PDA

Zobacz pełną wersję : klekocze na ciepłym ???????



Martinez69
10-09-05, 10:41
Co może klekotać w silniku 1,4 is '99 tylko na ciepłym silniku, nawet na wolnych obrotach, mogą to być zaworki??? czy pod obciążeniem czy nie to nie ma różnicy, klekotania od 3,5 tys. obrotów już nie słychać

Dzida
10-09-05, 10:49
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6321

Tyle powiem...

szalu
10-09-05, 15:05
Ponoć to norma u mnie też klekocze Koser był na regulacji i dalej to samo więc nic z tym chyba nie zrobimy ale przyznam że mam wrażenie coraz większego klekotania

Furious
10-09-05, 16:56
Mi tez klekocze a zawory regulowalem 2 razy w ciagu pol roku... wiec to nie to.. i sam chcialbym wiedziec co to :) Moze ktos podjedzie do serwisu hondy sie zapytac :P

Martinez69
11-09-05, 17:12
Mi tez klekocze a zawory regulowalem 2 razy w ciagu pol roku... wiec to nie to.. i sam chcialbym wiedziec co to :) Moze ktos podjedzie do serwisu hondy sie zapytac :P

ja się wybieram z tym do ASO pod koniec tygodnia, zobaczę co oni powiedzą

konrado
12-09-05, 09:43
Jeżeli klekocze głośniej na ciepłym, a prawie jest niesłyszalne na zimnym, i tylko tak do około 3500r, to może to być początek-końca panewki.

Furious
12-09-05, 10:13
Jeżeli klekocze głośniej na ciepłym, a prawie jest niesłyszalne na zimnym, i tylko tak do około 3500r, to może to być początek-końca panewki.

Klekocze tylko na ciepłym, razem ze wzrostem obrotów klekocze szybciej, aczkolwiek przy 3500rpm moze byc juz nie slyszalne bo sam silnik to moze zagluszac to klekotanie...

gregorb
12-09-05, 19:52
Moim zdaniem panewki beda tez mocno slyszalne tuz po odpaleniu silnika, bo magistrala walu korbowego nie zdazy tak szybko podac jeszcze oleju do panewek.

Martinez69
12-09-05, 20:33
Moim zdaniem panewki beda tez mocno slyszalne tuz po odpaleniu silnika, bo magistrala walu korbowego nie zdazy tak szybko podac jeszcze oleju do panewek.

umówiłem sie do ASO ale oni powiedzieli ze to pewnie zawory bo jak silnik jest zimny to olej jest gęsty i dlatego jest cisza, a jak silnik sie rozgrzeje olej robi sie rzadki i wtedy słychać źle wyregulowane zaworki, ale to sie okaże po wizycie

Lao
14-09-05, 10:48
Dołącze się mi też klekocze, niedawno regulowałem zawory :shock: . Chyba że którąś śrubkę przekręciłem przy dokręcaniu :sad: .

Dzida
18-11-06, 14:07
Odkopię wieprza, bo mam wiedzę :)

Mi silnik klekotał jakieś 100000 km, jak nie więcej :D W sumie to od kiedy pamiętam :) Nikt nie wiedział o co ho, wykluczałem zawory bo kręciłem regularnie no i jakiś tydzien temu zostawiłem fure u mechaniora na wymianę uszczelki pod deklem + regulacja zaworów i pare innych pierdół.

Następnego dnia przeżyłem szok (jak wyjeżdżałem od mechaniora musiałem nie zwrócić uwagi). Wylazłem z fury czekając na coś, i ani klekotu! Po wielu latach z tą furą znowu przeżyłem szok. Nie ma nawet najcichszego kle kle... Ani na ciepłym, ani na zimnym...

Nie wiem co on tam nagrzebał, może po prostu się przyłożył :D

maxx
17-12-06, 00:43
witam! mam civica D16Y2 SOHC V-Tec, mam bo zawsze chciałem mieć civica !! ale do rzeczy ... stuka mi w silniku! stuka na wolnych obrotach, na zimnym i na ciepłym silniku, stuka intensywniej podczas przyśpieszania a szczególnie po przekroczeniu 3500 obr. dużo jeżdżę i męczy mnie to, jeżdżę na mobilu półsyntetyku, rególowałem zawory w ASO - bez zmian. miał ktoś podobne objawy w podobnym silniku, poza stukaniem, metalicznym i dochodzącym z górnej tylnej części silnika wszystko jest w jak najlepszym porządku !!! spalanie w granicach 5,5 - 10 na 100km, świece nowe, filtr pow nowy. szukać mechanika czy próbować diagnozować samemu?? a może poleci ktoś dobrego mechanika który zna się na robocie a nie będzie uczył się na moim samochodzie??? Pozdrawiam
Okloice Warszawy!

