PDA

Zobacz pełną wersję : Jezdzil Ktos na obcietych sprężynach Jamexa ?



osik
10-04-08, 12:37
Mam z tyłu -40 przod -60
Tył siedzi za wysoko.
Naczytałem sie troche o cięciu sprężyn ale zawsze chodziło o seryjne[miękkie]
A co w przypadku takich sprężyn Jamexa?
Chciałbym obciąć tak o hmmmm 4cm.
Dlaczego ? bo jesli zmniejsze tylko o 2cm to w sumie nic to nieda bo tył jest lekki i mało mi to pomoze....

spychu
10-04-08, 12:42
Powodzenia.

Skoro się naczytałeś o cięciu to po co jeszcze pytasz ?

Uważasz, że cięcie sprężyn to bezpieczny sposób na obniżenie auta ?

Ludzie się dziwią, że auta jeżdżące w PL są w takim stanie jakim są. Ale jak ma być inaczej skoro trafiają w ręce takich rzeźników.

Na obniżenie auta są inne sposoby niż cięcie sprężyn. Dokup amortyzatory, zmień sprężyny na inne a nie rób drutów z cięciem obecnych sprężyn.

!markos
10-04-08, 12:59
kup inne sprezyny, zmien amortyzatory na takie z regulacja wysokosci podparcia sprezyny, rob cokolwiek, ale sprezyn nie tnij.

osik
10-04-08, 13:00
spychu nie panikuj :]
tylko pytam
a pytam bo wydaje mi sie ,ze w przypadku twardych sprezyn moze to inaczej wygladac
jak wsadze na tyl trzy osoby to one sie w sumie nie uginaja...
z seryjnymi bym sie za takie cos nie bral
zrobie foto tyłu obnizonego o -40 na felach 16 i zobaczysz,ze gdybym zmienil sprezyny na nizsze maxymalnie czyli -60 to i tak to nic nie da...
gwintowane zawiacho? jasne ,tylko nie mam w najblizszym czasie 2tys

mum666
10-04-08, 16:01
Nie ma kasy = nie ma gleby... i tak już zabijasz amortyzatory tymi jamexami...

osik
10-04-08, 16:33
Nie ma kasy = nie ma gleby...
no jasne ,najlepiej sprzedam ta Honde i wykupie roczny abonament członkowski Klubu Wedkarskiego i to bedzie najlepsze rozwiazanie :d

Aquarius
10-04-08, 17:49
Ziom jesli masz seryjne amory to moze nie zejsc nizej...ja tak mialem przy mojej..tylko ja mam 6gen 3d ale mysle ze mozesz miec podobny problem...auto zaprze sie na amorze i tyle...dla potomnych moge powiedziec ze zalorzylem tymczasowo amory od 5d i wtedy zeszla nizej i amor jeszcze pracuje..docelowo i tak bede skracal i utwardzal amor..sadze ze o tym tez powinienes pomyslec. Pozdrawiam

mum666
10-04-08, 18:03
Nie ma kasy = nie ma gleby...
no jasne ,najlepiej sprzedam ta Honde i wykupie roczny abonament członkowski Klubu Wedkarskiego i to bedzie najlepsze rozwiazanie :d

Stary no zrozum, skracanie spręzyn to najgorsze co możesz zrobić, już założenie sprężyn obniżających na seryjny amor to średnio dobre rozwiązanie a co dopiero jeszcze je obcinac, ja jezdze terenówka i zyje jakos, gleby nie zrobie jak nie bede miał kasy na dobre markowe amory i sprezyny albo gwint i tyle, polecam to kazdemu, jak chcesz miec wszystko odrazu to wez kredyt, masz cierpliwosc kup swinke skarbonke i zbieraj, innej rady nie ma, zle dla ciebie nie chce ;)

javor
10-04-08, 18:06
może masz coś nie tak pozakładane z tymi sprężynami?? przód na tył albo coś innego?? ja miałem jamexy -40/-40 i siadło bardzo ładnie zarówno na seryjnych amorach na początku i tak samo później na jamexowych o krótszym skoku. zobacz fotki mojego d15z1 z podpisu.

