PDA

Zobacz pełną wersję : Metaliczny dzwiek...



ELMO666
02-04-08, 22:53
Bry! Oddalem Hanie w poniedzialek na wymiane rozrzadu i powiedzialem typom zeby mi ustawili zaworki przy okazji ( 0,2 ssace i 0,25 wydechowe ) bo rano prz odpalaniu zawsze COŚ stukalo a potem zanikalo po przejechaniu kilku km ... No i wlasnie ... zawsze mi sie wydawalo ze to stukaja zawory i sprawa jest prosta. Odbieram autko , odpalam ( silnik byl jeszcze cieply ) i znowu ten wkur#$% odglos ... Wysiadam i sie pytam pustaka co to ma byc ?? A on zdziwinony nie wie o co biega . Mowie mu ze zawory dalej stukaja a on ze to nie zawory tylko COŚ innego i ze z tym trzeba zyc ... bo np. jego kumpel ma " wuteika " i tez tak ma . Zglupialem... Jesli to nie zawory to co ?? Jutro wrzuce jakis filmik ...

karpik85
02-04-08, 22:57
Ja mam to samo, poczytaj o tym na forum bo kilkaset osób już o tym dźwięku pisało. Hanki tak niestety mają.

ELMO666
02-04-08, 23:12
karffa! , ale musi byc jakas przyczyna ... Jutro wrzuce filmik i zobaczymy czy masz to samo czy to jakis inny gatunek stukotania :S

karpik85
02-04-08, 23:25
U mnie i u innych jest taki metaliczny dźwięk jakby diesla, słyszany podczas dodawania gazu, najczęściej przy obrotach ok 2000-3000. Dźwięk ten całkowiecie ustaje albo bardzo cichnie po rozgrzaniu silnika. Ja również miałem regulowane zawory dokładnie według książki i nic to nie dało. Pytałem mechaników co to może tak grać to mi powiedzieli, ze albo w głowicy coś jest już zużyte na przykład prowadnice zaworowe albo i nawet tłoki w cylindrach. Ja sie już przyzwyczaiłem i jeżdze, bo i inni pisali, ze to nie jest groźne.

No ale zobaczymy tówj film i posłuchamy.

Neurochirurg
03-04-08, 10:44
Trzeba się przyzwyczaić, "ten typ tak ma". Jestem świeżo po regulacji zaworów i nic sie nie zmieniło.

GAWRON
03-04-08, 11:52
tez tak mam i kumpel w HB tez tak ma :) zimny to stuka a jak sie rozgrzeje to ucicha. Norma w większości wielozaworowych silników.

derwisze
03-04-08, 11:58
moze to panewki,a wydaje się tylko ze z okolic głowicy?

stashek
03-04-08, 13:35
A może popychacze zaworowe? W wielu, nawet nowych samochodach nim sie rozgrzeją to stukają, klekoczą jak diesel. Jesli by było coś z prowadnicami, tłokami to na pewno wzrósł by apetyt na olej, sprawdźcie to. Nie przejmować się tym panowie, moim zdaniem nie zagraża to życiu silnika. Pozdrawiam

airman
03-04-08, 14:04
Mam to samo, ostatniio nawet 2 razy zawory ustawiałem, ale to nie to. Silnik raczej w dobrej kondycji,żwawy itp, zjada max do 200ml oleju na 1000km.

rafalb33
03-04-08, 14:24
A może popychacze zaworowe? W wielu, nawet nowych samochodach nim sie rozgrzeją to stukają, klekoczą jak diesel
W H nie ma popychaczy :d
generalnie nie ma sie czym przejomwac, wszystkie lekko klekocza :)

stashek
03-04-08, 18:02
o to nie wiedziałem z popychaczami, mówiąc o nich miałem na mysli moje poprzednie samochody (cinquecento, daihatsu cuore). To co jest zamiast popychaczy? pozdrawiam

kiero
03-04-08, 18:42
witam
moim zdaniem powodem metalicznego stukania sa zbyt duze przylgnie zaworowe(oraz luzy na prowadnicach)...

