PDA

Zobacz pełną wersję : Przegub wewnętrzny y21



rem1k
05-02-14, 14:53
Witam
Dłuższa lewa poloska jest ulozyskowana na podporze. Dalej jest przegub wewnętrzny. Pytanie:czy w tym miejscu może byc jakikolwiek luz? U mnie jest wyczuwalny. Od jakiegoś czasu stuka mi tez przy praktycznie kazdej zmianie biegu i hamowaniu silnikiem przy niskich obrotach. Moj fachman z kokotowa stwierdzil ze następnym razem obada mechanizm różnicowy. Zając się najpierw przegubem?

ma1ster
05-02-14, 19:18
Przegub wewnętrzny na połączeniu wpustowym, wieloklinowym z częścią półosi która jest ułożyskowana podporą przykręcaną do silnika, ma luz fabrycznie i to nie tylko 5,6 gen, ale nawet najnowsza honda prosto z salonu będzie miała w tym miejscu luz, podobnie jest z przegubem z drugiej strony, gdzie wchodzi on bezpośrednio do skrzyni, tam też występuje luz.

Wszystko zależy jakie są to stuki. W hondach często myli się, stuki układu napędowego, ze stukami zawieszenia, gdyż wcale nie łatwo zdiagnozować pewne zużycia...

rem1k
06-02-14, 06:07
Co do przyczyny stukow to nie ma wątpliwości ze generuje je układ przeniesienia napędu. Jakieś tam pojęcie mam i potrafię rozróżnić dźwięki:-) takie zachowanie nie jest normalne.

ma1ster
06-02-14, 19:20
Co do przyczyny stukow to nie ma wątpliwości ze generuje je układ przeniesienia napędu

W takim razie do sprawdzenia wiele nie ma...

bednar_ek35
07-02-14, 03:08
Pojawiające sie luzy na przegubach wew. w Hondach to nic dziwnego.
Mój tata ma cr-v i tam długa półoś jest tak samo rozwiązana jak w B16,na przegubie wew. niema luzu natomiast w miejscu podparcia jest luz i są stuki niestety nie miałem okazji sprawdzić dokładnie co jest przyczyną luzu.

rem1k
07-02-14, 10:15
No ok. Bede musiał go zmienić. Wiem że są problemy z dostępem tego przegubu. Ma ktoś może wiedzę gdzie to dostanę?
P. S
Maister:dopiero teraz zrozumiałem o co Ci chodzilo:-) luz wzdłużny na wieloklinie wiem ze musi być. U mnie ma luzy w każdą stronę. Spore

podlez
07-02-14, 13:06
a nie mozesz sciągnąć zwrotnicy i pomerdać półośką?
Może smaru trzeba tylko dodać, tam gdzie są te 3 kamienie