PDA

Zobacz pełną wersję : Kręci ale nie chce zapalić dziwny objaw.....



windriders
20-01-14, 18:58
Witam Was.
Objaw mam następujący Autko kręci kręci kręci i żadnej reakcji....aż pada akumulator. Biore Akumulator do domu ładuje prostownikiem 3h zabieram do auta z powrotem i odpala na dotyk, I tak w koło postoi całą noc na mrozie i znów to samo ;/ ;/ kreci kreci kreci dość żwawo i dupa pada akumulator.... ładuje go 12h odpala na dotyk. Wczoraj jeżdziłem autem wszystko ok było postał noc i dupa .... Czy to oznaka padającego akumulatora??? za mały ma juz prąd rozruchowy czy co??? Przypominam że gdy postoi w domu pod prostownikiem to odpala odrazu...a wczęsniej ma problem z tym....

sawolta
20-01-14, 19:50
Ja mam to samo. I kupilem nowy i dalej to samo. Taka lipa panie.

mlodyxx
20-01-14, 20:04
od aku to raczej nie jest bo mialem padniety i wystarczylo ze ledwo przekrecila walem i odpala, zobacz czy masz iskre jak krecisz wtedy gdy nie pali moze gdzies jest slabe przejscie masy do ecu np przy termostacie czesto sniedzieja kable masy komputera tam sa podpiete

albo wogole mase aku z buda i mase na skrzyni buda silnik sprawdz

windriders
20-01-14, 20:36
Dziwne dziwne... bo wyjełem akumulator zaniosłem do domciu postał godzinke dosłownie godzinke ( nawet nie podpinałem prostownika) po godzinie wrzucam do auta i odrazu zapaliła..... jakby była masa, swiece, przewody , kopułka itd to było by tak samo tzn kreci ale nie odpala..... głupi już jestem ;/ ;/ Wyglada tak jakby akumulator ;/ hmm....

probestic
20-01-14, 20:39
Masz jakiś miernik ?

Bo tak to możesz tydzień latać z tym akumulatorem i nadal się dziwić ...

windriders
20-01-14, 20:52
Mam i co mam nim sprawdzić???

piotreek23
20-01-14, 21:51
Weź no zrób test. Jak nie zapali nie kręć do padnięcia aku. Odłącz klemę na 30 sekund i podłącz ponownie i wtedy zobacz.
BTW miernikiem nie sprawdzisz. Musisz mieć tester co bada pod obciążeniem. W punktach gdzie sprzedają akumulatory/serwisują mają takie cudo.

Tiga
20-01-14, 23:39
Po przekreceniu stacyjki pompa paliwa jest slyszalna? Jak nie to polecam przejrzec przekaznik tej pompki.

windriders
21-01-14, 19:52
Pompa pracuje benzyne daje, iskra jest...........

tylko podczas odpalania cyka strasznie coś za schowkiem ;p

ma1ster
21-01-14, 19:57
Za schowkiem, to kolego masz przekaźnik pompy paliwa, oraz odcięcia zapłonu. jeśli on tzw. cyka, to możliwe że ma zimne luty, lub któryś z obwodów zezwalających na odpalenie, nie podaje odpowiednio prądu...

Ja najpierw podmienił bym ten przekaźnik...

mlodyxx
21-01-14, 19:58
przkaznik pompy siada

windriders
23-01-14, 20:22
Ale cyka tylko jeżeli spada temperatura poniżej 0........

ma1ster
23-01-14, 20:29
Ale cyka tylko jeżeli spada temperatura poniżej 0.

Elementarne zasady fizyki tym rządzą, więc powinieneś zrozumieć...

windriders
31-01-14, 09:08
Kupiłem nowy Akumulator i jest ok przy -15 pali odrazu więc diagnoza była dość prosta ;)