ELMO666
03-04-08, 18:50
Wrzucam zapowiedziany filmik ... ( dziwek jest mocno zdeformowany - byl nagrywany stara cyfrowka wiec... faktycznie to nie chodzi jak czolg :) ) http://pl.youtube.com/watch?v=XzasXi1BZcg dzwiek najlepiej slyszalny w 19 , 28 i 32 sekundzie .

kaktusr
03-04-08, 18:50
Mam to samo rano jak zimny klekocze jak diesel, z tym że u mnie niestety zjada już olej :(

remi_k
03-04-08, 19:25
u mnie też klekocze jak diesel, jak jest zimny, po rozgrzaniu dzwięk znika

_Z_I_K_
03-04-08, 19:43
nie boj lez to jest honda

karpik85
03-04-08, 23:03
Tak głupio spytam: a sprawdziłeś wszystkie blachy, na przykład osłone katalizatora, bo to brzmi jakby coś w rezonans wpadało i brzęczało.

ELMO666
03-04-08, 23:32
karpik85, to na bank z glowicy ( tak jak pisalem , ten shitowy aparat strasznie znieksztalcil dzwiek ;/ ) I powiem jeszcze tak jak mowi ferdynand kiepski " DUP@ , DUP@ , DUP@ !! " Ten dziwiek musi zniknac i koniec :box: musi byc jakis sposob ! Dzisiaj jeszcze ktos mowil mi , ze to moze byc " konik od popychania zaworu " hmmm...

majdan
04-04-08, 02:00
Według mnie - po regulacji zaworów problem powinien zniknąć. Mechanik udawał głupiego, najwidoczniej wogule ich nie regulował. Podobne dźwięki a la traktor mam ja i mieli inni. Często słyszalem, że po regulacji problem znika. Będe regulował niebawem to dam Ci znać jesli chcesz.

ELMO666
04-04-08, 09:52
Oki odezwij sie i powiedz jak wyszlo... Ale cos mi sie zdaje ze u Ciebie problem tez nie zniknie :/

Egon
04-04-08, 10:14
Mam to samo, ostatniio nawet 2 razy zawory ustawiałem, ale to nie to. Silnik raczej w dobrej kondycji,żwawy itp, zjada max do 200ml oleju na 1000km.


kolego jesli ci 200 ml na 1000km bierze oleju to zlopie jak glupi nie powinna wogule rac a ty sie cieszysz z czego ??


Według mnie - po regulacji zaworów problem powinien zniknąć.

dokladnie mialem taki prolem pojechalem na regulacje i prolem z glowy , wjedz do ASO niecg Ci to zroia .

janek
04-04-08, 10:50
u mnie tez tak stuka strasznie mnie to w..kur..a. no ale co zrobic mnie jeszcze czeka regulacja to moze bedzie lepiej

gorek
04-04-08, 21:04
witam!
Ja ustawiałem 2 razy zawory w tamtym miesiącu i co zauważyłem , zaraz po ustawieniu autkiem w ogle nie szarpie , jest cicho i jeździ super ale juz po jakis 500 km
stukot się pojawia spowrotem oraz ten zdwięk zaworu( chyba) chociaz jest juz na pewno mniejszy .. słychac to u mmnie tak.jakby jeden zawór był luźniejszy ... dlatego tez ustawiałem dwa razy bo zaczęły mi latac obroty i prypanikowałem. po rozebraniu okazało sie ze wszystko jest dobrze złożone ale luzy są wieksze !!! nie wiem dlaczego .... po skreceniu wszytkiego znów było dobrze przez 2 tygodnie a od wczoraj znowu szarpie :/ . poje.... te samochody ale cóż zrobic ....

ELMO666
04-04-08, 21:55
Dzisiaj rozmawialem z mechanikiem i powiedziale ze jest jeszcze jedna opcja ... Ustawic zawory " na sluch " , czyli tak zeby nie klekotalo ( wczesniej sie zapieral ze to na 100% nie sa zawory ) tylko to chyba nie o to biega :/ jesli ustawi luzy na jego widzi mi sie to zacznie nie tylko brzmiec ale i palic jak traktor :bicie: Zastanawia mnie jeszcze jedno czy ten $%&# wiedzial ze zawory ustawia sie tylko na zimnym silniku ?

