PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana oleju w zagazowanej Hani i przy wysokich obrotach



SaszaN
08-04-08, 13:47
Witam wszystkich.

Od pol roku bujam sie zagazowanym civiciem 1.5 -16V. Przy 182tys zmiana oleju i filtrow teraz ma 192tys i chyba trzeba pomyslec o zmianie filtru oleju.

Moje pytanko do was: co ile zmieniacie olej i filt ?
Moja jezdzi na Castrol GTX High Mileage 15w40 API.
Tak ogolnie to olej chyba nie bede zmienial bo jezdze dosyc ostro i trzymam ja czesto od 3-4,5 tys obrotow i przy takiej jezdzie na gazie musze dolewac co poltora tygodnia jakies 100-150 ml oleju moze i wiecej. Chodzi mi o to ze i tak jak dolewam co chwile swiezy to nie ma sensu zlewac i zalewac nowy. Ale filt trzeba zmienic tylko nie wiem czy juz teraz przy 10tys czy dobujac sie do 15tys, ale tak jak napisalem wyzej autko trzymam na wysokich obrotach, lubie ta dynamike ruszania i dzwiek silniczka :)

Aha i jeszcze jedno pytanko: co ile zmieniacie w zagazowanych hondach filt paliwa?

Sorki za bledy i stylisty jestem poprostu obcokrajowcem.

Pytania sa moze banalne ale jest to moje pierwsze auto i wogole nie interesuje sie mechnika, dla tego to dla mnie czarna magia. Będe bardzo wzieczny za wszystkie komentarze i jakielkolwiek podpowiedzi


Pozdrawiam

Sasza

Bassmaster
08-04-08, 18:00
Olej i filtr zmieniam co 10-15tyś, nie przesadzam z wysokimi obrotami i pewnie dlatego nie bierze mi grama oleju.
Mimo tego, że dolewasz olej zmieniałbym go co 15tyś, obowiązkowo razem z filtrem.
Filtr paliwa raz na rok bym także zmienił (przecież jest używany mimo wszystko), chyba że zastosujesz taki patent jak ja:
Mam dodatkowy, przelotowy filtr paliwa od fiata 125/126p pomiędzy bakiem a filtrem w komorze silnika tuż przy lewym tylnym kole na przewodzie paliwowym. Jego zadaniem jest zatrzymywanie drobinek syfu z baku, który miałem czyszczony. Kosztuje on 5zł, czyli dużo mniej niż filtr dedykowany do Hondy i wymieniam go raz na rok.