PDA

Zobacz pełną wersję : Car audio



kubzach
13-04-08, 00:08
Witajcie

Mam mały problem, onieważ chciałbym wstawić sobie subwoofer aktywny do mojej hondy civic 2007, mam seryjne radio i czy wiecie moze czy ma ono z tyłu podłączenie na właśnie subwoofer takie dwie wtyczki chyba czerwona i biała. jeśli ktos wie to prosze o pomoc. Druga sprawa czy się traci gwarancje jeśli bym załoył go gdzie indziej niż w salonie hondy?
I ostatnia rzecz: czy ktoś już sie podją takiej operacji i co polacacie wsadzić za rozsądną cene.

Bedę wdzięczny za każda informacje.

jacektp
14-04-08, 09:53
Witajcie

Mam mały problem, onieważ chciałbym wstawić sobie subwoofer aktywny do mojej hondy civic 2007, mam seryjne radio i czy wiecie moze czy ma ono z tyłu podłączenie na właśnie subwoofer takie dwie wtyczki chyba czerwona i biała. jeśli ktos wie to prosze o pomoc. Druga sprawa czy się traci gwarancje jeśli bym załoył go gdzie indziej niż w salonie hondy?
I ostatnia rzecz: czy ktoś już sie podją takiej operacji i co polacacie wsadzić za rozsądną cene.

Bedę wdzięczny za każda informacje.
Nie wiem jaki masz model ale w 4D nie ma bezpośredniej możliwości podłączenia subwoofera. Jest tylko zestaw gniazd typowych tylko dla Hondy (niestety nie mam rozpiski styków)

marzyniu
18-04-08, 21:12
w 5d tez nie ma.

kubzach
20-04-08, 02:34
dzieki, ale dowiedzialem sie w "bariera dźwięku" w warszawie ze bez problemu moga mi przerobic to radio i za caly Montaz z przerobka chca 450zl jesli ich sprzet bede zakladal a jesli moj bede chcial zalozyc to 50% wiecej, straszna kasa i trzeba czekac ponad miesiac na miejsce. Z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej zaplacic te 450zl i miec pewnosc ze wzystko bedzie dobrze zrobione! Co myslicie? Moze inne dobre miejsca macie?

BDavid
20-04-08, 18:20
dam ci znac jacy oni są, bo oddaję swojego cifa do nich na 28 kwietnia na zrobienie dvd, wyciszenie, wzmacniacz i zmiane glosników....

marzyniu
20-04-08, 21:04
moja hondzia byla ich pierwsza,sa bardzo dobrzy :brawo2: ,chociaz dalem im malo czasu na wykonanie planu,zasuwali tez w weekend,jestem bardzo zadowolony,
tylko wyszedl jeden problem,nie ich wina,nikt nie mogl tego przewidziec,chodzi o miejsce montazu bezpiecznika wzmazniacza,zamontowali go w takim miejscu ze jesli otwieracie maske ktora jest mokra to krople wody idealnie spadaja na bezpiecznik powodujac jego zardzewienie,nie zwrocilem na to uwagi dopoki audio nie przestalo grac,nie przemieszczalem bezpiecznika ale przykrylem go folia.
zamieszczam fotke jak to bylo zrobione oryginalnie,zwroccie im na to uwage.

http://img225.imageshack.us/img225/2161/dsc04861nh9.th.jpg (http://img225.imageshack.us/my.php?image=dsc04861nh9.jpg)

pozdro :aloha:

i pozdrowcie Wojtka

kubzach
26-04-08, 01:49
dzieki Wam bardzo ale jak moglibiscie napisac co u nich robiliscie jaki sprzet i ile was to wynioslo, bo ja mam wciaz dylemat co wstawic do swojej hondy i ile pieniedzy potrzebuje na taka zachcianke;)

marzyniu
26-04-08, 07:07
no ja to robilem w czerwcu 2007 to ceny mogly sie juz zmienic,moj koszt to 7500 na audio,to jest wymiana glosnikow na focale bez zadnych modow w panelach drzwi,wzmak genesisa 5cio kanalowy(60% kosztow) i subwoofer,plus wyciszenie

a fotki bagaznika tutaj
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=32865
pozdro

Pabloss
26-04-08, 10:30
koledzy mozecie wżucic jaieś fotki waszych DVD. Zastanawiam sie ostatni nad czym takim http://www.pronox.com/pbn/lista.html?action=prod&id_pro=22865 jak zapewnie domyslacie sie ma to służyć jako uspokajacz i czasozabijacz dla mojego dziecka --- wakacje juz blisko :-) Widzialem u jednego kolego podwieszany na podsufitce ale u mnie jest szklany dach wiec to odpada. Macie jakis inne rozwiązania ???

