PDA

Zobacz pełną wersję : Swap foteli -> krótkie pytanie



hautameki
12-04-08, 19:25
Czy przednie fotele z Hondy Civic 6gen (95-2000) http://wbv.pl/images/thumbs/24m12q2inrmdummnygmz.jpg (http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/24m12q2inrmdummnygmz.jpg) będą pasowały do Hondy Civic 5gen (92-95) http://wbv.pl/images/thumbs/j2innmyy2mzf2nxx2q5l.jpg (http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/j2innmyy2mzf2nxx2q5l.jpg)?

Dzięki za odpowiedź :chinczykk:

sz3rsz3ń
13-04-08, 12:34
Tydzień temu zrobiłem operację odwrotną :
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=45757

A swoją drogą to czemu chcesz wkładać te niewygodne tapczany z VI gen. ???? w V gen. są o niebo lepsze fotele.... sprawdziłem na własnej dupie :D

fazer1985
13-04-08, 13:01
Kolega ma u siebie taka kombinacje z 6gen do 5gena i jak ja wsiadlem (194 wzrostu) to mialem wrazenie ze sa duzo wyzsze bo musialem pochylic glowe w bok zeby sie zmiescic :d natomiast na moich ori siedzi mi sie znakomicie, jesli juz chcesz miec dobre fotele ktora naprawde fajnie trzymaja i nie kosztuja góry siana to szukaj od civic'a vti sedana eg9 :agent:

lisplus
13-04-08, 18:29
A nie wiecie jak wygląda sprawa wstawienia foteli z preludy do VIgen ??. Kolega ma w 5gen ale kupił juz tak i nie wiem czy było dużo przerabiania.

hautameki
13-04-08, 19:26
A swoją drogą to czemu chcesz wkładać te niewygodne tapczany z VI gen. ???? w V gen. są o niebo lepsze fotele.... sprawdziłem na własnej dupie :D

Mam okazję kupic fotele z wersji 1.6 iSR, ktore znacznie się różnią od standardowych. Fotele, które mam obecnie to jest jakaś porażka - zero trzymania bocznego, dodatkowo przy moim wzroście - 190cm nie trzymają wogóle górnej części plecow.
Tym samym samochód prowadzi się kiszkowato, bo zamiast skupic się na jeździe będąc zintegrowanym z autem przez dobre siedzisko ty na nim walczysz, żeby nie wypaść ;-)

[ Dodano: Nie 13 Kwi, 2008 ]

Kolega ma u siebie taka kombinacje z 6gen do 5gena i jak ja wsiadlem (194 wzrostu) to mialem wrazenie ze sa duzo wyzsze bo musialem pochylic glowe w bok zeby sie zmiescic :d natomiast na moich ori siedzi mi sie znakomicie, jesli juz chcesz miec dobre fotele ktora naprawde fajnie trzymaja i nie kosztuja góry siana to szukaj od civic'a vti sedana eg9 :agent:

Fotele z VTi są na maxa wygodne, miałem okazję siedzieć, ale ich cena jest odstraszająca, podobnie jak na większość innych części. Mieć hondzie VTi na części to istna żyła złota ;-)

harnas
13-04-08, 19:44
potwierdzam z vti eg9 sa *****iste mam wszystkie 4

pszczoua
14-04-08, 10:16
ja wkladalem wlasnie takie fotele tylko ze z anglika do sedana 5 generacji jedna szyna pasuje bez przerobek gruga trzeba bylo przespawac... niewiele roboty a roznica kolosalna fotele sa wieksze ( maja dluzsze siedzisko i oparcie i o mega lepsze trzymanie boczne )

sz3rsz3ń
14-04-08, 12:11
Mam okazję kupic fotele z wersji 1.6 iSR, ktore znacznie się różnią od standardowych. Fotele, które mam obecnie to jest jakaś porażka - zero trzymania bocznego, dodatkowo przy moim wzroście - 190cm nie trzymają wogóle górnej części plecow.
Tym samym samochód prowadzi się kiszkowato, bo zamiast skupic się na jeździe będąc zintegrowanym z autem przez dobre siedzisko ty na nim walczysz, żeby nie wypaść ;-)
Właśnie dlatego zrobiłem swapa z EJ2 ....bo te z EJ8 to masakra .... płaskie tapczany.... nie kupuj !!!

Cywa
14-04-08, 12:34
Mialem wlasnie zalozyc nowy temat ale patrze juz jest to sie podlacze


Czy robil ktos swapa foteli z preludy 1990r (to chyba 3 gen?) do 5 gen hb?? Z tego co wiem z IV gen preludy podchodza bez wiekszych rzeźb a jak jest z ta starsza wersja? ktos wie?