osik
10-04-08, 22:11
nie słyszałem żeby jamexy były kupowane w innej parze niz przód -60 tył -40...
widziałem już wczesniej fotki -40 na tyle i dlatego sie tak dziwie,ze u mnie jest jak na serii...
moze to wina amorów hmmmm no ale przod siadł idealnie jak na -60 przystało :]
[kredyt?-spłacam fele i opony :]
przed założeniem postawiłem dwie sprężyny koło siebie i była ta różnica dokładnie dwóch centymetrów
sory ,miałem dzis zrobic foto ale sie nie wyrobiłem...jutro wkleje z rana


pierwsze foto przod -60 i siedzi idealnie,bieznik chowie sie pod nadkole chociaz tego na foto dokladnie nie widac
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/khfo129064782i.jpg

drugie foto tył i wyglada jak offroad :/ wchodzi mi tam prawie telefon czyli mam prześwit około 8 centymetrów .........
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/mkfd1414827832y.jpg

no i ostatnie foto całego kółka
całość z boku wrzuce potem
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/oqdt302361597q.jpg

lisplus
11-04-08, 10:41
No przód fajnie ale z tyłem to coś nie halo :/ Ja bym chyba stawiał na zły montaż bo to jest jak w serii albo i wyżej. Tylko pytanie bo nie wiem jak można coś tam źle założyć :d

!markos
11-04-08, 10:49
nie wiem jak można coś tam źle założyćja wiem. mozna zalozyc przednie sprezyny na tyl i odwrotnie.

ps.
gdzie w tym samochodzie sa hamulce? bo nie widac...

osik
11-04-08, 11:54
nie wiem jak można coś tam źle założyćja wiem. mozna zalozyc przednie sprezyny na tyl i odwrotnie.
wysłalem emaila do przedstawiciela Jamexu ale juz mi kiedyś pisał,że to niemożliwe



ps.
gdzie w tym samochodzie sa hamulce? bo nie widac...
przy kierownicy :rolf1:

!markos
11-04-08, 11:59
juz mi kiedyś pisał,że to niemożliweco jest niemozliwego we wzieciu do reki nieodpowiedniej sprezyny i zalozeniu jej na amortyzator?

javor
11-04-08, 12:30
zajżyj w nadkola jak masz założone, niepamiętam które krótsze były ale na przodzie miałem takie o stałych odstępach zwojów a na tyle kilka zwojów było gęstrzych, niewiem ja kto fachowo nazwac :P

GAWRON
11-04-08, 16:07
ja tez stawiam na zły montaż tylnych sprężyn... Ojciec tak miał co prawda w passacie ze sprężyny nieoryginalne nie pasowały zwojem do kielichów o które sprężyna sie opiera na dole od strony koła. Efekt był dokładnie ten sam co u Ciebie.

Moje auto na sprężynach weitec -60 przód -40 tył siedzi ładnie. Koła co prawda nie chowają sie w nadkolach jak u Ciebie przód ale w porównaniu z serią jest niżej ale to już może wina seryjnych amorów u mnie.

osik
11-04-08, 18:02
sprężyny są na bank dobrze założone
siedzą w tych rowkach
jakby postawić je obok siebie to nie różnią się niczym oprócz 2cm różnicy w długości
zwoje są takie same z przodu i z tyłu
musze sie jeszcze spytac kolegi z tego forum który mi je sprzedawał czy miał tak samo,a najlepiej jakby kliknął do mnie bo zapomniałem jak się nazywa :/
no i czekam tez na odpowiedz Jamexa


...na przodzie miałem takie o stałych odstępach zwojów a na tyle kilka zwojów było gęstrzych, niewiem ja kto fachowo nazwac :P
ja miałem identyczne i rozróznić je można było jedynie po długości
chyba nie znaczy to tyle,że kupiłem dwa komplety na przód... :/

spychu
12-04-08, 14:33
Jak dla mnie masz źle założone sprężyny. Nie ma możliwości aby przód tak usiadł a tył sterczał.

