PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 1.5 coupe uszczelka pod głowica problem..:/???



mateusz86
01-02-14, 21:15
czesc posiadam coupe civica 1,5 walnela usczelka pod glowica po raz 2gi samochod mam 2 lata i nie wiem czy placic znow okolo 600 zl za robote i czy znow ją wydmucha czy po prostu zmienic silnik co myślicie lub nie wiem co ??? pozatym nie pali na jeden cylinder i bierze olej

Muzyk-Grzes
01-02-14, 23:56
Pytanie brzmi czy przed pierwszą wymianą przegrzałeś silnik? Możliwe że masz głowice do wymiany ,poza tym olej może ciągnąć (i najczęściej tak jest) przez uszczelniacze zaworów. Może określ dokładniej skąd pochodzisz itd i ktos na regionalnym forum bedzie cię w stanie naprowadzić do dobrego/taniego mechanika ,który zadecyduje co robić.

piotreek23
02-02-14, 08:27
Jak nie była założona uszczelka OEM to możliwe :) że padła. Zamienniki są różnej jakości w tej sprawie najpewniejsza jest OEM-owa. No i pytanie jak była przeprowadzona wymiana? co było robione bo można wymienić i Wymienić.

Muzyk-Grzes
02-02-14, 10:18
Jak nie była założona uszczelka OEM to możliwe że padła.
Nie przesadzaj, jeszcze się z czymś takim nie spotkałem żeby zamiennik padł, chyba że głowica była nie planowana .lub blok "krzywy"

mateusz86
02-02-14, 11:13
jestem z kielc ale w sumie siedze w warszawie tu mieszkam i studiuje, bylo robione planowanie i wymiana uszczelki uszczelki nie znam firmy potrzebuje wlasnie dobrego mechanika a nie jakiegos leszcza ktory by sie tym zajal , wode bierze i pali na 3 cylindry z odpalaniem nie ma problemu prosilbym o pomoc

piotreek23
02-02-14, 14:41
Nikt ci na oko nie powie. Zwalić głowicę i pomierzyć chyba nie ma innego wyjścia. Wtedy będzie wiadomo czy jest krzywa czy nie a to da odpowiedź na to czy remontować czy słupek wymieniać. Jazda z taką usterką równa się zatarcie silnika więc za dużo opcji nie masz :).

sivy
04-02-14, 10:25
i założ uszczelke oem!

marcias
04-02-14, 12:00
Nie przesadzaj, jeszcze się z czymś takim nie spotkałem żeby zamiennik padł

To widać mało widziałeś. Do hondy TYLKO I WYŁĄCZNIE OEM uszczelka, szczególnie, że jest niewiele droższa od zamiennika.

Greg001k
04-02-14, 12:42
i założ uszczelke oem!

x2

(Niestety ale zamienniki nie daja rady - sam to przerabiałem na przykładzie uszczelki Elringa, po wymianie na OEM nie było juz wiecej problemów) Najlepiej samemu kupować cześci i nie bazować na tym co kupuje i wkłada mechanik, takie moje podejście.

PixeL
04-02-14, 12:45
To widać mało widziałeś. Do hondy TYLKO I WYŁĄCZNIE OEM uszczelka, szczególnie, że jest niewiele droższa od zamiennika.

albo i nawet tansza jak np do b18c4

tylko oem uszczelka ,kiedys w d15b2 wywalilo mi 3 razy uszczelke ,za kazdym razem innego producenta,srednio co 20 tys km,dopiero po zalozeniu oem problem sie skonczyl

mayday-82
04-02-14, 14:00
Nie jest powiedziane, że zamiennik krócej wytrzyma niż OEM Przema72 do turbo/kompresora przeważnie kładzie Elringa chyba, że ktoś sobie życzy OEM i jakoś nic złego się nie dzieje, widocznie w Twoim przypadku masz krzywy blok albo głowice do wyrzucenia :/

sivy
04-02-14, 14:25
elringi sa krzywe juz w momencie pakowania w folie i zdania nie zmienie. Posłuchałem przemy i załozyłem do turbawki elringa i sie wsyrał. Oem jeździ od wrzesnia. a z tego co wiem civic słuzy do upalania w weekendy.

Arturvf500
04-02-14, 14:42
wystarczy wziac do reki elringa - on jest najzwyczajniej plastyczny:) tylko i wylacznie oem

mayday-82
04-02-14, 14:49
U mnie jezdzi od roku i odpukac nic zlego sie nie dzieje :D

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2