Cairo
17-12-06, 09:52
W poprzedniej Hondzie też mi tak stukało, po regulacji zaworów, jakby ciszej, ale jednak dalej. Zawsze mnie zastanawiało co to, ale samochód jeździł bez zarzutów, tak 30tys aż go sprzedałem i pewnie dalej jeździ.
Może to wtryski, bo to jakby stamtąd :?:

Wally
17-12-06, 12:57
U mojej lubej tez stuka pomimo ze wszystkie parametry sa w normie - jakby walek sie wyrobil :?:

Fanta123
17-12-06, 13:55
ja też coś słyszałem i w hondzie mi powiedziano że to nie zaworki i abym sie nie przejmowal- LOL :)

maxx
17-12-06, 22:49
Będę szukał, wtryski słychać, ale to chyba nie to. przejechałem tak ponad 30 tyś. i jak narazie wszystko chodzi ok. tylko to stukanie.... jakby coraz bardziej głośne ... a może mam już manię pod tym względem ?? Nie chciałbym sprzedawać tego samochodu z tego powodu, bo to autko moich marzeń !!!!! zawzięty jestem i nie odpuszczę !!! jak coś znajdę podzielę się uwagami !

rem36
18-12-06, 00:35
sprawdz LMA- kasowniki "luzu" vteca

xms
18-12-06, 10:22
mnie tyz stuka po regulacji zaworów, mechanik powiedział że tak ma być. Z tego co mi wiadomo zawory nie mogą być wyregulowane "na styk" tylko ciutke luzu muszą mieć.

YodaMaster1
18-12-06, 13:20
u mnie tez stuka ale tylko jak jest zimno na dworzu i jak jest zimny silnik po nagrzaniu klekotanie znika zupelnie,latem ,wiosna tego problemu nie ma podobno to normalne ze stuka troche jak jest zimno ja sie tym nie przejmuje wogole

loczek
18-12-06, 20:59
u mnie tez stuka na ciepłym a luzy sa w normie ale to strasznie dziwne stukanie

jakby sdi w golfie 3 :D

ale osiągi spoko

na luzie przestaje stukac tak od 2.000 rpm
juz nawet myslałem ze to panewki no ale na wolnych???
panewki to raczej pod obciązeniem moze to nagram i wrzuce na forum bo sam nie wiem co to moze byc

Kubuniek
24-09-09, 15:36
Odkopuję nieboszczyka.
Wczoraj robiłem pokrywę zaworów, bo sączył się olej. Kiedyś także ją robiłem i nastapiło urwanie szpilki. Zmęczenie materiału, cóż poradzić.
Dorobiłem szpilkę i rok czasu było w miarę. Ale z powodu wolnego czasu zabrałem się aby nic się nie sączyło. W sumie olej nie ubywał, ale oko widzi więc serce boli.
Wszystko złożyłem jak trzeba i zapomniałem o jednej rzeczy. Nie sprawdziłem zaworów.
Dzisiaj z rana zabrałem się za ponowną rozbiórkę pokrywy. Wyregulowałem zawory. 3 razy sprawdzałem czy dobre luzy i czy wszystko dokręcone.
Wszystko złożyłem. Odpalam silnik i wszystko pięknie cudownie. Cisza jakby nie był odpalony. Jednak wraz ze wzrostem temperatury zaczęło mi coś klekotać, jakby zawór (przed regulacją klekotało od razu po odpaleniu). Nadmienię że tylko 4 cylinder w sumie był do regulacji. Osiągi samochodu są super. Oleju nie bierze, zbiera się w całym zakresie obrotów, nie dymi, pali ok 6l/100km.
Tylko to stukanie. Co to może być? Panewki?
Auto kupiłem od kolegi, który niezbyt o nie dbał. Powoli doprowadzam je do stanu świetności, ale blacha do malowania i lekkiego spawania.
Na liczniku ponad 200tys. km. Po zdjęciu pokrywy jest nagar na sprężynach i popychaczach zaworów. Widać, że nie za często wymieniany był olej. Rozebrałbym silnik, ale po co, skoro bardzo dobrze działa.
Ktoś poradzi coś na klekotanie? Czy zostawić temat i skoro zawory wyregulowane to tak ma być?

Skoti
27-09-09, 14:31
podłaczam się. mam podobny problem ale przy 2.2-3tys obrotów przy dużym obciążeniu(klima, jazda pod górkę)
zawory regulowałem z 10tys km temu ale pytanie czy to one czy panewki się zegnają. Dopisze że problem mam od 5tys km i cały jest tak samo. nic głośniej nic ciszej

skolopendra
27-09-09, 16:16
2-3tys obrotów przy dużym obciążeniu(klima, jazda pod górkę)

mogą być panewki,a co tam niech sobie stukają .przecież nikt ich samych nie wymienia :)

Siny26
28-09-09, 18:25
prawdopodobnie przyczyną stukacja jest to co u kolegi paweld
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=43526