PDA

Zobacz pełną wersję : Szumi skrzynia



drakaa
03-04-08, 20:56
Witam!

Przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnej dolegliwości, znalazłem jeden post ale bez konkretnych porad. Przedstawiam swój problem. Mam Honde Civic VIgen. Coupe, D16Y7. Ostatnio zauważyłem poważną dolegliwość, otóż jak odpalę silnik i stoję w miejscu słychać szum, lecz gdy wcisnę sprzęgło problem znika; podczas jazdy tego nie słychać ale to logiczne dlaczego (hałas z zewnątrz).
Potrzebuje waszej pomocy. Co to może być? Ja obstawiam za łożyskiem, ale które bo ponoć jest ich 4. Mechanik mi doradził, żebym kupił jakiś dobry olej i mi go wymieni - jaki olej (taki z wyższej półki) i ile go potrzeba. A czy to może sprzęgło... prosze o pomoc. Narazie chyba wymienie olej może pomoże. Pozdrawiam

e1b3k
03-04-08, 21:09
Robi tak: http://youtube.com/watch?v=t1GGueprxnI ???

Zerknij
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=42504&highlight=szumi

Oleje:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=47735

Akurat pytałem w ASO ostatnio - 70zł/1l za olej do skrzyni.

Teraz rozumiem dlaczego niektórzy się wpieniają, jak inni pytają o coś, co było milion razy wcześniej poruszane na forum.

barnie
03-04-08, 21:24
U mnie jest podobnie... szumi jak silnik pracuje na biegu jałowym, po wciśnięciu sprzęgła szum ustaje. Z samym sprzęgłem jest wszystko ok - pracuje bez jakichś niepokojących objawów...
Wydaje mi się, że można z tym jeździć dopóki szum nie nasili się za bardzo. Wtedy pewnie trzeba będzię wymienić łożysko oporowe (patrz temat http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=42504&highlight=szumi)

jero11
03-04-08, 21:45
otóż jak odpalę silnik i stoję w miejscu słychać szum, lecz gdy wcisnę sprzęgło problem znika

miałem identyczne objawy i było to łożysko oporowe sprzęgła, teraz po zmianie sprzęgła i łożyska jest cisza ;)

barnie
03-04-08, 21:52
miałem identyczne objawy i było to łożysko oporowe sprzęgła, teraz po zmianie sprzęgła i łożyska jest cisza ;)

dużo z tym roboty?? ile wyniosła Cię cała ta operacja łącznie z częściami??

jero11
03-04-08, 23:25
dużo z tym roboty?? ile wyniosła Cię cała ta operacja łącznie z częściami??

Roboty trochę jest bo trzeba wyjmować skrzynię biegów, dokładnie nie wiem jaki jest koszt samego łożyska oporowego bo zmieniałem całe sprzęgło, jedynie kupiłem łożysko wałka sprzęgłowego za które dałem prawie 15zł a w ASO kosztuje podobno 80zł ;) . robocizna też mnie nic nie kosztowała bo zrobiłem to wszystko sam

drakaa
04-04-08, 08:06
Robi tak: http://youtube.com/watch?v=t1GGueprxnI ?? ?

Cięzko cos tam uslyszec, ale jakoś się dosłuchałem. Tak własnie taki dzwięk jest, bardzo podobny tylko niewiem czy aż tak głośny.

Ale co mi polecacie. Wymienić łożysko czy olej. A jak już łożysko to czy coś więcej w skrzyni (tarcza i docisk?). Dzieki za zainteresowanie :poklony:

Bartas29550
04-04-08, 08:50
jak wciskacie sprzeglo i cichnie to sa lozyska (2szt) na walku w skrzyni koszt OEM to ok 200 zl,jesli zas szumi jak nie naciskacie sprzegla to lozysko oporowe OEM ok 100zl proponuje zmiane wszystkich przy zdjetej skrzyni.Olej zalecam MTF 70 zl za litr wchodzi ok 2 litrow robota u mechanika lekka reka 500zl.jak mocno nie halasuja mozna z tym jezdzic i to dosc dlugo ja zauwazylem u siebie to przy ok 120 tys i gdyby nie zmiana biegow zamachu i sprzegla nie ruszalbym.olej w skrzyni powinno sie wymienic jak instrukcja przewiduje, ale halasu nie wyeliminuje.

