PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryczne szyby EJ9 -PORADZCIE :)



fabisz93
15-01-14, 20:01
Witam
Jestem nowym forumowiczem i niebawem pokaze wam moj nowy nabytek EJ9


Kolejnym planem jakiego sie podjalem jest danie elektrycznych szyb
i teraz pojawia sie tutaj pytanie czy jak kupie nowe boczki pod elektryczne szyby elekryke oraz podnosniki i podepne to nie bedzie zadnych komplikacji?na co uwage zwrocic?

i co z ta korbka ?bo w tamtych drzwiach nie ma dziury wiec bedzie jakies pilowanie tego na czym sie ona trzyma?nie wiem nawet jak to od srodka wyglada


jak ktos zna temat i zakladal sobie to piszcie

Norbi1974
25-01-14, 23:07
Hej.
Czy będziesz miał podnośniki z anglika czy europy? Różnica jest taka że w anglikach sterowanie na prawych drzwiach jest podwójne czyli pasażer będzie mógł podnosić szybę tez kierowcy, a kierowca tylko swoją ( w anielce w prawych drzwiach jest inny silniczek podnoszenia i nie zmienisz tego). Ja tak się załatwiłem i żeby nie kupować drugiego silniczka zostawiłem stare boczki ( te pod elektrykę mam na sprzedaż), zaślepiłem otwory po korbkach a uniwersalne przełączniki szyb zamontowałem kolo ręcznego.
Żeby nie kombinować musisz zobaczyć w bezpiecznikach czy masz przekażnik pod elek. i pamiętaj zeby wiazka była kompletna ze wszystkimi kostkami od skrzynki do drzwi. Co do drzwi musisz kable przeciągnąć z kabiny do drzwi( jest troche roboty ale było opisywane na forum). Jak będziesz miał pytania to pisz.
jezeli nie masz też ele. lusterek a chcesz wstawić to od anglika tez sie nie nadają ( jest inny kąt obudowy lusterek) człowiek uczy się na błedach:)

fabisz93
26-01-14, 18:52
No wkoncu ktos sie odezwal:)
elektryke juz kupilem jest napewno od europejskiego z aukcji allegro bo od kierowcy ma dwa guziki plus trzeci on /off a z prawej na drzwiach tylko jeden:)
Jak myslisz mocno zawola elektryk za to wszystko jak mu dam wszystko co potrzebne?
bo samemu to chyba sie za to brac nie bede.
Dokupie tylko glosniki helixy na przod i tyl czego nie polecaja ale i tak kupie i myslalem o skorze kompletnej
http://allegro.pl/fotele-honda-civic-6-vi-vti-wnetrze-rzeszow-skora-i3894560792.html
co ty na to?wychodzily takie oryginalne?

Norbi1974
27-01-14, 19:15
- Elektryka musi być kompletna. Od samej skrzynki z bezpiecznikami (pod kierownicą)odchodzi zielona kostka z tyłu a z tej kostki przewody do lewych i prawych drzwi, poza tym musi być jeszcze przekaźnik też w tej samej skrzynce wpinany od przodu i wtedy będzie wszystko chodzić tak jak w oryginale. Najtrudniejsza rzecz moim zdaniem to przeciągnąć kable ze środka do drzwi. Są dwie szkoły jedna- zdejmowanie drzwi, druga to zagięty drut i przeciąganie przewodów (ja tak robiłem u siebie lewa strona poszła gładko a z prawej zdejmowałem wentylator w schowku)
- U siebie mam Helixy fajnie grają tylko musisz wyciąć pod kratką i przykręcić na dystanse z mdf-u aha i jeszcze jedno koniecznie twitery bo jest naprawdę różnica jak grają. Ja kupiłem oryginalne w te trójkąty od regulacji lusterek. Jeżeli nie masz jeszcze elektryki w lusterkach to po prostu możesz w razie czego regulować je z zewnątrz( za samo szkło ja tak robię). Jeżeli chcesz podaj e-maila wyśle zdjęcia tej zielonej kostki i przekaźnika
- fotele ok nie wiem czy były takie wkładane. skóra zależy kto co lubi
Co do ceny robocizny- ??? może się trochę obawiać przeciągania przewodów ale myślę że więcej jak 200zł. nie powinien wziąć (ja bym więcej nie dał jak bym sam nie potrafił)
- Jak będziesz przeciągał przewody zostaw sobie jeszcze kilka wolny na przyszłość np. autoalarm czy twitery czy lusterka

markamp0000
27-01-14, 20:42
Jeżeli chcesz podaj e-maila wyśle zdjęcia tej zielonej kostki i przekaźnika
Jeśli byś mógł? To był bym wdzięczny.
markamp0000@gmail.com