Każda jedna sprężyna ma oznaczenia. I tak sprężyny które zakładamy na przód mają oznaczenia VA a na tył HA.

Sprężyny obniżające różnią się "budową" i ilością zwojów od seryjnych więc porównywanie jednych do drugich i zakładanie na tej podstawie jest bezsensowne i często prowadzi do pomyłek.

osik
12-04-08, 17:14
Jak dla mnie masz źle założone sprężyny. Nie ma możliwości aby przód tak usiadł a tył sterczał.
no ale jak mozna je zle zalozyc???
sciagasz stara,wkladasz nowa,opierasz w rowkach i zakladasz...


Każda jedna sprężyna ma oznaczenia. I tak sprężyny które zakładamy na przód mają oznaczenia VA a na tył HA.
no i szukaj oznaczen na Jamexach... wogole łaske robia ,ze cos tam maluja


Sprężyny obniżające różnią się "budową" i ilością zwojów od seryjnych więc porównywanie jednych do drugich i zakładanie na tej podstawie jest bezsensowne i często prowadzi do pomyłek.
nie porównuje do seryjnych tylko niskie do niskich

Jedyne sensowne [teoretyczne] wyjscie to to ze sprezyny ktore mam na tyle sa na przod...

no i fotka[nie moja ale taka sama]
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/zcxo1570409367q.jpeg

stashek
12-04-08, 19:40
Moim zdaniem to masz źle założone sprężyny, przód na tył, daj sobie powiedzieć. Wydaje mi sie ze te z lewej są na przód, a te z prawej na tył. Ale to niech się wypowiedzą znawcy, ale te spreżyny z foto wyglądają tak samo jak moje czarne, które kupiłem od goscia jako seryjne.

Aquarius
12-04-08, 20:02
A nie sądzicie ze amor moze blokowac?jak juz wczesniej zasugerowalem?

jacek_bp
12-04-08, 20:20
Moim zdaniem to masz źle założone sprężyny, przód na tył, daj sobie powiedzieć. Wydaje mi sie ze te z lewej są na przód, a te z prawej na tył. Ale to niech się wypowiedzą znawcy, ale te spreżyny z foto wyglądają tak samo jak moje czarne, które kupiłem od goscia jako seryjne.

Tez mi sie wydaje, ze sprezyny po lewej stronie sa na przod. Zakladalem niedawno sprezyny woktlanda i tam rowniez dluzsze byly na przod. moze jest tak Ci koledzy podpowiadaja ze masz odwrotnie zalozone sprezyny. Nie mozliwe zeby auto po zalozeniu sprezyn az tak sie podnioslo (w dodatku krotszych), skoro piszesz ze siadza na swoich miejscach.

eVok
12-04-08, 20:41
A nie sądzicie ze amor moze blokowac?jak juz wczesniej zasugerowalem?
to łatwo sprawdzić naciskając przód.w sumie te dłuższe powinny być z przodu bo tam jest większy ciężar(silnik)

spychu
13-04-08, 02:44
Moje Weitecki wyglądały tak
http://img403.imageshack.us/img403/3716/obraz058tb3.th.jpg (http://img403.imageshack.us/my.php?image=obraz058tb3.jpg)

Sprężyny dłuższe to przód. Krótsze to tył.

U ciebie musi być tak samo.

Nie ma najmniejszego problemu z założeniem odwrotnie sprężyn. Uda się to każdemu bo akurat w przypadku civica dolna jak i górna część mocowania sprężyny jest identyczna i pasuje wszystko bez problemu na przemian.

sz3rsz3ń
13-04-08, 11:26
Na bank założyłeś krótsze sprężyny na przód ... a powinny iść na tył .... zauważ że tył jest dużo lżejszy ... i sprężyny się nie ugną pod ciężarem ...natomiast długie sprężyny na przodzie "skrócą" się pod masą silnika.

