Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : civic 1,6 2002r. piski



euh
06-04-08, 12:03
:( Mam taki problem - przy ruszaniu na niskich obrotach, szczególnie gdy silnik jest zimny słychać dziwne piski, które mnie kojarzą się z odgłosem wydawanym wydawanym przez ślizgający się pasek rozrządu.. Pojawia się to zwłaszcza gdy jest wilgotno - w czasie jazdy w deszczu lub po deszczu.. Może ma to jakiś związek z wynianą rozrządu jaką zrobiłem jakieś 2 tys. km temu.. Choć gdy pojawiłem się w ASO z tą sugestia to, po sprawdzeniu stanu napięcia paska powiedzieli, że jest ok.. Co o tym sądzicie..? Skąd mogą być te piski..? :(

piotrek15
06-04-08, 18:08
Witam. Wydaje mi sie ze niemoże to być pasek rożądu poniewarz on niemoże sie slizgać bo ma zęby i pracuje na kołach zębatych,jezeli by przeskoczył to raczej silnik do remontu, wiec wydaje mi sie ze to chodzi bardziej o pasek alternatora, wspomagania i klimy jezeli ją posiadasz. Jest on widoczny po otwarciu maski i mozesz sam sprawdzić jego naciąg, za jego odpowiednie naciągniecie odpowiada samonapinacz wiec może poprostu on szwankuje,

Motyl
07-04-08, 00:25
teoretycznie paski powinny mieć luz taki, żeby była możłiwość ich uniesienia o 1 cm,

obstawiam, że do wymiany masz któryś z pasków, o który ch wspomniał piotrek15,

euh
07-04-08, 08:46
Dzięki za odpowiedź.. Poszperałem jeszcze po sieci i doszedłem do podobnych wniosków.. Co do paska rozrządu to gość w ASO też stwierdził że jest zębaty i nie może się ślizgać.. Pasek od klimy sprawdzili i niby jest ok.. Więc pozostaje pasek od alternatora.. Ciekawie ile tym razem zapłacę :speszony:

piotrek15
07-04-08, 15:40
Wydaje mi sie ze pasek od klimy i alternatora to ten sam pasek być może sie myle, więc prosze aby mnie ktoś poprawił. POZDRO dla Wszystkich CIVICÓW

agent
07-04-08, 20:23
Mi też piszcze pasek i to tylko jak dłużej postoi, po paru kilometrach cichnie. Pasek wymieniłem niestety po paru miesiącach problem powrócił. W zeszły weekend zdjąłem pasek i był dość powycierany w rowkach. Nie wiem co powoduje niszczenie tego paska. zamierzam wymienic na pasek innej firmy i sprawdzic ile wytrzyma. Wymiana paska nie powinna byc droga. nie ma tam za dużo pracy.