PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze spryskiwaczami



natan
26-01-14, 01:42
Spryskiwacze przedniej szyby normalnie dzialaly , wstawilem samochod do cieplego garazu dolalem plynu do pelna wszystko okej , zaraz po wyjechaniu z garazu spryski juz nie dzialaly. dodam ze nie slychac pracy pompki ,od czego zaczac poszukiwania usterki? samochod to civic coupe VI:)

redcode
26-01-14, 02:43
Spryskiwacze przedniej szyby normalnie dzialaly , wstawilem samochod do cieplego garazu dolalem plynu do pelna wszystko okej , zaraz po wyjechaniu z garazu spryski juz nie dzialaly. dodam ze nie slychac pracy pompki ,od czego zaczac poszukiwania usterki? samochod to civic coupe VI:)

chyba najprościej od bezpieczników
ale wlałeś na pewno zimowy? może pompka zamarzła?

a dalej to chyba trzeba by dostać się do samej pompki = zdjąć zderzak przedni dalej jest już prosty dostęp,
podłączyć pod akumulator = będziesz wiedział czy pompka jest sprawna, czy to może problem z obwodem elektrycznym

zderzak przedni jest na: 2 śrubach/wkrętach po jednym przy każdym nadkolu (krzyżowy lub ampulowy - ja mam jeden taki drugi inny, nie wiem jak było oryginalnie), 2 śrubach od spodu zderzaka - klucz 10 (mniej więcej na środku) i 7 plastikowych spinkach (demontaż małym płaskim śrubokrętem) jak pamiętam (5 na grilu i 2 dodatkowo po bokach) - w tej temperaturze te ostatnie można łatwo połamać - będziesz musiał uważać

Piterson
26-01-14, 12:46
Z tego co się orientuje to nie ma bezpiecznika pompki spryskiwaczy. Pewnie pompka padła, kupisz używkę za ok. 30zł. Ostatnio wymieniałem pompkę i udało się bez ściągania zderzaka.