PDA

Zobacz pełną wersję : swap d13b2 => d15z6 POMOCY!!!



nE....
08-04-08, 21:18
Witam
jestem posiadaczem ;) Civic 92r htb jakiś czas temu zrobiłem swap z d13b2 na d15z6 i byłem naprawdę zachwycony osiągami i mocą silnika.
Byłem, ponieważ od też jakiegoś czasu czar prysł :(
na pierwszy "rzut oka" wydaje się wszystko ok, silnik niby daje rade ale naprawdę odczuwam spadek mocy, przedtem miedzy 3000 a 4000obr czuć było poważne przyśpieszenie na prawdę poważne :)
teraz silnik przyśpiesza jednostajnie i nie ma odczuwalnego przypływu mocy a nawet czasem czuje zwłaszcza na 4 biegu lekko przed 3000obr dziurę jak by coś przytrzymywało samochód

chciał bym też dodać że wymieniałem pasek rozrządu ale :( niestety nie potrafię stwierdzić czy spadek nastąpił właśnie po tej zmianie

wymieniony jest też filtr paliwa i świece ale to nie przyniosło żadnej poprawy

bardzo proszę o jakieś sensowne porady
a przede wszystkim o pomoc!!!

JeNNy_forever
08-04-08, 21:51
może masz pasek przestawiony i dlatemu? sprawdzałeś czy dobrze masz rozrząd ustawiony?

Hikiel
08-04-08, 22:20
VTEC sie wlacza? Zrob sobie prowizorycznego VTEC lighta i sprawdz.

nE....
08-04-08, 22:27
może masz pasek przestawiony i dlatemu? sprawdzałeś czy dobrze masz rozrząd ustawiony?

możliwe postaram się to sprawdzić, ale jedyne co pamiętam to ze mechanik mówił że miał problem z ustawieniem bo koło nie było chyba od civic'a ale podobno ustawił dobrze hmmm??

[ Dodano: Wto 08 Kwi, 2008 ]

VTEC sie wlacza? Zrob sobie prowizorycznego VTEC lighta i sprawdz.

a jak to zrobić ??????

Skoti
08-04-08, 22:44
Przestawienie rozrządu o 1 ząb i auto mułowate. stawiam na to

GAWRON
09-04-08, 08:27
wczoraj i przez ostatnie kilka dni pisałem o tym jak to po wymianie rozrzadu auto mi się zmuliło w identyczny sposob jak u CIebie :) na poczatku padła decyzja ze rozrząd nie jest ustawiony tak jak był. Przy każdej próbie przestawienia rozrządu o jeden ząbek w tą czy w drugą było tylko coraz gorzej...
Pojechałem do prawdziwego serwisu i okazało sie ze zapłonu nie da sie ustwić tylko kręcąc aparatem tylko trzeba "zblokować komputer" i ogolnie coś w niego zaingerować. Ustawili rozrząd na fabryczne znaki i dostroili do tego zapłon tak jak mówili i auto jezdzi przepięknie i znowu *******...a jak dawniej :d więc na 99% to kwestia zapłonu. Jedź do porządnego serwisu!