BDavid
26-04-08, 13:17
jak zapewnie domyslacie sie ma to służyć jako uspokajacz i czasozabijacz dla mojego dziecka --- wakacje juz blisko

czyli to samo co u mnie, ja robie monitor 5" w zagłówku...

w środę powinny byc fotki nowego wnętrza...

kubzach
26-04-08, 15:16
marzyniu dzieki za info tylko powiedz jeszcze jak wrazenia?;)

P.S super masz tarcze i klocki;) szkoda ze to tyle kosztuje;/

marzyniu
26-04-08, 16:44
jestem bardzo zadowolony :rolf12: ,wszystko gra tak jak chcialem :pank: :up2:

Pabloss
26-04-08, 17:18
oooo super to z niecierpliwoscia czekam na foty --- a gdzie odtwarzacz DVD???

sorkii źle cytowalem hehhehe chodziło mi o odpowiedz BDavid-a.

kubzach
27-04-08, 01:18
zobacz wyzej podal link;))

Pabloss
02-05-08, 00:12
BDavid i co masz juz DVD i ekranik w zagłówku ?????

BDavid
02-05-08, 10:06
jest juz cały sprzęt... oprócz DVD w zagłówku bo tapicer nie zdążył zrobic zagłówków... reszta sprzetu, czyli wyciszenie drzwi, monitor z przodu, wzmacniacz w bagażniku juz jest... zapodam jakies fotki może jutro... ogólnie autko jest rozebrane, bo tapicer dokończy dopiero wszystko w tygodniu... duża sesja będzie na forum prawdopodobnie w piatek, juz w nowych kapciach i gotowej tapicerce... DVD w zagłówku będzie dopiero po 20 maja...

Pabloss
02-05-08, 11:20
ok czekam z niecierpliwością :d :d :d

BDavid
03-05-08, 21:31
tutaj fotki z poczatków zmian audio i tapicerki...

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=580182#580182

Pabloss
11-05-08, 11:40
no no zaczyna to wszystko ciekawie wydlądac czekam na finalna wersje -- i oczywiście gratuluje hehehhe

BDavid
22-05-08, 13:34
jest juz więcej nowych fotek i maly opis co zostało zrobione

kubzach
06-05-09, 18:17
witam czy ktos z Was ma zamontowanego suba w swojej hani? jesli tak to jak macie podlaczonego?


prosze sie zglaszac poniewaz mam maly dylemat

cbr1100xx
06-05-09, 18:25
Ja mam a Ty w czym masz problem ????

kubzach
06-05-09, 18:38
no chcialem sie dowiedziec jak masz go podloczonego, do ilu kanalowego wzmacniacz? czy masz jakies inne glosniki niz seryjne? ile watt sub? i do czego masz wzmacniacz podlaczony i czy glosniki tez masz pod wzmacniacz czy nie? no i ostanie pytanie jak gra i czy wyciaszales samochod?

cbr1100xx
06-05-09, 18:53
Wzmacniacz podłączony pod 12 volt z gniazda zapalniczki ale tej w konsoli. Sygnał do wzmacniacza z tylnych głośników pod HIGH INPUT w wzmacniaczu. Co do mocy to wzmacniacz ma 4 x 50 lub 2 x 100 lub 1 x 200 watt i w sumie i tak jest za mocny. Głośnik basowy 25cm w małej skrzyni z 2 wylotami bass reflex. Głośników fabrycznych nie zmieniałem ponieważ mi wystarczają a sub służy mi tylko do uzupełnienia niskich tonów których brakowało w oryginalnym audio. I teraz mogę odjąć basu w radiu co odciąża fabryczne 4 głośniki które grają fajnym średnim tonem za wysoki ton odpowiadają fabryczne gwizdki w drzwiach a całość uzupełnia ładny bas z tyłu. Oczywiście nie jest to High End :) ale gra czysto i wyraźnie. Wzmacniacz kupowałem zwracając uwagę na gabaryty po to by schować go w zagłębieniu koła zapasowego tak by nie mieć nigdzie kabli na zewnątrz bo tego nie lubię.

Pozdrawiam

kubzach
06-05-09, 19:12
dzieki bardzo, ale nie wygluszales drzwi ani niczego innego? podlaczyles przednie glosniki do wzmacniacza? czyli wzmacniacza nie podlaczyles bezposrednio do radia tak?

cbr1100xx
06-05-09, 19:24
Nie nic nie wygłuszałem, podłączyłem sygnał z tylnych głośników do wzmacniacza ale one same zostały w podłączeniu z fabrycznym radiem w ten sposób regulacją balansu przód tył moge dodatkowo sterować mocą basu :) bez otwierania bagażnika i regulacji przy samym wzmacniaczu

kubzach
06-05-09, 22:46
no wlasnie o to mi chodzi, ja mysle nad tym rozwiazaniem, tylko ze chce kupic 2 kanalowy wzmacniacz i suba, a juz mam na przod glosniki infinty(jeszcze nie zalozne), a moco wali ten basik? sam to zakladales czy w jakims warsztacie? mi krzykneli za montaz wzmacniacza 250zl z kablami oczywiscie.

