PDA

Zobacz pełną wersję : zawór odpowietrzania skrzyni korbowej



John82
23-01-14, 10:40
Witam ! otóż mam problem z owym zaworem , silnik falował na obrotach a po wykluczeniu i wyczyszczeniu wszystkiego co się dało odkryłem że owy zawór jest uszkodzony. Chodzi mi o ten który jest pod kolektorem ssącym a wężyk od niego wychodzi do góry i wchodzi w kolektor ssący, odkryłem ze gdy ścisnę ten wężyk to silnik przestaje falować. Okazało się ze zawór puszcza powietrze w obie strony a powinien tylko w jedna , wiec uciąłem ten wężyk a otwór w ssącym zaślepiłem. Pytanie czy może tak zostać ?

yautja
23-01-14, 11:25
Raczej niewskazane.

motomaniak1988
23-01-14, 12:43
Kup drugi zawór i zrob tak jak powinno być.

Sheiva
23-01-14, 14:00
W tym momencie Twoje ciśnienie z silnika nie ma gdzie uciekać i krąży, a właściwie wiruje w układzie. A w niedługim czasie zrobi się bagno przed przepustnicą, gdyż opary gdzieś będą musiały uciekać i będą szły "pod prąd".

John82
23-01-14, 14:26
nie , ten wężyk ktory idzie od tego zaworu zostawiłem na wirzchu powietrze sobie przez niego ucieka , zaślepilem jego 2 koniec ten ktory wchodzi w kolektor ssacy

ma1ster
23-01-14, 21:34
mmmm... jaki zawór odpowietrzania skrzyni korbowej??? istnieje w ogóle coś takiego, po co by miał być na odpowietrzeniu zawór???

Coś mi tu się nie podoba...

yautja
23-01-14, 22:28
Zawór jest po to, żeby puszczał podciśnienie w jedną stronę (zasysał ze skrzyni korbowej).
Jeśli wężyk nie jest zaślepiony, to tymczasowo można niby tak jeździć ale dalej twierdzę, że to niewskazane. Gazy ze skrzyni mają być zasysane do kolektora siłą podciśnienia. Bez zaworka nie masz podciśnienia.

Civic91
23-01-14, 23:04
A w niedługim czasie zrobi się bagno przed przepustnicą

Możesz trochę rozwinąć ? Bo ja latałem bez tego zaworka z 2 miesiące i jakieś bagno zrobiło mi się na ścianie grodziowej. Jak założyłem z powrotem zaworek to już było wszystko ok. Czy o tym mówisz ? Skąd to bagno ?

ma1ster
23-01-14, 23:10
Zawór jest po to, żeby puszczał podciśnienie w jedną stronę (zasysał ze skrzyni korbowej).

Niema czegoś takiego jak zawór skrzyni korbowej... Skrzynia korbowa odpowietrza się przez przewód, który jest wprowadzany do układu dolotowego przed przepustnicą i nie ma na nim żadnego zaworu...

Chyba chodzi o inny zaworek...

Jookoozzz
23-01-14, 23:12
Jest...w jedna strone mozna dmuchnąc w druga nic...tylko Oni ciagle pisza od zaworze na ssacym z ktorego idze waz na dół do takiej czarnej puszki a pozniej do skrzyni korbowej...moze kolego myslisz o odpowietrzaniu z pokrywy zaworów do przepustnicy ?

ma1ster
23-01-14, 23:17
moze kolego myslisz o odpowietrzaniu z pokrywy zaworów do przepustnicy ?

No to przecież to co ty nazywasz odpowietrzeniem z pokrywy zaworów, to tym króćcem odpowietrza się cały silnik, a literatura nazywa to odpowietrzenie skrzyni korbowej... tam nie może być żadnego zaworka zwrotnego...

Dalej nie jest wyjaśnione o jaki zawór chodzi...

GT-R
23-01-14, 23:24
O ten:

http://images45.fotosik.pl/1307/ca68d87356c76522med.jpg

Jookoozzz
23-01-14, 23:36
U mnie czesto sie zapycha ten przewod jakims syfem :/ I zatyka zaworek...

John82
24-01-14, 14:46
no wlasnie a ja ten wezyk uciolem bo mi silnik falowal na obrotach , musze sobie skolowac nowy zawor ale jak pomysle ze trzeba bedzie kol ssacy odrecac to mnie cos trafia

ma1ster
24-01-14, 15:05
jak pomysle ze trzeba bedzie kol ssacy odrecac to mnie cos trafia

Może wystarczy go wyczyścić i zacznie działać poprawnie...

A nie da się sprawnego zaworka zamontować na przewodach poza otworem w kolektorze, stary by mógł zostać na miejscu... obyło by się be wyciągania kolektora...

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego tematu: Co jest celem tego układu odpowietrzenia skrzyni korbowej, po co jest ta metalowa puszka na bloku pod kolektorem, i gdzie wychodzi z niej dalej przewód... ? Przecież wydawało by się, że odpowietrzenie głowicą w zupełności wystarczy...

yautja
24-01-14, 17:18
Pokrótce: powietrze zaciągane jest przez górną odmę, wentyluje głowicę i miskę olejową a gazy wyciągane przez odpowietrzenie skrzyni korbowej do kolektora ssącego.

Jookoozzz
25-01-14, 22:52
A jak ten waz do skrzyni korbowej jest zatkany??

yautja
25-01-14, 22:54
Plastikową "wtyczką" do metalowej puszki nad miską olejową.

mirasek
25-01-14, 23:34
Pokrótce: powietrze zaciągane jest przez górną odmę, wentyluje głowicę i miskę olejową a gazy wyciągane przez odpowietrzenie skrzyni korbowej do kolektora ssącego.

to ja dodam jeszcze obrazek
http://www.uees.edu.sv/sae_foro/manual/pdf/11-109.pdf

ma1ster
26-01-14, 12:07
Dzięki bardzo za obrazek, on wyjaśnia sprawę całkowicie...

Mam jeszcze pytanie, z jakiego manuala pochodzi ta strona?

mirasek
26-01-14, 14:46
to akurat manual do Civic VI 5d przedlift, dostępny on-line, ładnie pogrupowany
http://www.uees.edu.sv/sae_foro/manual/