jero11
04-04-08, 10:44
A jak już łożysko to czy coś więcej w skrzyni (tarcza i docisk?)

zmień łożysko oporowe sprzęgła i łożysko wałka sprzęgłowego (te w kole zamachowym)
a co do tarczy i docisku to dowiesz się czy jest do wymiany dopiero jak zdejmiesz skrzynie. U mnie tarcza i docisk po przebiegu 170tys. były w bardzo dobrym stanie a szumiały tak jak na tym filmie tylko te dwa łożyska o których napisałem.

michal750
04-04-08, 12:49
Z tego co sie zdazylem zorientowac, lozyska w skrzyni to problem wiekszosci EJ 6,8,9
Ze zgromadzonych informacji wiem, ze najlepiej wymienic 3 lozyska o oznaczeniach:
NTN 6205/26V16
NTN SX05A87NCS30PX1
NTN SX04A34V1
Koszt lozysk to okolo 200zl w tej firmie http://www.albeco.com.pl/
Wymiana kosztuje od 200 do 400 zl.

Wiecej informacji moze udzielic uzytkownik Wooyek, ktory sam wymienial te lozyska i ma o tym lepsze pojecie.

drakaa
07-04-08, 15:11
hhhmmm... z tego co wiem to łożysko oporowe sprzęgła pracuje tylko gdy mamy wciśnięte sprzęgło... czyli w moim wypadku to łożysko raczej odpada. Jedynie to łożysko na wałku. Czy dobrze mówie? niech mnie ktoś poprawi :)

Wooyyek
07-04-08, 15:26
Dobrze mówisz.
Raz na zawsze: Jeżeli wciskamy sprzęgło i robi się znacznie ciszej (szum ustaje) to znaczy że mamy skrzynię do roboty.
Po wciśnięciu sprzęgła rozłączamy napęd skrzyni i pracuje wtedy właśnie łożysko oporowe.

http://img84.imageshack.us/img84/5521/12ii3.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=12ii3.jpg)

SiwyCoupe
07-04-08, 17:35
Koszt lozysk to okolo 200zl w tej firmie http://www.albeco.com.pl/

lepiej kupic w ASO koszt prownywalny, a moze nawet i taniej przy akcji serwisowej :)
najszybciej siadaj lozyska na walku sprzeglowym..koszt w ASO ~190zl za dwa....tylko wymiana nie bedzie tania....a tak nawiasem ile u was biora za takie przyjemnosci bo w toruniu oglupieli i z 600-700zl nie schodza(nie ASO)

Wooyyek
07-04-08, 17:55
lepiej kupic w ASO

ja zapłaciłem około 200PLN za 3 oryginalne NTN czyli takie jak siedzą od nowości.
Kupowałem na albeco.com.pl

rem36
07-04-08, 19:04
Dobrze mówisz.
Raz na zawsze: Jeżeli wciskamy sprzęgło i robi się znacznie ciszej (szum ustaje) to znaczy że mamy skrzynię do roboty.
Po wciśnięciu sprzęgła rozłączamy napęd skrzyni i pracuje wtedy właśnie łożysko oporowe.

tak wlasnei jest, juz myslalem ze bede musial po raz 347 to pisac ale na szczescie ktos to zrobil juz za mnie :)


a tak nawiasem ile u was biora za takie przyjemnosci bo w toruniu oglupieli i z 600-700zl nie schodza(nie ASO)

u nas taniej ;)

barnie
07-04-08, 19:10
Czy trochę wyjące łożyska (3 skrzyni), przy włączonym (nie wciśniętym) sprzęgle mają wpływ na to, że biegi wchodzą i wychodzą (zwłaszcza 5) trochę ciężej??... dodam, że oleju w skrzyni jeszcze nie wymieniałem...