lisplus
13-04-08, 11:50
No i masz odpowiedz czemu przod tak usiadł. Zmieniaj sprezynki z tyłu na przod i zobaczysz co sie stanie ;)

osik
13-04-08, 19:49
wszystko cacy tylko czekam na odpowiedz przedstawiciela Jamexa bo to on powinien wiedziec czy sprezyny w takiej specyfikacji -40przod/-60tyl kiedykolwiek byly w sprzedazy
moze tez byc tak,ze mam dwa komplety na przod i znowu bede musial przekladac ,a to nie sprezynka w dlugopisie :] a caly dzien roboty...
przy okazji[jesli to prawda] pozdrawiam kolege z forum ktory mi je sprzedal..... :djablek:

i jeszcze jedno foto na otarcie łez...
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/aceg219489162a.jpg

ANTEK
14-04-08, 00:50
stary na bank zalozyles odwrotnie sprezyny, przod z tylem pomyliles

sz3rsz3ń
14-04-08, 11:12
cały dzień ....to ty chyba to na podwórku robisz :D:D

osik
14-04-08, 11:34
cały dzień ....to ty chyba to na podwórku robisz :D:D

moze dlatego,ze odkrecalem sruby pierwszy raz...
jedna przy dolnym mocowaniu amora sie urwala
druga sie ukrecila [przy gornym mocowaniu amora-imbus]
poprostu kazda sruba zapieczona tak,ze np. z przodu musialem sie ratowac odkrecaniem amora z tego dolnego hmmm nazwijmy to siedziska zamiast z wahacza...
i co chwile załamka....
nie wiem co zrobie i czy zamienie te sprezyny tyl-przod-przod-tyl bo chce miec przod tak jak do tej pory,a kasy na sprezyny chwilowo nie mam...
a co jak sie okarze,ze przednie juz siadly przez te obciazenie silnika i po zamianie tyl bedzie nizej od przodu?-to juz sie chyba rozpedze na A4 i p... w ten beton na bramkach <lol>
za rok bede zmienial calosc na gwint i mysle,ze narazie upier.... o jeden zwoj te tylne
balbym sie gdyby byly seryjne czyli miekkie ale te jamexy sie prawie nie uginaja[wsadzilem 3 osoby na tyl i stal jak stoi...]
poza tym jezdze jak dziadek-raz ,gora dwa razy w tygodniu i przepisowo :]

javor
14-04-08, 12:10
tył ci nie siada bo sprężyny na przednią oś są twardsze, nie odczuwasz że przód masz teraz miękki a tył twardy?? jak obetniesz z tyłu zwój to nadal przód będzie za miękki a tył za twardy. podmień je i nie kombinuj :)

!markos
14-04-08, 12:16
za rok bede zmienial calosc na gwint i mysle,ze narazie upier.... o jeden zwoj te tylneno ta, jesli wczesniej nie roz*ebiesz sie z powodu nieprawidlowo dobranej sztywnosci sprezyn pod przednia i tylna os.

te jamexy sie prawie nie uginaja[wsadzilem 3 osoby na tyl i stal jak stoi...]bo to nie sa sprezyny na tyl. to sa sprezyny na przod. ile razy mozna powtarzac to samo, zebys zrozumial?

nie odczuwasz że przód masz teraz miękki a tył twardy?nie za duzo wymagasz? gosc nie widzi, ze ma zle zlozony zawias, a ty go pytasz czy nie ma za miekko..

osik
14-04-08, 12:23
mi sie dobrze jezdzi na takim przodzie :]
tak jak pisalem wyzej-czuje,ze po zamianie zrobi sie łódż motorowa <lol>


bo to nie sa sprezyny na tyl. to sa sprezyny na przod. ile razy mozna powtarzac to samo, zebys zrozumial?
no ale jak dam je na tyl to ten tyl siadzie nizej niz przod ....