Neurochirurg
14-04-08, 14:14
Jak już leci wątek to zapytam.

z sedana V gen do coupe V gen pasują fotele i kanapa?

majkel
14-04-08, 14:47
A nie wiecie jak wygląda sprawa wstawienia foteli z preludy do VIgen ??. Kolega ma w 5gen ale kupił juz tak i nie wiem czy było dużo przerabiania.

Generalnie przerabiasz trzy z czterech mocowań. Trzeba przedłużyć trzy uchwyty mocujaca szyny do budy co wiąże się ze spawaniem. Ale i tak polecam bo warto. Siedzi się niżej a fotele są super wygodne nawet dla osób z lekką nadwagą :)

lisplus
14-04-08, 18:30
A nie wiecie jak wygląda sprawa wstawienia foteli z preludy do VIgen ??. Kolega ma w 5gen ale kupił juz tak i nie wiem czy było dużo przerabiania.

Generalnie przerabiasz trzy z czterech mocowań. Trzeba przedłużyć trzy uchwyty mocujaca szyny do budy co wiąże się ze spawaniem. Ale i tak polecam bo warto. Siedzi się niżej a fotele są super wygodne nawet dla osób z lekką nadwagą :)

Aha no to dzieki. Ale mowisz ze szyny pasują do VIgen tylko trzeba mocowania przerobić??

Cywa
14-04-08, 18:54
a zna ktos odp na moje pyt? fotele z preludy 1990 (3 gen?) duzo roznia sie mocowaniami od tych z 4gen? podejda bez wiekszych problemow do EG ?

majkel
14-04-08, 22:11
Aha no to dzieki. Ale mowisz ze szyny pasują do VIgen tylko trzeba mocowania przerobić??

Mocowania szyn do fotela nie pasują, nawet na oko widać. Tak więc w przekładkę szyn z fotela do fotela nawet się nie bawiłem. Wyjąłem fotele z 6 gen i przymierzyłem fotele z pralki 4 gen w ich miejsce i mocowania ich szyn przerabiałem tak żeby pasowały do budy. Mocowania przednie od strony drzwi pasują. Mocowania przednie od pralki mają za mały rozstaw o 1cm. Można próbować rozwiercać. Ja odciąłem mocowania przednie od strony tunelu i w ich miejsce wspawałem nowe z płaskownika i nawierciłem otwory pod właściwy rozstaw. Tak samo zrobiłem z parami mocowań tylnych. Teraz zostało tylko to obrobić na gładko i pomalować. Przymierzysz fotele to wszystko zobaczysz co jest do zrobienia. Ale jak mówię warto - siedzi się niżej, są twardsze i bardziej sprężyste, o wiele lepiej wyprofilowane - w porównaniu do serii niebo a ziemia.

rem1k
27-04-08, 19:59
Witam. Jestem nowy wiec od razu sie przywitam-dzien dobry:)
a teraz do rzeczy. Mam sedana 92' z dosc dobrym wydaje mi sie wyposazeniem(bez klimy) a brak regulacji wysokosci fotela kierowcy. Z ciekawosci sprawdzalem na allegro i fotele do hb maja galke ktora moim zdaniem sluzy do regulacji wysokosci. W zwiazku z tym-czy ta reulacja byla wyposazeniem superdodatkowym czy jak. I czy ew. te fotele beda pasowaly do sedana?Pomijam fakt skladania:) sie zblokuje:D

Lcfr
27-04-08, 21:51
i fotele do hb maja galke ktora moim zdaniem sluzy do regulacji wysokosci.

to nie jest od regulacji wysokości...

rem1k
27-04-08, 22:32
to nie jest od regulacji wysokości...

czyli mam rozumiec ze w civ V gen nie bylo takowej regulacji? a szkoda bo by sie przydala:/ pare centymetrow ponad srednia krajowa i juz wszedzie klopoty :d

Lcfr
27-04-08, 22:35
to nie jest od regulacji wysokości...

czyli mam rozumiec ze w civ V gen nie bylo takowej regulacji? a szkoda bo by sie przydala:/ pare centymetrow ponad srednia krajowa i juz wszedzie klopoty :d
wg mnie nie... wg mnie ro regulacja oparcia w hb...
fotele od preludy które ja mam są niżej niz seryjne fotele od civic (nie wspomianam, że są wygodniejsze :agent: :d )

rem1k
27-04-08, 23:02
wg mnie nie... wg mnie ro regulacja oparcia w hb...
fotele od preludy które ja mam są niżej niz seryjne fotele od civic (nie wspomianam, że są wygodniejsze :agent: :d )

to ja jeszcze pomecze :d z ktorej generacji preludy montowales? z postow powyzej doczytalem ze przerobic trzeba mocowania w VI gen a jak sie sprawa ma w V?

bydle
28-04-08, 02:15
1. czy fotele z 5 gen sa nizsze i nizej sie siedzi po swapie do 6 gen.
2.majkel, duzo nizej sie siedzi w tych fotelach od preluda, ewentualnie zajmujesz sie takimi przerobkami albo sluzysz dokladniejszymi instrukcjami ( najlepiej z fotkami)??