skolopendra
07-04-08, 19:53
dodam, że oleju w skrzyni jeszcze nie wymieniałem...

nowy mtf pomóc moze

SiwyCoupe
07-04-08, 21:03
nowy mtf pomóc moze
dobrze mowi lej tylko mtf, w ostatecznosci pol syntetyk silnikowy

EDIT: barnie mozesz tez miec zabrudzone wodziki skrzyni tzn jakiegos brudu tam nawpadalo niby tak powiedzial mi kiedys mechanik i normalnie po wyczyszczeniu miod malina

barnie
07-04-08, 21:33
nowy mtf pomóc moze
mtf na pewno niedługo zagości w skrzyni... przy okazji, gdzie go można dostać??


mozesz tez miec zabrudzone wodziki skrzyni
niewykluczono, czy przy wymianie oleju w skrzyni da się je przeczyścić? Czy trzeba wyjmować całą skrzynię... ile płaciłeś za te czyszczenie?

damios
07-04-08, 21:44
nowy mtf pomóc moze
mtf na pewno niedługo zagości w skrzyni... przy okazji, gdzie go można dostać??

W ASO, ktos z forum chyba tez sprzedawal taniej

djboss666
08-04-08, 01:37
Tak się tutaj podepnę.

Ostatnio wymieniałem przegub no i musiałem wyjąć całą półoś ze skrzyni no i chciałem spuścić olej co się okazało zamiast oleju mam w skrzyni biegów jakąś papę o konsystencji serka twarogowego :) Jak to coś usunąć z skrzyni i czy będzie trzeba rozbierać całą skrzynię czy wystarczy czegoś dolać do skrzyni. O dziwo skrzynia chodzi bardzo dobrze nie jest głośna wszystkie biegi chodzą jak trzeba :) A może nie robić tego poczekać aż się skrzynia rozsypie i kupić nową?


Pozdrawiam

marko83
04-05-08, 20:32
Witam! Poczytałem troche Waszych wypowiedzi i doszedłem do wniosku, że moja skrzynia kończy swój żywot :( (szum na biegu jałowym jak sprzęgło nie wciśnięte). Wiem że trzeba wymienić 3 łożyska w skrzyni i teraz moje pytanie brzmi - czy są to te same łożyska o których pisał michał750 cytuje:

Ze zgromadzonych informacji wiem, ze najlepiej wymienic 3 lozyska o oznaczeniach:
NTN 6205/26V16
NTN SX05A87NCS30PX1
NTN SX04A34V1

Moja hanka to V gen hb D13B2 chciałbym sie dowiedzieć czy te łożyska co siedzą w mojej skrzyni to są te same co napisałem powyżej. Szykuje mi sie remoncik i chciałbym mieć te co potrzeba co by od razu wymienić. Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam

Wojtek Ksiezopolski
31-10-08, 13:45
witam, u mnie jest to samo a dodatkowo trze cos dosyc glosno w czasie jazdy :/ czy to ten sam problem ??

bowwer
28-01-09, 22:05
Witam was posiadam d14a3 ej9 hd. Świerczy mi gdy mam wyciśnięte sprzęgło gdy wciskam przestaje diagnoza mechanika to była że to wina łozyska oporowego wymieniłem komplet sprzęgła okazuje się że nadal świerszczy i myślę że to łożyska w skrzyni ? to prawda? dodam że olej wymieniony i biegi wszystkie leciutko wchodzą. Jak myślicie co może być tego powodem? I jak tak to gdzie mogę uzyskać informacji jakie łożyska wymienić?