cbr1100xx
07-05-09, 06:44
Sam zakładałem. Co do mocy basu to ja mam go dosyć przyciszony i zbalansowany w stosunku do wszystkich głośników ale w tej konfiguracji jak bym chciał i zwiększył głośność przy samym wzmacniaczu potrafi narobić hałasu :)

browocofil
07-05-09, 08:32
Kolega szubek poszedł w stronę aktywnego suba również podłączonego pod tylne głośniki. Pisał o tym tutaj: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10774&highlight=g%B3o%B6nik&page=3
Ja chyba skuszę się na to rozwiązanie

kubzach
07-05-09, 17:46
dzieki bardzo za wsze wypowiedzi, mam tylko jeszcze jeden problem, chce zamontowac tak samo jak cbr1100xx tylko nie wiem jak dobrac wzmacnacz do suba, jakie parametry musza byc? szczerze to myslalem o czym takim http://www.allegro.pl/item623744832_wzmacniacz_jbl_gt5_a402e_wysylka_gra tis_opole.html a co do suba to jeszcze nie wiem najlepiej jbl, infinity lub haraman, bo mam taniej:D prosze o pomoc:)

cbr1100xx
10-05-09, 16:51
Może będzie trochę off top ale nie chce zakładać osobnego tematu.
Z racji tego że mówimy tu od podłączeniach wzmacniacza itp. chciałem zapytać czy ktoś z Was brał zasilanie bezpośrednio z aku czemu pytam.?
Sam podłączyłem wzmacniacz pod przewody zapalniczki głównej i co widzę - wszystko działa ładnie itp. ale przy mocniejszym basie mam spadek napięcia dochodzący do 10 volt dałem dzisiaj kondensator 1,2 Farad i poprawiło się o jakieś 0,8 - 1,2 volta ale nie mogę grać tak na 80% możliwości bo widzę że strata na przewodach jest zbyt duża. Przy zapalonym aucie jest lepiej ale coś trzeba by zmienić. I kubzach wstrzymaj się jeszcze bo może będzie mała modyfikacja z montażem + / - :)

pozdrawiam

michalk
10-05-09, 17:04
Zawsze bierze się zasilanie dla wzmaka z bezpośrednio z akumulatora

cbr1100xx
10-05-09, 17:08
Bardzo mi pomogłeś dzięki ...
Wiem o tym ale biorąc pod uwagę gwarancję auta nie chciałem robić nic pod maską. Pamiętaj że jak coś zacznie się pieprzyć z elektroniką w aucie to jak trafisz na upierdliwego serwisanta to może Ci powiedzieć że coś się pieprzy z powodu Naszych instalacji - modyfikacji itp. Mając podpięty wzmacniacz tak jak mam - nie widać śladu po jakiejkolwiek modyfikacji ale widzę że chyba muszę to zmienić

Qrczak86
10-05-09, 21:10
Ja mam mocny wzmak i kabel ciągnąłem od akumulatora... a raczej w ASO mi go zakładali (warunek, żebym nie utracił gwarancji). Dopóki nie dołożyłem kondensatora, przy głośniejszej muzyce też były skoki napięcia.

buri
10-05-09, 21:18
tez mam podpiety bezposrednio z aku i zadnych skokow napiecia nie mam. wszystko gra jak nalezy i kondenasator nie byl potrzebny. byc moze dlatego ze wzmacniacz jest dosc symboliczny - 4 x 50W

kubzach
10-05-09, 22:19
a mi polecili (nie wiem czy dobrze pamietam) ze przy zakladaniu podlacza wzmacniacz pod tylne glosniki i stamtad bedzie szla moc, czy dobrze mowie? a i pytanie czy nie lepiej kupic aktywny sub? (oczywiscie nie chce podlaczac wzmacniacza pod glosniki

cbr1100xx
10-05-09, 22:43
kubzach trochę Cię nie rozumiem... aktywny sub to jedyne wyjscie by nie obciążać fabrycznego radia które i tak ma bardzo małą moc, ale nie rozumiem pierwszej części twojego pytania

kubzach
10-05-09, 22:44
a i prosze dajcie opinie tego wzmaka(parametrow) http://www.allegro.pl/item623744832_wzmacniacz_jbl_gt5_a402e_wysylka_gra tis_opole.html czy to wystaczy na jakis sredni sub?

browocofil
11-05-09, 21:04
a mi polecili (nie wiem czy dobrze pamietam) ze przy zakladaniu podlacza wzmacniacz pod tylne glosniki i stamtad bedzie szla moc, czy dobrze mowie? a i pytanie czy nie lepiej kupic aktywny sub? (oczywiscie nie chce podlaczac wzmacniacza pod glosniki

ja tam specem od audio nie jestem, ale zapewne chodzi Ci o sygnał (będzie z tylnych głośników, tzw. high input), ale musisz jeszcze mieć zasilanie do wzmacniacza, a to powinno iść od aku+najlepiej kondensator; do aktywnego suba zasilanie z gniazda od zapalniczki mam nadzieję wystarczy

kubzach
12-05-09, 08:56
no wlasnie o to mi chodzilo co browocofil napisał, a co do zasilania to nie wiem bo jeszcze nie uzgodnilem z nimi, a powiedzcie mi czy cos daja te aktywne suby? warto to kupowac? najchetniej bym sam to zalozyl ale niestety nie umiem a po za tym boje sie cos zepsuc