PDA

Zobacz pełną wersję : problem z biegami, nie można zredukować.



posejdonek
02-02-14, 17:41
Witam, spróbuje opisać tutaj w miarę rzetelnie swój problem i mam nadzieje że wypowie się ktoś znający na temacie :)
mianowicie miesiąc temu jak jechałem 1 do końca, 2 do końca chciałem wbić 3 ale zblokowało skrzynie, pedał sprzęgła był bardzo twardy. Nie mogłem wbić żadnego biegu, dopiero gdy zgasiłem silnik to mogłem wysprzęglić i pojechać dalej, ale pojawił się problem mianowicie taki, że nie mogłem zredukować biegów, najpierw wymieniłem pompkę sprzęgła i odpowietrzyłem cały układ sprzęgła - dalej to damo, potem zdemontowałem skrzynie i zawiozłem do analogue'a na remont i wstępną diagonozę, zrobiony został remont, skrzynia prawie jak nówka. Wczoraj włożyłem skrzynię, zalałem nowym olejem mtf'a hondy, odpowietrzyłem i jazda próbna wszystko ładnie pięknie, biegi wchodzą jak w masło na uruchomionym silniku podczas postoju i jazdy ale DALEJ NIE MOGĘ ZREDUKOWAĆ z 3 w 2 lub z 4 w 3 lub z 5 w 4, pojawia się taki szum (świst) czuć go na pedale sprzęgła, i czasem też nie mogę wysprzęglić, dopiero przy przegazowaniu bieg wskoczy, do przodu 1,2,3,4,5 wchodzą idealnie, wsteczny również. Myślę teraz nad wysprzęglikiem, może to jego wina? tarcza sprzęgła i docisk jest w b. dobrym stanie. silnik b18c4, skrzynia s9b

m.madzek
02-02-14, 19:08
kiedys tak mialem, ze wogole nie moglem nic wbic, tzn zgasilem i juz zaden bieg nie wchodzil, wywalilem na chama i zapiolem jedyne, zdjalem skrzynie i wszystko ok, i sprzeglo wygladalo ok, co sie okazoalo wymienilem sprzeglo i malina wszystko smiga perfekcyjnie, z wysprzeglikiem nie ma nic wspolnego, bo albo dziala albo puszcza, ale jak by nie dzialal poprawnie to bys wogole nie wrzucal tzn tak jak opisujesz

Rajan
02-02-14, 20:18
tak jak kolega pisze wyżej obstawiam sprzęgło, najwidoczniej wyrobiła się sprężyna talerzowa która odgrywa główną rolę w prawidłowym działaniu docisku, przy redukowaniu biegu w dół występują większe obciążenia na jednostkę przeniesienia napędu niż przy normalnym rozpędzaniu auta przez co docisk nie do końca rozłącza ci napęd i z tond ten problem

posejdonek
03-02-14, 01:03
Huhu w takim razie jutro po raz drugi zrzuce skrzynie i sprawdzę sprzęgło, z tym że raczej go nie obstawiam bo nie slizga się łapie wręcz idealnie itd. Dam na pewno znać co wyszło

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Rajan
03-02-14, 20:35
sprzęgło najlepiej oddać do zakładu gdzie zajmują się regeneracją sprzęgieł, tam sprawdzą czy docisk działa poprawnie, samo obejrzenie docisku z lewej lub z prawej strony nic ci nie powie o stanie jego zużycia, zwróć też uwagę na łożysko oporowe i łapę sprzęgła (czy nie jest gdzieś skrzywiona)

posejdonek
05-02-14, 01:26
Kolega rajan miał rację, sprężynka poszła, sprzęgło wymienione, wszystko działczy :D

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

ma1ster
05-02-14, 19:10
Jak można zawozić skrzynię do remontu, jak jest w ogóle nie zdiagnozowana jest usterka... Przecież oczywistym było z Twoich wypowiedzi pierwszego posta, że jest to docisk sprzęgła do wymiany...

Jetson
05-02-14, 23:53
Eeee kilkaset złotych za remont skrzyni to nie tak wiele przynajmniej teraz wie co ma :)
Dobrze ze po wymianie sprzegla wszystko wrocilo do normy