Pozdro

PeJot
28-01-09, 22:33
No to cała impreza będzie Cię kosztować 2x więcej niż powinna :/

Numery łożysk masz podane w wątku, kupić je możesz np. na www.albeco.com.pl

Wojtek Ksiezopolski
28-01-09, 22:38
Witam was posiadam d14a3 ej9 hd. Świerczy mi gdy mam wyciśnięte sprzęgło

Pozdro

witam... mialem to samo:) wymiana skrzyni na uzywke pomogla..... i tobie polecam to samo...

bowwer
29-01-09, 15:27
NTN 6205/26V16
NTN SX05A87NCS30PX1
NTN SX04A34V1

te łożyska będą pasowały do mojego d14a3? do mojej skrzyni? wiem ze moim modelu tez jest skrzynia S40 chce miec pewność bo kupię i okażą się złe.. proszę o pomoc bo jestem zdenerwowany na te ćwierkanie

PeJot
29-01-09, 18:37
Wpisz w Szukaj któryś z podanych numerów a dowiesz się więcej.

Skrzynie civiców 5G/6G robione są na jedną modłę a różnią się przełożeniami ...

Tomsplit AKA Jabol
12-04-09, 13:35
To i ja się tu podepnę. Objawy jak u poprzedników -> ,,świerszczy" na jałowym, po wciśnięciu sprzęgła przestaje.
Ok, temat przeczytałem dla spokoju mam zamiar wymienić wszystkie te łożyska i zmienić olej ale... jest jeszcze jeden problem -> odpalam, wrzucam jeden puszczam sprzęgło i.. czuję takie delikatne puknięcie w pedał sprzęgła ??? zmieniając bieg na wyższy to samo... redukcja -> też puknięcie. Wie ktoś może co to jest ?

PeJot
12-04-09, 21:40
Wyciągasz skrzynię to możesz sprawdzić stan sprzęgła - wygląda na to, że też się kończy ...

kristico86
13-04-09, 14:00
Wpisz w Szukaj któryś z podanych numerów a dowiesz się więcej.

Skrzynie civiców 5G/6G robione są na jedną modłę a różnią się przełożeniami ...

nie do końca zajrzy tutaj......http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2929

Tomsplit AKA Jabol
14-04-09, 21:13
Wyciągasz skrzynię to możesz sprawdzić stan sprzęgła - wygląda na to, że też się kończy ...

Oki sprawdzi się :) btw. jak na razie skończyła się jednak skrzynia... wczoraj padła... pozostaje szukać drugiej :/

stashek
18-04-09, 19:19
Panowie, napiszę tutaj. Moj problem przejawia sie przy wbijaniu biegów. Slyszać szum, zalezny od predkosci, szczegolnie jak gdzies dojezdzam i daje "2"-jke, jakby szlifierka ktos jechal. Słychac to na wszystkich biegach, procz 4 i 5. Tylko jak samochod jedzie, na postoju tego nie ma. Zgrzyty nie występują. Sprzegło zmieniane 16tys km temu, skrzynia zalana przy wymianie MTF-em. Czy to koniec synchronizatorów? Łozysk skrzyni? Co w takim przypadku? Naprawiac? Jakie są tego koszta?Kupic druga, która moze okazac sie gorsza?

birchie
09-07-12, 10:26
Ze zgromadzonych informacji wiem, ze najlepiej wymienic 3 lozyska o oznaczeniach:
NTN 6205/26V16
NTN SX05A87NCS30PX1
NTN SX04A34V1

Moja hanka to V gen hb D13B2 chciałbym sie dowiedzieć czy te łożyska co siedzą w mojej skrzyni to są te same co napisałem powyżej.

Że tak odswieżę temat: czy do D13 będą pasować te łożyska? Bardzo proszę o pilną odpowiedź!

arko_go
10-07-12, 17:10
To i ja się podłącze.
A powiedzcie coś tak dziwnie lekko świszczy ale tylko na określonej prędkości od 60- do 80km/h w tym tylko przedziale - zwykle na luzie lub gdy jadę z górki!! ???
Problem nie rozwiązany od ponad roku!!

Help!

karas
20-08-12, 10:33
odgrzeje troche ten temat poniewz nie chce zakładac nowego.
Pojawił się u mnie następujący problem: po wrzuceniu jakiegokolwiek biegu puszczeniu sprzegła przy 2-3 tys obr skrzynia zaczyna terkotac ( tępy cichy jednkaze niepokojacy dzwiek typu try try try :) ), dzwiek ten rownież wystepuje jezeli jade na jakims biegu i nie dodaje gazu np auto schodzi z obrotów ( terkotanie z wieksza czestotliwoscia proporcjonalna do obrotów silnika ) wydaje mi sie ze to skrzynia poniewaz jezeli auto nie jest na biegu trzymajac je na danych obrotach terkotanie nie występuje. Skrzynia chodzi płynnie tzn nie ma problemów ze zmiana biegów, mtf wymieniany rok temu,skrzynia sama w sobie nie szumi, rowniez nie szumi przy wcisnietym sprzegle. Moze ktos spotkal sie z podobna sytuacja i bedzie w stanie mi pomóc.

cor7ez
21-08-12, 10:10
kumpel ma to samo u siebie i mechanicy mówią że to łożyska w skrzyni

karas
21-08-12, 10:14
czyli bede musiał zrobic przymusowego moda polegajacego na wymianie skrzyni- przynajmniej wrzuce krótsza

cor7ez
21-08-12, 14:00
hybryda z nowym wszystkim co potrzebne i co można wymienić. Jak robić to porządnie ;)

bartek1706
17-10-12, 21:43
Czy łożyska w skrzyni mogą się "wysypać" i unieruchomić samochód? Mam to do zrobienia, ale w przyszłym sezonie chcę zrobić cały swap silnika więc bez sensu byłoby teraz remontować skrzynię...

endriu21
21-10-12, 17:10
Jak już ktoś odgrzał to dopytam, świerczy delikatnie na luzie, wciskam sprzęgło cichnie, doczytałem ze jest to łożysko na walku sprzęgłowym/głównym, teraz pytanie czy to jest właśnie to łożysko które znajduje się w komplecie sprzęgła np exedy itp. ??

Gąsior
22-10-12, 09:41
Jak już ktoś odgrzał to dopytam, świerczy delikatnie na luzie, wciskam sprzęgło cichnie, doczytałem ze jest to łożysko na walku sprzęgłowym/głównym, teraz pytanie czy to jest właśnie to łożysko które znajduje się w komplecie sprzęgła np exedy itp. ??

przeczytaj cały wątek to tylko 5str. i tam jest odpowiedź.

endriu21
22-10-12, 18:00
przeczytałem te tylko 5 str ale jakoś nie doczytałem czy to jest to samo łożysko które kupuje się wraz ze sprzęgłem, każdy pisze o kupowaniu samego łożyska.

karas
22-10-12, 20:59
w koplecie sprzegła np exedy, aisin do Civica znajduje się docisk tarcza i łożysko oporowe. Jak wcisniesz pedał sprzegła - wtedy skrzynia jest rozłaczona , wałek sprzegłowy sie nie kreci i tylko wtedy łożysko oporowe daje o sobie znac jezeli jest uszkodzone. Wymienia sie je bez rozbierania skrzyni biegów razem z tarcza i dociskiem. Jezeli słyszysz szum po puszczeniu pedału sprzegła ( wtedy wałek sprzegłowy zaczyna się krecic razem z łożyskiem ) / wycie podczas schodznia z obrotów wtedy jest to wina zuzytego/uszkodzonego któregoś z łożysk w skrzyni ( jest ich 7 ale najczesciej padaja tylko 3 )

endriu21
22-10-12, 21:17
ok rozumiem, zastanawiałem się właśnie jakie łożysko jest w komplecie, wychodzi na to ze nie to które potrzebuje. Na wałku sprzęgłowym jest tylko jedno łożysko ? bo czytając watki ktoś wspomniał o dwóch ? I czy do wymiany trzeba rozbierać skrzynie czy da się to zrobić razem ze sprzęgłem ?