PDA

Zobacz pełną wersję : sterowanie prawej szyby działa tylko w jedną strone



rafnexster
10-04-08, 09:49
nie wiem co jest grane ?? przełącznik(w lewych drzwiach) od podnoszenia szyby po stronie pasażera nie działa wogóle... natomiast (w prawych drzwiach) tylko ją domyka ... dziwna sprawa. Byłem na szrocie mieli tylko panel od angielskiej wersji ,.. wpiołem go a tu jeszcze gorszy "zonk" (domkło tylko lewą szybe i na tym koniec). Co to może być ??? bezpieczniki raczej wykluczam ( bo chyba wtedy niedziałało by wcale) kabelki raczej też są wporządku więc co to???

Lcfr
10-04-08, 12:33
jak to tak wariuje, to może coś z modułem domykania szyb???

rafnexster
10-04-08, 13:15
jak to tak wariuje, to może coś z modułem domykania szyb??? chodzi o tą płytke z mikroukładami(w środku panelu sterowania szybami) ...??? tego to chyba nie naprawie ... dodam tylko że przeczyszczenie styków od przełącznika nic nie dało... wrrr

Lcfr
10-04-08, 13:33
nie...
chodzi o to czy masz w alermie moduł domykania szyb
bo panel jak wymieniałeś na inny i tak samo coś sie wali to przyczyna chyba jest gdzie indziej...

rafnexster
10-04-08, 13:35
nie...
chodzi o to czy masz w alermie moduł domykania szyb
bo panel jak wymieniałeś na inny i tak samo coś sie wali to przyczyna chyba jest gdzie indziej... niemam alarmu :( nigdy go nie było ... a po wpięciu panela od "Angola" prawa szyba nie działa wcale ... a lewa tylko do góry :/

adriangrabowski
10-04-08, 14:16
hej to jest wina tego lewego podwójnego przełącznika ja miałem podobnie i nawet kupiłem nowy przełącznik ten z prawych drzwi i dalej nic to nie dało no i kombinowałem i zrobiłem taki myk że z mostkowałem ten prawy przełącznik i teraz działa jak wyjmiesz przełącznik to są tam 4 piny chyba teraz już nie pamietam ja połaczyłem 2 z 4 cienkim kabelkiem i spowrotem wpiołem do wtyczki i teraz śmiga znaczy od strony pasażera moge otworzyć pozdro co do tych pinow czy był to 2 i 4 to dokładnie nie pamietam ale to nie problem przyłoż kabelki w każdej kombinacji aż zadziała

rafnexster
10-04-08, 15:06
he he dzięki powalcze z tym ... znaczy się że mam rozgrzebać przełącznik w prawych drzwiach a tego podwójnego z lewych :d nie ruszać???? a tak z ciekawości zadzwoniłem do ASO (mają taki przełącznik za jedyne 880zł brutto) :)

adriangrabowski
10-04-08, 17:12
hej tez dzwoniłem ale mi powiedzieli 820zł wiec w mojej okolicy jest tanio jak barszcz :d tak jak piszesz wyciągni ten pojedynczy i go zmostkuj i powinno działać jak cos to wal na priv

krugger
10-04-08, 19:58
a po wpięciu panela od "Angola" prawa szyba nie działa wcale ... a lewa tylko do góry bo panel od angola ma inaczej ustawione piny :bicie: ja mialem wiazke od angola a przelacznik od normalnej wersji i musialem przelutowac wszystkie kable (no oprocz 2) wiec jezeli wiazka miala inne wyjscia to przelacznik tez ma. A i dodam ze objaw byl identyczny :d

adriangrabowski
10-04-08, 20:05
jak cos to mam taki przełącznik z europejskiej budy na zbyciu pisz na priv jak jestes zainteresowany

karpik85
10-04-08, 22:56
Ja jakieś dwa tygodnie temu naprawiałem u siebie szybe elektryczną bo podobne jaja się działy. Zacznij od tego czy masz multimetr albo jakikolwiek miernik. Jak masz to w manualu jest po angielsku instrukcja serwisowa opisująca dokładnie co i jak posprawdzać. Ja to sobie wydrukowałem wszystko, opisy pinów we wtyczkach schematy itp. i podołałem. Spędziłem pół dnia z miernikiem w łapie przy drzwiach ale doszedłem do tego, ze podział mi sie jeden plus w drzwiach i przez niego nie działała szyba kierowcy. Też już miełam kupować centralke z przyciskami ale w manualu jest opisane jak zrobić jej test i okazało się, ze jest ona sprawna - w niej nie ma wiele elementów, które mogłyby sie zepsuć.
Zobacz też czy przypadkiem nie poluzowała Ci sie kostka łączoca przewody drzwi i budy, wydaję sie to banalne ale często to przyczyna niedziałania elektryki w drzwiach.

rafnexster
11-04-08, 15:19
jak cos to mam taki przełącznik z europejskiej budy na zbyciu pisz na priv jak jestes zainteresowany właśnie wczoraj zamówiłem od kolesia za 80zł podobno sprawny(okaże sie w praniu).... jak coś to się odezwe

[ Dodano: Sob 26 Kwi, 2008 ]

Ja jakieś dwa tygodnie temu naprawiałem u siebie szybe elektryczną bo podobne jaja się działy. Zacznij od tego czy masz multimetr albo jakikolwiek miernik. Jak masz to w manualu jest po angielsku instrukcja serwisowa opisująca dokładnie co i jak posprawdzać. Ja to sobie wydrukowałem wszystko, opisy pinów we wtyczkach schematy itp. i podołałem. Spędziłem pół dnia z miernikiem w łapie przy drzwiach ale doszedłem do tego, ze podział mi sie jeden plus w drzwiach i przez niego nie działała szyba kierowcy. Też już miełam kupować centralke z przyciskami ale w manualu jest opisane jak zrobić jej test i okazało się, ze jest ona sprawna - w niej nie ma wiele elementów, które mogłyby sie zepsuć.
Zobacz też czy przypadkiem nie poluzowała Ci sie kostka łączoca przewody drzwi i budy, wydaję sie to banalne ale często to przyczyna niedziałania elektryki w drzwiach. wracam troche do tematu ponieważ dzisiaj dotarł do mnie ( już trzeci zestaw przełączników od strony kierowcy ) który również działa jak wszystkie poprzednie czyli (lewa działa a prawa tylko do góry , natomiast od strony kierowcy prawa nie działa wcale... szczerze mam już tego dosyć (czyżby wszystkie trzy sterowniki były uszkodzone w ten sam sposób próbowałem zrobić mostek w prawych drzwiach i prawa szyba po połączeniu czterech kabli zadziałała .... ale nie jestem do końca pewny czy to jest wina sterownika po stronie kierowcy (jeszcze troche a będe miał ich całą kolekcje ) czy szukać gdzie indziej ? ale gdzie .... help