felldn
05-04-08, 19:16
Witam. u mnie są stuki prawie jak w dieslu gdy delikatnie dodam gazu, lub jak schodzi z obrotów ( na postoju ), i nie ma różnicy czy jest zimny czy ciepły. jak sa bardzo niskie obroty (nie mam oborotomierza bo to 1,3;)) to stukow nie ma, pojawiaja sie mniej wiecej tylko przy obrotach 1000-1200 jakos tak. Mechanik sluchal i sluchal raczej wykluczyl panewki i zawory...mowil ze cos jakby na dole ze niby pompa oleju czy jakos tak...i też mnie te stukotanie denerwuje:/

airman
06-04-08, 02:57
Egon wiem, że szału nie ma :/ auto nie jest nowe(ma swoją przeszłość) i ma prawo brać troche oleju, wielu użytkowników hond ma podobne i większe jego spalanie. Narazie nie planuje wymiany uszczelniaczy/pierścieni,raz bo myśle że nie ma takiej potrzeby- na wysokich obrotach auto nie kopci itp, a dwa że póki co nie mam wora kasy :)

Dodam jeszcze że wcześniej miałem Fieste 1.3 z 1999r i też spalała podobną ilość oliwy, a przez blisko 2 lata nie było z nią żadnych problemów, no może pozatym że za piekna nie była :aloha:

gogol
06-04-08, 11:25
taki stukot przy d13b2 to norma, trzeba się do tego przyzwyczaić (oleju mi raczej nie bierze), kolega miał accorda '97 i też brzmiał jak diesel - więc tak raczej musi być

cvc d15
06-04-08, 16:39
jak możesz sprawdź sobie luz wałka w głowicy... ja u siebie sprawdziłem i już wiem skąd ten stukot:) Da się to zrobić bez zdejmowania głowicy demontujesz aparat, zdejmujesz pokrywę, zdejmujesz pasek wyciągasz klawiaturę i łapiesz wałek tylko samymi mocowaniami (podporami?) U mnie luz jest wyraźnie wyczuwalny, ale poza klekotaniem nic się nie dzieje. Tzn działa wszystko :)

piotrek-mi
06-04-08, 17:02
Mi się trafiła Honda ze zdrowym silniczkiem. Zrobiłem od jej zakupu i wymiany oleju 4tys.km i oleju nie ubyło nawet o milimetr na miarce. Klekot na zimnym silniku jest, pracuje prawie jak nowe TDi VW ;) , ale jak się rozgrzeje jest ok. Z tego co czytałem to jest to norma, utwierdziło mnie w tym to, że silniczek jest w naprawdę dobrej kondycji a i tak klekota.........

ELMO666
06-04-08, 20:45
cvc d15, no "fajnie" ze juz niby wiemy co to jest ale co z tym fantem dalej zreobic ... i jak wytlumaczysz fakt ze potem klekotanie znika ??

eVok
06-04-08, 22:21
ak wytlumaczysz fakt ze potem klekotanie znika
zawory są zimne i klekotanie jest.jak się nagrzeją klekotanie znika.norma przy dobrze ustawionych zaworach.inna sprawa że sa pewnie wyrobione tak jak prowadnice i wałek trochę

ELMO666
07-04-08, 21:52
eVok, czyli wsio do wymiany ??

eVok
07-04-08, 22:24
zaraz do wymiany :) jeździć i sie za bardzo nie przejmować.bo jak robić to trzeba by nowe prowadnice,gniazda przeszlifować a zawory dotrzeć ewentualnie też nowe.no i wałek też już jest pewnie trochę wytarty.koszta koszta koszta.jak klekocze trochę na zimnym a na ciepłym przestaje i nie jest wtedy dokuczliwe to nic nie robić tylko ustawiać dobrze zawory co jakieś 10kkm. i tyle

drad
08-04-08, 10:43
Pomoże gęstszy olej.

Jak kupiłem Hanie to nie klekotała, lecz pojęcia nie miałem na jakim jest oleju więc go zmieniłem na półsyntetyk i zaczeła klekotać.

Klekocze tak sobie już dwa lata identycznie jak na filmie ELMO666 przez pierwsze 3-4 min lub km.

Pozatym nic jej nie dolega.

Alchemiq
30-04-08, 18:55
w poprzedniej (d13b2) rocznik 1994 też ten dźwięk mnie nurtował - obecnie mam d17a8 (2001) i jest to samo! powiedziałbym, że nawet bardziej słyszalne nie klekotanie, ale metaliczne szybkie stuki o wysokiej częstotliwości....

Zawory regulowałem w poprzedniej (ustało tylko szarpanie - dźwięk pozostał) regulowałem też w obecnej (ASO) i nadal słyszę ten dźwięk.. może faktycznie japonki tak mają.. piszczą z radości :-)