PDA

Zobacz pełn± wersję : Fotele kubełkowe a normalne pasy.



ethi
24-01-14, 21:16
Panowie chce kupić fotele kubełkowe do Civica Coupe 6g i większo¶ć składanych foteli nie ma zapięcia na normalne pasy. I moje pytanie czy jest taka opcja by zamontować ze seryjnego fotela zapięcie? Lub czy jest jakas opcja by używać normalne pasy?

stuw
24-01-14, 21:30
Pewnie ze jest taka opcja, ja mialem kubelki na ori szynach oczywiscie troche przerobionych i zapiecia tez byly z ori szyn tyle ze troche nizej.

Gorli¶
24-01-14, 21:33
Dokladnie. Najpewniej bedziesz to zakladal na seryjnych, troche przerobionych szynach. Wiec miejsce na zapiecie pasa bedzie.

ethi
24-01-14, 21:47
A Gorli¶ a ty u siebie jak masz?

Gorli¶
24-01-14, 22:02
Co prawda 5gen, ale chyba wiekszych roznic nie ma. Seryjne fotele sa de facto z mocowaniem bocznym i od szyn wystaja takie uszy do przykrecenia. Wiec po demontazu szyn z auta trzeba bylo rozwiercic nity trzymajace te uszy.
Za przyklad wezmy fotel kierowcy (glowy za szczegoly nie dam bo chyba ze 4 lata temu to robilem):
W lewej szynie chyba trzeba rozwiercic 4 nity, po ich rozwierceniu i usunieciu uszu montazowych mamy wolna szyne.
W prawej (tej ze spinka do pasow) rozwiercamy 2 nity na przodzie zeby pozbyc sie mocowania bocznego, tyl chyba zostawiamy jak jest - tego dokladnie nie pamietam.
Do tego 2 plaskowniki jesli stal to minimum 3mm, jesli alu to minimum 5mm. plaskowniki mocujemy do szyn (mozna wykorzystac niektore z rozwierconych otworow po nitach).
Dalej w plaskownikach wiercimy otwory zeby przykrecic fotele (wiekszosc skladanych foteli kubelkowych ma mocowanie dolne).
Caly czas zostaje nam z tylu prawej szyny blacha razem ze spinka pasa.
Przy ustalaniu otworow montazowych na fotel trzeba jak najmocniej docisnac fotel do tej blachy, bo jesli fotel jest szeroki i tego nie zrobimy to nie bedziemy siedzieli na wprost kierownicy/nie bedziemy mieli miejsca na reke zeby regulowac pochylenie oparcia, jesli regulacja jest tylko od strony drzwi.
Jak bedziesz to robil, to zacznij od strony pasazera. Przy kierowcy bedziesz juz mniej wiecej wiedzial co i jak i wieksze prawdopodoobnienstwo, ze ustawisz fotel rowno przed kierownica.

stuw
24-01-14, 23:18
Ja wywalilem ori mocowania boczne ale razem z nimi odpadlo zapiecie pasa, pozniej rownolegle z szynami do otworow po nitach przykrecilem k±towniki hutnicze (taki z ostrym katem a nie zaokraglonym) a w poprzek profie ktore koncami wchodza miedzy katownik a szyne, pozostaje pomierzyc rozstawy i gotowe. A uchwyt na pas tez przykrecilem do otworu po nicie tylko grubsza i mocniejsza sruba.

ethi
25-01-14, 11:43
O.K Najbardziej mi chodziło czy idzie przełożyć zapięcie od pasów. Dzięki panowie