PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpie przy cofaniu.



wodzio12321
14-01-14, 22:17
Witam, przy cofaniu gdy puszczam sprzegło i zaczynam ruszac przód strasznie szarpie i podskakuje, dopiero po całkowitym puszczeniu sprzegła i rozpedzeniu auta wszystko jest ok. Na 1-ce podczas ruszania tez przodem lekko szarpnie ale sporadycznie.
Przejrzałem poduszki pod silnikiem i pod skrzynia biegów ale wyglądają na dobre, w czym problem ?

motomaniak1988
15-01-14, 09:14
Może to być też wina kończącego się sprzęgła.

probestic
15-01-14, 09:18
Wiesz, wydawać to sie mogą dobre.
Miałem podobną przypadłość w Coroll'ce i dopiero po dłuższym/porządniejszym grzebaniu i oględzinach znalazłem winną poduszkę na łączeniu silnika i skrzyni.
Na wstecznym była masakra, jeśli cofałeś na półsprzęgle.
Po wymianie poduchy, jak ręką odjął, zero problemu.

wodzio12321
15-01-14, 12:11
Właśnie o cofaniu u mnie na pól sprzegle można zapomniec, szarpie jak cholera. Można te poduszki jakoś sprawdzić w jakim one sa stanie, bo stan wizualny to juz oceniłem.

motomaniak1988
15-01-14, 12:26
Trzeba się dokładnie przyjrzeć czy nie są popękane ponadrywane.

wodzio12321
16-01-14, 21:24
Chyba znalazłem problem, poduszka ta mniejsza pod skrzynia biegów jest popekana, jednak twardo trzyma sie w całości, wymienie i dam znac czy pomoglo.

motomaniak1988
17-01-14, 02:47
na upartego mozes te poduszke zalac klejem do szyb i wtedy zobaczysz czy bedzie jakas roznica :)

zakit
17-01-14, 15:17
albo poduszka, albo sprezynki w tarczy sprzegła. jedno z dwoch, albo obydwa :)

wodzio12321
17-01-14, 16:18
Kleju do szyb nie mam :D raczej ja wymienie. Polecacie jakieś firmy, czy nie zależnie co kupie bedzie ok ?
Według mnie to jeżeli sprzegło kończyło by juz swój żywot, to przy ruszaniu na 1-ce tez powinno szarpac, a u mnie szarpie niekiedy.

Tiga
17-01-14, 23:54
Ja bym wykluczyl te 2 poduchy silnika (lewa dolna oraz prawa dolna), poniewaz one nie przenosza za wiele, sam ich wogole nie mam. Duzo civicow ma je pozrywane a auta nie szarpia. Sprawdz lepiej tylna poduche bo ona robie najwiecej roboty.

bednar_ek35
18-01-14, 00:16
Dokładnie najczęściej kłopoty sprawia tylna poducha pod kol.ssącym dokręcana do sanek,ciężko ją oblukać wzrokowo ale to ona zazwyczaj powoduje stukanie w podłoge.
Najlepiej wrzuć jedynke,rusz z moejsca i dodawaj gazu-odpuszczaj,jak będzie walić w podłoge to poducha zerwana.

wodzio12321
18-01-14, 10:46
Sprawdziłem to lecz ona jest chyba w dobrym stanie, nawet na recznym wrzuciłem jedynke i próbowałem ruszyc, jednak nic nie pukało, to samo w jezdzie dodajac i ujmujac gazu. Problem wystepuje tylko na wstecznym i czasami przy ruszaniu na jedynce lecz sporadycznie, zmienie dolna poduszke pod skrzynia bo tylko ona jest popekana. Lecz nadal nie wiem jaka kupić...