PDA

Zobacz pełną wersję : slabo przyspiesza na wysokich obrotach



Bartas29550
04-04-08, 10:15
mam wrazenie ze slabo przyspiesza na wysokich obrotach
mam d14z2 po przegladzie wczoraj nic sie nie zmienilo choc uwazalem ze przeglad pomoze
wiec dawniej jak cifa wchodzila z dolnych obrotow na te powyzej 4 tys to czulem jak by mnie ktos pchal,czulem ze zaczyna ciagnac,teraz wydaje mi sie ze w calym zakresie obrotow przyspiesza jednakowo.dodatkowo zauwazylem ze jak jade jednolitym tempem to auto delikatnie szarpie,przypiesza i zwalnia.myslaem ze to kwestia swiec oleju regulacji zaworow ale jest to samo.mam hybryde skrzyni i widze ze na 1 ladnie sie dokreca nawet na 2 lapie lekkiego mula i na 3 od crx znow zaczyna sie bujac.auto ma 120 tys i co 15 tys przeglad robiony stan jak twierdzi mechanik idealny


towarzysze pomozecie :aloha:

nie zmienialem rozrzadu ale mechanik mowi ze jest ustawiony ok.

GAWRON
04-04-08, 13:00
mam to samo po zmianie rozrządu... Auto nie dostaje już kopa po przekroczeniu 4000obr/min tylko idzie równo. Jednym słowem jest jakoś tak bez szału.
A jak przestawiłem rozrząd tak jak był wcześniej czyli nie według znaków to dostał trochę z powrotem kopa ale stożek zamiast ładnie mruczeć jak przedtem zaczoł wydawać dzwięk jak by ktoś łyżką po pustym garnku tłukł :djablek: i to masakrycznie głośno...

Pisze to bo moze zmianiałes rozrząd i to jest przyczyna...

szkari
04-04-08, 18:28
też mam tak że nie czuje różnicy, auto się wkręca na obroty ale przyśpiesza jednostajnie. Zmieniałem głowice na jesieni (czyli też rozrząd) tyle że nie pamiętam już jak było wcześniej bo nie pytowałem auta (nie czułem się jeszcze tak pewnie za kółkiem :aloha: )

Egon
05-04-08, 09:13
mam to samo po zmianie rozrządu... Auto nie dostaje już kopa po przekroczeniu 4000obr/min tylko idzie równo. Jednym słowem jest jakoś tak bez szału.
A jak przestawiłem rozrząd tak jak był wcześniej czyli nie według znaków to dostał trochę z powrotem kopa ale stożek zamiast ładnie mruczeć jak przedtem zaczoł wydawać dzwięk jak by ktoś łyżką po pustym garnku tłukł :djablek: i to masakrycznie głośno...

Pisze to bo moze zmianiałes rozrząd i to jest przyczyna...

jeszcze tego kolego nie ogarnoles ?? juz przeraiales ten temat z rozrzadem i co nie udalo sie ?? metaliczne stuki to na moje beda zawory .

bydle
05-04-08, 09:20
Ja mam podobnie w D16Y7. Jak jade tym samochodem mam wrazenie ze idzie caly czas rowno. Wczesniej mialem D15B7 i tamten civic byl o wiele szybszy i bardziej bylo czuc powyzej 4 tys ze samochod naprawde idzie a tutaj....no nie jestem wogole zadowolony.
Moze ktos ma jakas recepte na to??

Egon
05-04-08, 09:24
a moze trzeba by wtryski sprawdzic ?? u mnie jest problem z pompka paliwa nie podaje tyle co powinna i dlatego tez mam takie objawy ale ede to dopiero ogarnial od wtorku wiec potem wam napisze co i jak :)

bydle
05-04-08, 10:06
Ja mam przebiegi 140 000 i hmm no troche dziwne jak by wtryski juz sie wykonczyly

Bartas29550
05-04-08, 11:05
a ja mam gaz i pompa paliwa np nie ma tu nic do rzeczy.do spaokojnej jazdy auto spoko ale honde kupuje sie tez po to by poczuc emocje i ryk silnika powyzej 4 tys jak innym konczy sie obrotomierz a Ty dopiero zaczynasz przyspieszac na serio.dziwi mnie ta sytuacje bo hanke mamy z salonu juz 8 lat i dawniej czulem po aucie kiedy przekracza magiczne predkosci obrotowe bez patrzenia na wskazowke :/

szkari
05-04-08, 16:31
ja mam auto full serie więc postaram się jakoś zmierzyć przyśpieszenie 0-100 i porównać z katalogiem :D Myślicie że taki pomiar bedzie miarodajny ?

BolzZ
05-04-08, 16:43
Bedzie, jesli do pomiaru predkosci uzyjesz jakiegos zewnetrznego urzadzenia, bo szybkosciomierz pokazuje predkosci zanizone, i to o dosc przypadkową wartość. :)

szkari
05-04-08, 18:41
z tego co patrzyłem na GPS'ie to dość dokładnie działają zegary, no chyba że przy ostrym przyśpieszaniu działają z opóźnieniem czy coś ?

GAWRON
05-04-08, 19:35
mam to samo po zmianie rozrządu... Auto nie dostaje już kopa po przekroczeniu 4000obr/min tylko idzie równo. Jednym słowem jest jakoś tak bez szału.
A jak przestawiłem rozrząd tak jak był wcześniej czyli nie według znaków to dostał trochę z powrotem kopa ale stożek zamiast ładnie mruczeć jak przedtem zaczoł wydawać dzwięk jak by ktoś łyżką po pustym garnku tłukł :djablek: i to masakrycznie głośno...

Pisze to bo moze zmianiałes rozrząd i to jest przyczyna...

jeszcze tego kolego nie ogarnoles ?? juz przeraiales ten temat z rozrzadem i co nie udalo sie ?? metaliczne stuki to na moje beda zawory .
Szkoda gadać... pojechałem jeszcze raz do serwisu zeby dali mi rozrząd dokładnie tak jak był jak im auto oddałem. Przestawili i auto nie dość ze jedzie tak samo kiepsko jak na tych "fabrycznych znakach" to jeszcze właśnie dziwne brzydkie dzwięki wydaje :/ na wtorek umówiłem sie do PRAWDZIWEGO ( i niestety drogiego) serwisu "BOSCH auto serwis" który prowadzi znajomy ojca co przez całe życie robił w ASO Hondy. To jest moja ostatnia nadzieja. On mówi ze to wina komputera (podobno cała masa błędów sie narobiła) i zapłonu a rozrząd trzeba dać na fabryczne znaki i auto będzie na bank zasówać jak dawniej i ze to dość częste objawy przy wymianie rozrządu u ludzi co nie mają pojęcia o tym co można a czego nie można w hondzie...

A ten dźwięk metaliczny na 100% wydaje stożek. Przy tak przestawionym pasku widoczne jest dużo większe napełnianie czyli zasysanie powietrza.

szkari
08-04-08, 09:55
Słuchajcie właśnie byłem w ASO na darmowych przeglądach. Wyszły mi do wymiany świece i płyn sprzęgłowy. Czy stare świece mogą mieć wpływ na wydajność auta ?

nanko
08-04-08, 10:02
no pewnie, że mają wpływ. Ja też muszę wymienić :D