Lcfr
28-04-08, 13:36
wg mnie nie... wg mnie ro regulacja oparcia w hb...
fotele od preludy które ja mam są niżej niz seryjne fotele od civic (nie wspomianam, że są wygodniejsze :agent: :d )

to ja jeszcze pomecze :d z ktorej generacji preludy montowales? z postow powyzej doczytalem ze przerobic trzeba mocowania w VI gen a jak sie sprawa ma w V?

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=22506&highlight=fotele+prelude

sz3rsz3ń
28-04-08, 13:37
czy fotele z 5 gen sa nizsze i nizej sie siedzi po swapie do 6 gen.

potwierdzam

dmx
21-02-09, 00:31
a ja mam pytanie czy wejdą do VIgen te fotele http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=538146964
ewentualnie duza przeróbka by musiała byc?
pytam bo ciągle piszecie że z pralki podejdą z 3gen lub 4 ale ja niestety na generacjach preludy się nie znam:)

Tompro
21-02-09, 19:32
Wszystko się da włożyć. Kwesta jest, że czasem jest więcej a czasem mniej przeróbek. Ja się uparłem i zamontuje fotele z tylnią kanapą z Civic TypeR 8 gen w Coupe 5 gen. A uwierz mi ta przeróbka foteli z Prelude to przy tym pikuś. Ta z linku to Prelude 5 gen. W sumie fotele jakoś się chyba mocno w Prelude'ach nie różniły to powinno się dać dość łatwo założyć.

Czarny Chochlik
21-05-10, 16:39
Witam, ja wkroczę z takim pytaniem: jak by to było z montażem foteli (i ewentualnie kanapy) z civica type-r VIII generacji (Recaro bodajże) do eg5?

Tompro
21-05-10, 16:49
Witam, ja wkroczę z takim pytaniem: jak by to było z montażem foteli (i ewentualnie kanapy) z civica type-r VIII generacji (Recaro bodajże) do eg5?

Z fotelami jest roboty i dość wysoko się w nich siedzi. Poszukaj u Maniak2007 jak wyglądają, bo ma wrzucone moje byłe fotele pochodzące właśnie z TypeR 8 gen. Kanapy nie montowałem, bo raz, że jest ciężka jak diabli a dwa wogóle nie pasuje nijak do 5 gen.

Czarny Chochlik
21-05-10, 20:18
Niski jestem, więc to że trochę wyżej będzie broń Boże mi nie przeszkadza. Obczaiłem te fotele u Maniak2007. Ważne, że idzie zamocować. Z tą kanapą to wiem, że to głupie pytanie było, ale do zdobycia jest tylko jako komplet z rozbitej Type-R...

...i tu dodatkowe pytanie. Jaka będzie logiczna cena za taki komplecik (ewentualnie za same fotele), tzn. co będzie ceną okazyjna?

Tompro
21-05-10, 20:25
Okazyjna to okolice 1k.

Czarny Chochlik
21-05-10, 20:41
Za komplet, czy za fotele...?

Tompro
21-05-10, 20:45
Za komplet, czy za fotele...?

Obojętne, bo tył i tak jest do niczego nie przydatny.

A co do wysokości to zależy kto co lubi, ja wysoki też nie jestem a mi nie podpasowały i obecnie siedzą czerwone Recaro z EK9 na szynach z DC2.

Czarny Chochlik
21-05-10, 23:44
Szczerze powiedziawszy, to znaleźć dwa takie fotele za 1000zł to mi się jeszcze nie udało...

Tompro
22-05-10, 08:35
Szczerze powiedziawszy, to znaleźć dwa takie fotele za 1000zł to mi się jeszcze nie udało...

Pytałeś o cene okazyjną, a nie standardową po ile sobie ludzie je cenią. Mi się kiedyś udało właśnie za tyle kupić cały komplet z TypeR 8 gen., ale szukałem ich w dobrej cenie chyba z rok czasu.

Czarny Chochlik
22-05-10, 14:38
No to widzę, że długa droga przede mną, bo tamte uciekły mi z przed nosa...:(