!markos
14-04-08, 12:27
nie myslisz. tyl jest lekki. przod jest ciezki. teraz przemysl to jeszcze raz i odpowiedz sobie na pytanie czy po przekladce tyl bedzie tak samo nisko jak teraz przod, a przod tak samo wysoko jak teraz tyl. podpowiem - chyba nie.

osik
14-04-08, 12:29
chyba nie
no wlasnie nie chce robic czegos na darmo ale chyba sie nie dowiem jak nie zrobie :[
pozostaje takie gdybanie bo cos mi sie zdaje,ze ten kto mi je sprzedal nie kupil ich w komplecie-nie widzialem jeszcze jamexa w takim zestawie

!markos
14-04-08, 12:32
ty na powaznie potraktowales to moje "chyba"...? no to gratulacje :hinczyk:

zmienilem zdanie. jest *****iscie, tak powinno byc, sprzedali ci zle sprezyny. opie*dol ich, odeslij i utnij seryjne ile ci pasuje. bedzie gut. albo utnij te. w sumie zadna roznica, tez bedzie *****iscie.

osik
14-04-08, 12:41
ty na powaznie potraktowales to moje "chyba"...?
za bardzo sie wczułem <lol>


no i nie do konca masz racje
to sa prawdopodobnie takie sprezyny
60 F front 40 R rear
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/erwl1579084284t.jpg
jesli ta sa takie jak w tabelce to pozostaje chyba tylko sprawdzic po numerze seryjnym czy to prawda,o ile jamex tymi kilkoma cyframi na sprezynie tak wlasnie je oznacza
no i znowu jestem w punkcie wyjscia... <lol>

stashek
14-04-08, 12:52
Utnij to sobie fifka, Honda to są samochody, a nie praktyka tuningu lat 80-ych gdzie w Fiatach 125p, Polonezach, Maluchach ucinało się spręzyny. Brawo, wtedy to zadna bramka na A4 Cię nie uratuje. Przekładaj te sprezyny na tył.Ten przód to masz az niezdrowo nisko, nie zdziwiłbym się jakby jakimś cudem ścinało Ci opony, albo wyjebało amortyzatory. Słuchaj życzliwych kolegów i najlepiej zajedź do jakiegokolwiek serwisu. Jak nie masz floty to się nie wpierdalaj w obniżanie zawiasu. Pozdrawiam i bynajmniej nie traktuj mojego postu jako jakiś pojazd po Tobie, po prostu nerwowo nie wytrzymuje. :hinczyk:

osik
14-04-08, 12:57
przeczytaj moj post wyzej
w sumie moge powiedziec,ze zamiana tych sprezyn przod na tyl jest niebezpieczna trzymiac sie tego co pisze w tabelce....
i tez nie traktuj zle mojego postu bo szukam jak najlepszego wyjscia z tego problemu :] no i z gory dzieki kazdemu kto probuje jakos pomoc

javor
14-04-08, 13:17
ale co ta tabelka wnosi do tematu bo nie rozumiem? i czy mi się wydaje czy ty twierdzisz że skoro to sprężyny -60/-40 to właśnie te przednie mają być o 2cm krótsze ???
nie!!! przód ma być dłuższy bo jest cięższy i dodatkowo przedni zawias ma większy skok niż tylni!

ANTEK
14-04-08, 14:32
panowie spokoj..... niektorzy opuscili lekcje logicznego myslenia.... mozna tlumaczyc do skutku, a i tak nie przyjmie do siebie. Niech jezdzi, o tragedie z takim ukladem nie trudno, w najlepszym razie oberwie sie tylko amorom/oponom :bicie:

osik
14-04-08, 16:35
czy mi się wydaje czy ty twierdzisz że skoro to sprężyny -60/-40 to właśnie te przednie mają być o 2cm krótsze ?
wkońcu do tego doszlismy właśnie tak mi się zdaje

w miedzyczasie przyszedl email od przedstawiciela Jamexa:

Witam
Proszę sprawdzić jakie nr-y są na sprężynach tył i przód?
Powinno być :
przód 100542 (szlifowane)
tył 100170
Hmm... tak mi wygląda na zamienione przód z tyłem...[na fotkach]

Pozdrawiamy

niewiecie co znaczy te "szlifowane" ?


