PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat zaplonowy 1.4 czy pasuje z innych silnikow/rocznikow



vnv_nation
18-01-14, 20:39
Witam, problem niestety z Honda. 1.4 90KM z 1998r 3D. Auto zgaslo podczas jazdy i nie chcialo odpalic, zrobilem samodiagnostyke i wyszedl blad 15. Po godzinie stania i nieudanych probach odpalenia - auto calkiem ostyglo i o dziwo odpalilo i do domu dojechalem. Wyczytalem na internecie ze winna jest albo cewka albo modul w aparacie.. zeby sie nie bawic i testowac chyba kupie po prostu uzywany aparat i przeloze w calosci. Czy aparat do mojego silnika pasuje np z angielki? Z innych silnikow? Z innych rocznikow powiedzmy 5 gen?
I pytanie jeszcze jedno, czy po wymianie trzeba zaplon ustawiac itd? Czy nie da sie tam niczego przestawic, stary wyjmujemy wkladamy nowy i dziala?

Jookoozzz
18-01-14, 22:07
I pytanie jeszcze jedno, czy po wymianie trzeba zaplon ustawiac itd? Czy nie da sie tam niczego przestawic, stary wyjmujemy wkladamy nowy i dziala?
w 100% trzeba ustawic....na lampe :)

rooter666
18-01-14, 23:04
nie podejdzie inny aparat jak tylko taki z jedną płaską wtyczką, w innych silnikach są 2 wtyczki i mocowania też inne.

vnv_nation
19-01-14, 13:01
czyli z 1.4 z angielki tez nie będzie pasował?

spychu
19-01-14, 15:20
Jesli masz przedliftowe EJ9 D14 to pasuje tylko taki od D14A3/A4 zaden inny.

vnv_nation
19-01-14, 15:39
Wszystkie na allegro gdzieś daleko w polsce nic z odbiorem osobistym nie ma :/
Wpadlo mi do glowy zeby wymienic sam modul i cewke bo z tego co wyczytalem te rzeczy sa odpowiedzialne za moje problemy. Czy te czesci sa uniwersalne do dostania w sklepie elektrycznym? czy tez musza byc konkretnie z mojej wersji auta? Trochę sie boje kupowac na allegro uzywki jak sie okaze ze z nia tez cos bedzie nie tak po przejechaniu 100km

krystof1994
19-01-14, 21:22
Czy te czesci sa uniwersalne do dostania w sklepie elektrycznym?
W elektrycznym pewnie nie, w sklepie z częściami-tak, musisz podać im konkretny model aparatu.

Trochę sie boje kupowac na allegro uzywki jak sie okaze ze z nia tez cos bedzie nie tak po przejechaniu 100km
Cewkę i moduł kupuje się nowe-to żaden wydatek, chyba że mówisz o aparacie to właśnie różnie z nimi bywa. Z tego co piszesz bardziej stawiam na moduł, cewka lubi padać na amen-choć to nie reguła.

spychu
22-01-14, 07:54
Cewkę i moduł kupuje się nowe-to żaden wydatek,

Czy ja wiem czy taki zaden wydatek, za cewke NGK i nowy modul, kupisz w uzywce pewnie ze 3 aparaty zaplonowe od D14A3/4 :) wiec jakis tam wydatek to jest ale i tak uwazam, ze lepiej to zmienic i wiedziec co sie ma niz kupowac kota w worku.

Pomijam tez fakt, marnej dostepnosci modulu.