PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpaleniem + Dziwne buczenie z prawej strony



data1985
03-02-14, 16:36
Witam

Mój problem polega na tym iż dojechałem do pracy po czym już samochodu nie odpaliłem. Myślałem że akumulator padł bo odpaliliśmy ją na kable. Naładowałem akumulator lecz problem pozostał.

Po przekręceniu kluczyka słychać dziwne głośnie buczenie z prawej strony deski rozdzielczej a przy próbie zapłonu kontrolki oraz wszystko inne gaśnie. Rozrusznik w ogóle nie startuje.

Czy miał ktoś podobny problem? Jedynie co to w momencie buczenia na chwile zapala się lampka od immobilaizera. Buczenie ustaje po paru sekundach.

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny.

Civic VI hatchback 1.4 is japonczyk

motomaniak1988
04-02-14, 07:47
Sprawdź wszystkie styki masy Klemy od akumulatora wyczyść dokładnie bo wygląda to jak by nie było dobrego styku bądź gdzieś masy brakowało.

piotreek23
04-02-14, 09:42
Albo akumulator ma zwarcie/wyparował elektrolit/zużył się..i ładowanie go nic nie da....Jak na kable odpala bez problemu to podmień akumulator. Ile ma po nocy napięcia?
Pomijając buczenie miałem dokładnie takie same objawy jak mi siadł akuś :) jeden ze starości a drugi wyparował.
A buczeć pewnie buczy przekaźnik pompy paliwa. Tak czy siak stawiam na akumulator i podejrzewam że na nowym problem zniknie jak ręka odjał.

data1985
04-02-14, 17:19
Witam ponownie. Klemy doczyściłem na błysk, i nie ma efektu. Naładowałem akumulator i zmierzyłem napięcie od razu po tym jak prostownik pokazał max. Akumulator miał 12,80V, 8h później jak wróciłem z pracy coś mnie tknęło i sprawdziłem napięcie jeszcze raz - pokazywało 10,8 czy to normalne? akumulator leżał w domu, w cieple.

Jeśli wina leży po stronie akumulatora to jego padnięcie będzie bardziej efektem winy fabrycznej ( ma 1 rok) czy możliwe że coś z winy pojazdu go uszkodziło? Sprawdzałem również podczas chodu i napięcie na akumulatorze wtedy wynosiło 14,60 a z włączonym grzaniem i lampami 14,40

Patrzyłem na kable masowe i wyglądaj na oka, masa jest również na elementach samochodu

Jedras
04-02-14, 18:36
Aku do wymiany, napięcie nie powinno tak bardzo spać przez te kilka h... oddaj na gwarancję

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

piotreek23
04-02-14, 21:52
+1 Akumulator szmelc prawdopodobnie ma zwarcie.