PDA

Zobacz pełną wersję : przednie zawieszenie



michal288
10-04-08, 11:45
Witam :) mam pare pytanek... i maly probliemik.. a mianowicie stuka mi to dosc powaznie przod...jestem pewny ze to zawieszenie nic innego przeciez nie wydaje tak specyficznego dzwieku :P hehe ale teraz na powaznie..czy ktos z was naprawial juz przod? czyli ywmienial sworznie, wahacze(gorne, dolne) drozki kierwonicze, nie wiem gumy usztywnijace? moze mi ktos powiedizec czy to sa elementy wymienne w calosci czy mozna same sworznia powymieniac i bedzie git? jak kto cos wie to prosze o opis.. i ile mniej wiecej to kosztuje... tzn czesci i jak juz ktos torobil to robocizna ... pozdrawiam :)

_Z_I_K_
10-04-08, 15:32
ja jak wymienilem sworznie to powybijaly mi sie te otwroy w ktore wchodza wiec teraz wole dolozyc i kupic nowke za 190 zl od sztuki

michal288
10-04-08, 23:22
noo a cos wiecej na ten temat drogi to interes? a jakie elementy wymieniales?

pawgol
10-04-08, 23:57
Mi też do niedawna stukało coś w przednim zawieszeniu, szczególnie przy nierównej jezdni.
Okazało się, że to łączniki stabilizatorów tak się tłukły. Dla mnie to był koszt 70 zł.

RobertSz1981
11-04-08, 00:45
Wymienialem teraz lacznik stabilizatora w EG5 i koszt takowego to 29zl na allegro :)

michal288
11-04-08, 00:53
aha ... ale wymienialiscie sami? czy to juz razem z robocizna mowicie? kurde no ja wlasnie na nie rwonej jezdni wali az szkoda gadac;// a jeszcze przynajmniej z miesiac tak musze jezdzic;// ojj bóllll nikomu nie zycze;//

!markos
11-04-08, 00:58
piszecie o lacznikach, a eg3 to w ogole ma stabilizator z przodu?

ja tu widze padnieta koncowke drazka, albo ktorys sworzen.

cin1
11-04-08, 20:58
Witam przylacze sie. Chce wymienic maglownice bez wspomagania (silnik 1.3) Mam pytanie jak ja wyjac i jak naj latwiej zamontowac nowa. Pozdrawiam. A tak na marginesie u mnie tez stukalo powymienialem gumy i nic ale odkrylem ze drazki kierodnicze maja zaje.... luz i stukaja.

troopp
11-04-08, 21:37
Mnie też stukało na nierównym. Dodatkowo jeszcze przy ruszaniu.
Obijałem się po mechaniorach, akurat żaden nie miał czasu żeby sprawdzać, nie było wolnych podnosników.
Chwile pomyslałem i podjechałem na pusta stacje diagnostyczną.
Pytam czy sprawdzi mi zawieszenie i powie co stuka?
Tak. Za ile? To badanie kosztuje.... 16zł :)
Włączył maszyne, wział latarke i klucz...wylazł po jakichś 2 min.
Miał pan luzna śrubę(chyba od tuleji czy jakoś tak, nie pamietam ze szczęścia:)) Dokręciłem. Reszta ok. Juz nie będzie stukać.
I nie stuka!! Rewelacja. 16 zł:)

Od dziś, zawsze najpierw podjadę na diagnostykę.
Mechanior na 100% znalazłby kilka części do wymiany, conajmniej za 400zł z robocizna.

Pozdro

_Z_I_K_
12-04-08, 15:57
ja bylem np na stacji i nie mogl nic powiedziec na drugiej to samo ale wspomnial cos o klockach i o tarczy ze jest luzny klocek i potrafi napi*** ze pala boli

troopp
12-04-08, 17:10
To już raczej lużna szczęka.
Miałem tak w d13, nawalało zdrowo.
Zdejmij koło i dokręć.

michal288
13-04-08, 19:01
nieee to raczej nie kolo .... albo raczej napweno znam ten dziwiek w golfie wczesniej mialem to samo;/// jak ja kupowalem w zime to nie bylo slychac... tzn troszeczke... ale stiwerdzilem ze to mozna naprawic... bo przynajmniej nie widac zeby byla gdzies udoerzona... wszystkie szczeliny rowne ... i tak dalej i dalej...napewno byla walnieta z tylu troche ...ale napenwo nie mocno... na tym mi najbhardziej zalezalo...no a wracajac do tematu to wlasnie na wiosne wszystko wylazlo ;/// doslownie... slychac i czuc loos...trza to zrobic;// ale normalnie to wkurza jak sie jedzie... zerooo komfortu;// wr... przez to trzeba sluchac glosno muzyczke :P hehe