No i przedewszystkim to ja już k... nie wiem jakie ja mam te sprężyny ? :ścianaaa:
60? 40? a moze 35?
teraz to juz chyba loteria

ps.prawie 600 odsłon tematu ehhh... sie wie jak ruszyc publike <lol>

gruszkin
14-04-08, 16:53
tak , bo kazdego rusza to, że nie niepojętą rzecza dla Ciebie szanowny Panie jest to, że, że spręzyny o większej liczbie zwojów ugną się pod duzym obciązeniem silnika bardziej niż spręzyny o mniejszej liczbie zwojów pod praktycznie pustą paką:D.
Powiem Ci co się stanie kiedy zamontujesz tak jak nalezy(zrób to po prostu wreszcie:D).Więc stanie się tak:
a)Przód nieistotnie się podniesie
b)Tył usiądzie odpowiedino

I wreszcie to auto zacznie wyglądać jakos normalnie i siedziec proporcjonalnie.

osik
14-04-08, 21:17
zrób to po prostu wreszcie
no wlasnie juz na sobote zamowilem garaz u kumpla :D
i najpierw jeszcze sprawdze te numery sprezyn

MACHoo
14-04-08, 22:50
szlifowane o to chodzi ze masz ten taki jeden koncowy zwój na płasko, a na tylnych amorkach masz normalnie :D Czyli wynika z tego, ze jednak masz na odwrót springi :)

osik
14-04-08, 23:04
no właśnie teraz widze,że na tyle mam założone szlifowane :speszony:
byleby tym sprezynom z przodu nic sie przez te hmm trzy tygodnie nic nie stalo od tego ciezaru silnika :/

MACHoo
14-04-08, 23:13
hehe moze siadły lepiej to i tył bedzie -60 :D (Żarcik :) ) Nic im nie bedzie :D

GAWRON
14-04-08, 23:24
byleby tym sprezynom z przodu nic sie przez te hmm trzy tygodnie nic nie stalo od tego ciezaru silnika :/
bez obawy nie ma takiej możliwości.
Po przekładce sprężyn daj fotki i zrób teraz pomiar odległości osi koła od najwyższego punktu nadkola zeby było widać potem co do mm jaka będzie różnica przy właściwym układzie sprężyn.

osik
14-04-08, 23:29
ok
do zobaczenia w sobote wieczorem :aloha:

MACHoo
14-04-08, 23:33
Z tego co znalazłem na allegro to te springi sa -30,-25 http://www.allegro.pl/item342669325_sprezyny_jamex_civic_vi_gen_ej.html ??

osik
15-04-08, 10:12
z tej aukcji pozyczylem tylko zdjecie...

stashek
15-04-08, 11:13
No dlatego ja mowie ze wygladały jak moje seryjne, bo na zdjeciu róznicy nie widać. Moje pytanko takie panowie. Jaką wysokosc mają miec sprezyny seryjne w HB V gen? Bo mam w garażu serie a na aucie niższe sprężyny (były juz z nim) i chce porównać zeby wiedziec jakie mam, np -40. Pozdrawiam

javor
15-04-08, 11:28
po długości sprężyny nie dojdziesz jakie ma obniżenie bo ma inną twardość i inaczej sie ugnie dając w rezultacie np -40

osik
19-04-08, 19:31
MISSION COMPLETED

Sprezyny przod na tyl,tyl na przod
+plusy
mozna skrecac kolami na maxa
bardziej komfortowo chyba przez to ze sprezyny z przodu nie dobijaja o siebie

-minusy
za wysoko stoi,opona nie chowie sie w nadkolu
nie mam juz betonu :[
mniej twardo w zakretach

Mysle,ze jeszcze troche sie obnizy bo narazie po wymianie zrobilem tylko jakies 5 kilometrow

http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/mkfd354698434a.jpg
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/ghij213902412p.jpg
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/mnop1852860007x.jpg
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/efgh1542779651i.jpg
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/ijkl1946072042x.jpg