś ten płyn do wspomagania:
http://www.hil.pl/-p-120.html
Kolor bodajże bursztynowy.
Tu charakterystyka:
http://www.hil.pl/karty/580.pdf

patrynioo
06-08-08, 23:51
Widze ze zdania sa podzielone co do oleji do wspomagania.
Do Hondy tak jak napisał A lex lejemy PSF-S ma on kolor jasno żółty, sa zamienniki ale nie znam ich nazw.
Jest olej zielony z grupy VW chyba kazdy wie w jakich autach. Olej czerwony ATF jest to olej do automatycznych skrzyn biegów, ale leje sie go równiez do wspomagania takich aut jak: Renault, Citroen, Peugeot, starsze Ople, Saab, starsze Volva, Jaguary itd. Swoje oleje maja równiez Mercedes i Citroen do hydraulicznych zawieszen Xantia, C5.

Oleje ATF i z grupy VW maja podobne własciwosci wiec nie powinno sie nic zlego stac, ale PSF-S Hondy to zupelnie inny olej.

siva
07-08-08, 15:02
Pomocy, musze dolac plynu do wspomagania, pomozcie jaki mam wybrac?
Posty na ten temat sa dosyc stare i troche sie pogubilam :-(
bede wdzieczna za pomoc, prosze o symbol i ew. gdzie moge kupic.
Bede wdzieczna za pomoc (CIVIC 1.4IS, 2000R)

jusian
07-08-08, 15:05
najlepiej kup w aso 70 zł butelka:)

xav
07-08-08, 15:18
Polecem płyn Prestone, sam go używam i wspomaganie zaczeło lepiej działać.
http://allegro.pl/item408233334_prestone_plyn_do_wspomagania_z_uszcz elniaczem_946.html

oldee
07-08-08, 15:24
po jakim przebiegu winno sie wymienic plyn od wspomagania?

siva
07-08-08, 16:59
najlepiej kup w aso 70 zł butelka:)

dzieki za pomoc, jeszcze jedno: czy moge tylko dolac plynu czy powinnam wymienic calosc?
pozdrawiam

Efyr
07-08-08, 18:52
Hmm...
A czy ktoś zerknął do linku, który podałem kilka postów wyżej.
Sprzedawca, sprzedający płyny do wspomagania, na przy innych produktach podkreśla, że nie pasują do układów z Hondy i Acury, z powodu innych właściwości.
Ten do którego podałem link kosztuje niecałe 17 zł i jest napisane. że przeznaczony do Hondy, nawet kolor pasuje.


Nazwa oryginalna: Power Steering Fluid for Honda and Acura
Producent: Kleen-Flo Tumbler Industries

Jak by były wątpliwości podałem nawet linka do jego specyfikacji.
Dlatego pytałem, czy ktoś już go używał?

Bob
07-08-08, 21:49
Ja myślę że jak ten płyn jest dedykowany do Hondy to powinien być dobry, i myślę że warto spróbować...

shantillas
07-08-08, 23:12
Ja u siebie niedawno wymieniałem zbiorniczek wspomagania i troszkę płynu poszło, to co odessałem daleko przypominało pierwotny czerwony kolor a więc olej ATF Dexron II, podobny co mam w skrzyni (tam mam już DIII) zalałem nowy olej i wspomaganie zaczęło ciut lepiej działać. Za olej nic nie płaciłem bo dostałem butelkę od poprzedniego właściciela, ale nawet jeśli to koszt max 30zł za litr jest bardziej przystępny aniżeli 70zł.

Bob
08-08-08, 19:49
Hehe, ja zrobiłem kiedyś tak samo jak ty, wlałem około 200-250 ml czerwonego ATF i po miesiącu/dwóch pompa zakończyła swój żywot :):):)

patrynioo
08-08-08, 23:02
Dokladnie czerwony ATF nie jest do Hondy. A co do wymiany płynu od wspomagania to sie nie wymienia. Gdyby mialo sie go wymieniac co jakis przebieg, producent zamiescil by w ukladzie jakis korek spustowy czy cos podobnego. A jezeli jest malo to trzeba dolac. Mialem kilka przypadków gdzie klien sie uparł zeby wymienic olej od wspomagania, i jak sie to skonczylo wymiana pompy na nowa. Osobiscie polecam nie wymieniac oleju jak juz to dolewac bo zamaly stan tez nie jest dobry.

lakazs
09-08-08, 00:28
Pompa działa przelewowo. Bardzo istotna jest gęstość płynu. Za gesty będzie stawiał opór pompie a za rzadki będzie powodował luzy.

Wypijcie w sobotę o 3 piwa mniej i kupcie oryginał hondy, portfel nie zaboli. To samo skrzynia biegów, tylko MTF.

Malik
04-04-09, 22:02
Pękł mi wężyk od zbiorniczka wyrównawczego i wyciekł mi płyn , jest go teraz ok 2 cm poniżej poziomu MIN.
Kolor tego płynu nie jest ani bursztynowy ani czerwony .Jest wiśniowo- rdzawy
1.Co dolać PSF, DEXRON II czy wymienić cały płyn ?
2. Czy jeżdzenie z ilościa płynu niewiele poniżej min może uszkodzić pompe.(jest weekend a z auta muszę jednak kożystać)
3. Właśnie w instrukcji przeczytałem o tym że nie zwlocznie trzeba zmyć płyn po tym jak rozlał się na karoserie. Może zeżrec lakier czy chodzi o ekologie?
Pozdrawiam. I z góry dziekuje za podpowiedzi.

P.S. Wiem że to nie mój dział. Ale rozpoczynanie nowego tematu w tym przypadku chyba nie ma sensu