PDA

Zobacz pełną wersję : Problem zgasł i nie chce palić nie ma iskry co to???



damcio21
12-09-05, 19:56
Pomocy !!! moja hondka Civic z 91r. przestala nagle dzialac cos sie stalo wiem tyle ze nie ma iskry paliwo jest w baku:) i takie tam mial ktos ten problem?????

Dzida
12-09-05, 20:04
nie ma iskry paliwo jest w baku

Co ma pierniuś do wiatrasia...

Może cewka?? Posprawdzaj napiecia...

Skrobek
12-09-05, 20:33
jak kolega wyzej napisal - sprawdz aparat zapłonowy, a konkretnie cewke - to norma w tych rocznikach, z gory uprzedam przed kupowaniem kopulki nie w ASO(znam wiele przypadkow gdzie sie rozwala ponownie), w ASO jest przystepna cena!!!

jest prosty sposob na sprawdzenie...

Dzida
12-09-05, 20:42
jak kolega wyzej napisal - sprawdz aparat zapłonowy, a konkretnie cewke - to norma w tych rocznikach, z gory uprzedam przed kupowaniem kopulki nie w ASO(znam wiele przypadkow gdzie sie rozwala ponownie), w ASO jest przystepna cena!!!

jest prosty sposob na sprawdzenie...

To w ASO, czy nie w ASO?? ;/

mighty
12-09-05, 20:48
przeciez pisze, zeby kupowac w ASO, co tu niezrozumialego? ;)

Dzida
12-09-05, 20:55
przeciez pisze, zeby kupowac w ASO, co tu niezrozumialego? ;)

Zjadłem "nie"... Sory winetó...

EOT, pomagajmy chłopowi...

gadu
12-09-05, 21:11
Mam dokladnie ten sam problem wczoraj wieczorem zgasl na krzyzowce , wymienilem juz palec i kopulke i dalej lipa. Moje autko to 5g HB d13b2. Prad dochodzi o aparatu ale nie idzie dalej, nie ma iskry na swicach. Prosze o jakas rade.

Dzida
12-09-05, 22:03
Mam dokladnie ten sam problem wczoraj wieczorem zgasl na krzyzowce , wymienilem juz palec i kopulke i dalej lipa. Moje autko to 5g HB d13b2. Prad dochodzi o aparatu ale nie idzie dalej, nie ma iskry na swicach. Prosze o jakas rade.

ILE tego prądu dochodzi do aparatu??

Skrobek
13-09-05, 16:49
Mam dokladnie ten sam problem wczoraj wieczorem zgasl na krzyzowce , wymienilem juz palec i kopulke i dalej lipa. Moje autko to 5g HB d13b2. Prad dochodzi o aparatu ale nie idzie dalej, nie ma iskry na swicach. Prosze o jakas rade.

mogla pasc cewka!!!

z regoly jak pada palec to i razem z nia pali sie cewka

dlaczego wczesniej pisalem o tym zeby kupowac w ASO, taka roznica, ze ja wymienialem ten zestaw trzy razy, pierwsze dwa byly to byly zamienniki, za trzecim razem kupil w HONDZIE i juz nigdy nie bylo z niczym problemu. Slyszalem rowniez wczesniej o podobnych przypadjkach.

-wyjmij fajke, zaloz na nia byle swiece
-dotknij koncem swiecy np" pokrywa zaworow"
-zakrec rozrusznikiem

potrzebna jest do tego jeszcze jedna osoba 8)

jesli nie ma iskry to cewka!!!

cena cewki w ASO do B16A1 320PLN

gadu
13-09-05, 19:14
No wlasnie nie bylo iskry, robilem tak jak piszesz :). Jeszcze mam pytanko bo mowiono mi ze w innych autach jak pada cewka to razem z nia moduł , czy tak jest w przypadku hondy ?

Dzida
13-09-05, 19:47
Niekoniecznie... Najpierw sprawdź cewkę...

Skrobek
13-09-05, 19:55
w moim przypadku trzy razy padla cewka i ani razu moduł...

emg
13-09-05, 21:34
mnie kiedyś padła cewka i moduł razem w d16a9. Sygnał zapłonu idzie z kompa do modułu moduł wzmacnia sygnał i wysterowuje cewkę, a ta z kolei daje napięcie na świece. Może też nie być np. zasilania modułu - brak styku, przerwany kabel, walnięty kondensator - wszystko trzeba sprawdzić.

gadu
13-09-05, 23:38
No wlasnie mechaniory mowily ze napewno cewka siedzi bo to jakos tam sprawdzali , nie wnikalem. Tylko nie sa pewni co do modulu. Nic to , musze kupic cewke i sprawdzac dalej , no chyba ze silnik zagada :) Poki co dzieki za pomoc, jakbym mial jeszcze jakies pytania to napewno napisze

damcio21
17-09-05, 10:20
a ja dalej siedze na dupie i nie moge odpalic HOndy ;/ byl jakis znawca od prąda i mowił ze padł moduł !! to wymieniłem 125 zł o nowych swiecach juz nie wspomne a tu dalej nic NIE MA KOMPLETNIE ISKRY i dalej zalamka !!! ktos ma jeszcze jakies pomysły?? pomijajac cewke bo ponoć jest ok !!

gadu
17-09-05, 17:21
Ja wymienilem cewke i wszystko ok , honda jezdzi jak za dawnych czasow.

damcio21
19-09-05, 23:56
juz wszystk owiem musze jeszcze wymienic cewke i cos jeszcze a to juz zalamka na walku w aparacie jest taki jakby magnesik od czuinika polozenia walu i z jednej strony ten magnesik jest ukruszony i nie wiem co mam dalej z tym zrobic ;/ :shock: pomysły???

[ Dodano: Sro 21 Wrz, 2005 ]
Hondzia juz biega a to zasługa chlopakó :D w z Bendiksa w Rzeszowie. Pełny profesionalizm :))

wh00per
02-12-05, 02:45
ja przy wymianie oleju nie moglem odpalic, okazalo sie ze mam jakis smieszny czujnik, co odcina zaplon gdy nie ma cisnieina oleju, wogole ne bylo iskry, ale patent na to byl taki ze ssanie wycigniete, gaz wcisniety do dechu, odpalam i po 2 sekudnach pali, a jesli tak sie nie da to trzeba odlaczyc zabezpeczenie, odpalic, zgasic i podlaczyc spowrotem

mozes
02-12-05, 10:39
ja 3 dni temu kmiałem to samo zgasł i nie chiał zapalić to była cewka. Wstawiłem jakiś made in italy zobaczę jak długo pochodzi :|

RDK
02-12-05, 11:02
w d15b2 warto przelutowac modul sterowania wtryskiem, bo wtrysk moze byc przyczyna nieodpalania :)

chyba ze sie myle :roll:

F-I-F-E-R
02-12-05, 11:57
No wlasnie nie bylo iskry, robilem tak jak piszesz :). Jeszcze mam pytanko bo mowiono mi ze w innych autach jak pada cewka to razem z nia moduł , czy tak jest w przypadku hondy ?
Mi raz sie wysypała cewka i moduł :/
ale to ze ci sie cewka wysypała moze być winą np wadliwych kabli zapłonowych ja tak miałem... takze posprawdzaj wszystko jak wymienisz cewke...

StefanS
02-12-05, 12:09
cewke mozna sprawdzic omomierzem. nie pamietam wartosci ale powinno byc w ksiazce "sam naprawiam honda" lacznie z opisem jakie wartosci na jakich stykach