PDA

Zobacz pełną wersję : Erling??



pawizy89
04-04-08, 21:13
Witam. biore sie za mały remoncik wszystkie czynnosci będe robił sam i mam pytanie. czy uszczelniacze zaworowe erlinga i uszczelka pod glowice są dobre czy naprawde o juz tylko i wyłącznie z aso jeszcze myśle o uszczelniaczach Reinz tylko ze jak juz to zrobie nie chce znowu potem tego rozbierać i składać znowu.

loczek
04-04-08, 21:51
robisz remont b2???

jaki planujesz budżet remontu

pawizy89
04-04-08, 22:53
planuje do 1400 ale w tym rozrzad nowy kopulka palec przewody swiece pierscienie uszczelniacze do tego chce kupic klucz dynamometryczny takie zabaweczki do nakladania pierscieni 1400 na uszczelce ASO i uszczelniaczach ASO a właśnie chcialem na tym pare groszy zaoszczedzic dlatego pytam o te Erlingi bo cena w Aso zabija

loczek
05-04-08, 18:38
uszczelniacze i uszczelkapod głowice to podstawa (spytaj patiego on chyba ma aso w dobrych cenach)
do reszty masz dostep i zawsze to mozna wymienic

ja bym remonty b2 nie robił

ewnetualnie załóz głowice od z6

pieniądze podobne

pawizy89
05-04-08, 23:18
narazie planuje remontować b2 a za jakiesj pol roku moze rok minime bo na jeden traz to zaduze koszta są

loczek
06-04-08, 12:27
b2 mozna trafić w dobrym stanie za 800-1000 zł u handlarzy

wiec może sie jeszcze zastanów z tym remontem

i sobie to wszystko dokładnie przelicz ewentualnie lej mineralny z lidla i odkładaj kase na cos lepszego

pawizy89
06-04-08, 22:37
no tak ale jak sie kupi silnik to nigdy nie wiadomo co będzie :( narazie dolewam mobila minerala ,a na v teca w 1.6 to juz na swapik trzeba miec odlozone 3tys i tez silnik nie bedzie idealny. A jak sobie wyremiontuje to co mam to wiem co tam siedzi w tym silniku a b2 wcale takie slabe nie jest lepiej juz mini me zrobić na v-teca po jakims czasie a nie pchac sie w nieznane tereny :d

ceelx
06-04-08, 23:36
jak zamierzasz robic mini to nie pchaj sie teraz w uszczelniacze i caly ten remont tylko jezdzij i dozbieraj kasy bo pozniej jeszcze raz bedziesz to robil tyle ze na innej glowie

pawizy89
07-04-08, 11:36
Dzwonilem właśnie do ASO hondy i krzykbneli mi 42.70zł za jeden uszczelniacz zaworowy chyba ich poszarpalo:D gumka chyba ze złota. więc wracając do tematu czy Erling będzie dobry ?? a jak nie to jaki zamiennik bo nie uśmiecha mi sie dawać 700zł za 16 gumek :aloha:

sniper86
07-04-08, 20:49
Erling to na pewno najlepszy z zamienników, mało kto wie ale jest producentem fabrycznych uszczelek dla niektórych marek europejskich... Więc spokojnie możesz zakładać nie wydając niepotrzebnie fury pieniędzy...

ceelx
07-04-08, 20:59
i kpl kosztuje w granicach 250 pln ;)

karpik85
07-04-08, 21:09
i kpl kosztuje w granicach 250 pln

w IC uszczelniacze elringa są po niecałe 4 złote, komplet 8 dolotowych i 8 wydechowych wychodzi w sumie ok 50 złotych, wiem, bo sie sam dowiadywałem, bo planuje remont.

skolopendra
07-04-08, 21:23
czy uszczelniacze zaworowe erlinga i uszczelka pod glowice

takie rzeczy to tylko z aso i było juz o tym wielokrotnie !!

pawizy89
07-04-08, 22:34
i tutaj mam wątpliwości w USA jeden uszczelniacz 1$ w polce 42.70PLN jak moze byc tak duza przebitka na kawalku gumki. I jeszcze kwestia zamiennikow przeciez musi być jakiś dobry zamiennik bo jakze mozna spaprać wspomniany juz kawałek gumki ceny w ASO są kosmiczne i nie kazdemu uśmiecha sie wydawać prawie 1000zł na uszczelniacze i uszczelke pod glowice bez przesady to nie jest nowe type-r tylko podciwa 5gen :agent: a orginaly to raczej nie mozna kupic poza ASO na uszczelniacze planuje wydać 200zł-250zł nie więcej bo mija się to z celem. bo jak to jest ze w polonezach i innych wynalazkach nie wysra uszczelki pod glowicą po roku czy paru tys km a w hondach kazdy zamiennik wysra. Otoz nie kazdy musi być jakieś złote dziecko i takiego oto poszukuje :d

pzdr.

loczek
07-04-08, 22:46
uparłeś sie na ten remont niesamowicie


ja swojego czasu tez robiłem remont z tych samych powodów co i ty ale chciałem mieć wszystko tip top wiec to był worek bez dna

z perspektywy czasu mówie ci kup drugi goły silnik b2 to jest najlepsze rozwiązanie i najtańsze

a kup od pewnych ludzi od nas z forum


co do zamienników ja mam KP GASKET pod głowicą i po 30 tyś pałowania wciąż nic a naprawde nie oszczędzam swojej z6 (ostatni spalanie mi wyszło 15,6 l/100km) :aloha:

pawizy89
07-04-08, 23:18
po krotkiej rozmowie z Patim doszedlem do wniosku ze najlepiej wyjdzie kupic od niego orginały :d a 2 silnik to loterria i pozorna oszczedność ;] tym bardziej ze moije serduszko nie zamulone wcale tylko oleju chlapie. Nie wiem jak ale ostatnio z kreski na 400 pogonilem golfa IV TDI 130 kucy o 2 dlugosci zdziwienie wszystkich bylo niesamowite :brawo2: