PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny pedał sprzegła



Jookoozzz
06-01-14, 18:05
Witam. Mam pytanie co do sprzegła, u mnie wystarczy ze nacisne pedał sprzegła ok 2cm i juz sie wysprzegla. Oraz bierze przy samej górze. Czy to nie objaw juz zuzytej tarczy ? Jak to sprawdzic ? Oraz czy warto bawic sie w lekkie koło zamachowe gdybym czasem robił z sprzegłęm :)

PS: Waga koła zamachowego przed oraz o ile max mozna je zrobic lzejsze?

Seba27
07-01-14, 06:38
Daj mi auto na 10-20sekund a powiem ci czy jest do wymiany czy nie ;]
Ty masz chyba jeszcze na lince sprzeglo bez hydro wysprzeglnika nie?
Sprobuj je podregulowac jesli nie slizga - a jak sprawdzic czy slizga?
Przy ok 40km/h wbij 5tke i gaz do dechy - jak poplynie - smiec.
Kolka raczej bym nie ruszal jak jezdzisz poza miastem - bez sensu - dokoncz wydech porzadnie lepiej i daj mu troche tego momentu zamiast go zabierac ;)

Jookoozzz
07-01-14, 08:09
ja mam hydro wysprzeglik...czyli wkladajac lzejsze kolo odejmuje mu moment?

Seba27
07-01-14, 08:25
wkladajac lzejsze kolo po goreckach sobie nie pojezdzisz - lekkie kolko jest na STREET - czyli 1 osoba i prosta jak stol droga i but do konca. Jezdzisz po pagorkach, z ludzmi - odpusc - bedziesz sie wkurzal ze biegami trzeba machac 2 razy wiecej i praktycznie pod zadna gorke wyjechac bez redukcji - oczywisnie na bardzo lekkim kolku :)

yautja
07-01-14, 09:25
Co do lekkiego koła - koło jak koło. Przy 4,5 kg wkręca się szybciej a pod górkę przy 1.3 i tak trzeba redukować niezależnie jakie by to koło nie było. Według mnie lekkie koło zamachowe to podstawowa sprawa przy grzebaniu ze sprzęgłem (oczywiście od razu dawaj sprzęgło i koło 212 mm). Ten silnik i tak nie jedzie, więc niech przynajmniej się szybko wkręca na obroty w których jakoś się odpycha ;)
Co do pedału sprzęgła - ile masz płynu w zbiorniczku? Wymieniałeś płyn? Odpowietrzałeś? Jeśli nie wysprzęgla, to znaczy że "łapka" się nie rusza, czyli nie ma odpowiedniego ciśnienia płynu, czyli gdzieś zamiast płynu ściska się powietrze. Sprawdź też, czy z wysprzęglika Ci się nie leje.

Michalll_1991
07-01-14, 12:34
Seba już napisał że ma chyba na linkę. Co do zamachu, mam 4,25 kg w z6 na hybrydzie i powiem że np wczoraj jadąc 100/h ze stałym pedalem gdy zaczęła się górką obroty zaczęły powoli spadać, czyli na podjazdach trzeba dawać trochę więcej gazu żeby nie wytracac prędkości. Ja nie wiem, chyba drugi raz bym sobie za hajs nie robil..

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Sheiva
07-01-14, 13:13
No lol. Czy lekkie koło czy standard, to na każdym podjeździe trzeba dodać gazu by nie wytracić prędkości. Przecież to logiczne Michale ;)
I sprzęgło jest hydro, o czym już sam autor pisał..
Jedyną rzeczową opinię wyraził yautja i tego się trzymaj. Sprzęgło bierze zdecydowanie za szybko u Ciebie i musisz znaleźć przyczynę.

kruczekvu
07-01-14, 14:51
Sprzęgło bierze zdecydowanie za szybko u Ciebie i musisz znaleźć przyczynę.
Warto też sprawdzić czy ktoś nie regulował samego pedału sprzęgła
Źle ustawiony może tak właśnie działać że przy delikatnym wciśnięciu już można wysprzęglić

yautja
07-01-14, 15:05
Raczej mało realne. Pompka ma duży skok. Wtedy jeździłby cały czas na półsprzęgle.

kruczekvu
07-01-14, 17:20
Raczej mało realne.
Wierz mi że nie
Miałem taki przypadek gdzie gość zmienił sprzęgła i wszystko inne i nadal ten sam objaw
Zajrzałem w stronę pedałów i było wszystko tak podkręcone że aż uwierzyć nie mogłem
Mało tego ktoś dospawał kawałek kulki do wysprzęglika żeby było weselej

lozek
07-01-14, 19:15
wkladajac lzejsze kolo po goreckach sobie nie pojezdzisz - lekkie kolko jest na STREET - czyli 1 osoba i prosta jak stol droga i but do konca. Jezdzisz po pagorkach, z ludzmi - odpusc - bedziesz sie wkurzal ze biegami trzeba machac 2 razy wiecej i praktycznie pod zadna gorke wyjechac bez redukcji - oczywisnie na bardzo lekkim kolku :)

Ty Chyba zdurniałeś do reszty z tymi bajkami...

Miałem lekkie koło w d14, d16, b18, teraz mam w k20 i co? I jeżdzę wszedzie jak chce, kiedy chce, sam/ z ludźmi - Wszystkie warianty. i co? i nie ma miejsca nic o czym piszesz

Tiga
07-01-14, 19:16
Jw, trzeba zajzec pod kierownice na pedaly, w manualu Sam Naprawiam jest opisane jak ma byc wyregulowany pedal. Sam swego czasu mialem problem z wysprzeglaniem wlasnie przez to, ze chcialem krotszy skok pedala zrobic. Niestety pedal musi odskakiwac i miec troche luzu by sie sprawnia wysprzeglalo. Dodam ze sa 2 srubki do ustawienia sprzegla : skok pompy oraz odboj. Polecam nie ruszac tego drugiego,a za to wkrecic troche pompke.

Jookoozzz
07-01-14, 21:28
Ok dzieki za obszerne opinie...jutro sprawdze to dokladniej i napisze...sprzeglo nie slizga, jadac 40-60km na 5 wciskam gaz i obroty nie ida w gore, tylko ten pedał strasznie na samej gorze, ciezko jest zmienic bieg bez szarpniecia autem :/ Auto i tak stoi bo po rozebraniu gaznikow krucce gumowe z d14a1 gaznika na szrot, popekane ze szok, o dziwo ze to jezdzilo. Czekam na nowe gazniki lub w drugiej sytuacji dorobie metalowe polaczone łącznikiem silikonowym z alledrogo.pl Az mnie ciekawi jak to bedzie smigac bez lewego powietrza:P