PDA

Zobacz pełną wersję : stukanie w okolicach prawego przedniego kola



jahsiotr
02-04-08, 13:26
Witam. Taki wlasnie mam problem cos tam uderza jakby metal o metal jak wjade na dziure jakas. Nie mam za bardzo kasy na mechanika obecnie wiec chcialem sie dowiedziec czy to moze byc cos powaznego.

sublove
02-04-08, 14:37
Obstawiam tuleje gumowo-metalowe na łączniu wachacza z amortyzatorem ew. końcówki łącznika stabilizatora.
Groszowa sprawa jeżeli chodzi o cenyu gratów.

Można z tym jeździć ale bez przesady.

tomiek
02-04-08, 18:33
ew. końcówki łącznika stabilizatora
W EG4 nie ma stabilizatora i co za tym idzie łacznika ;)
Miałem podobny problem i po przejrzeniu amorków (po wymianie sprężyn) przestało stukać (albo stuka znacznie mniej).
Wymienione zostały tuleje amortyzatora (na górze, przy śrubie mocowania)
Sprawdź takze elementy gumowe (w wahaczu górnym) i na dole. Od jazdy po naszych drogach szybko padają.

sublove
02-04-08, 20:26
W EG4 nie ma stabilizatora i co za tym idzie łacznika

Sorry, nie chciałem Cię wprowadzić w błąd, poprostu w moim EJ9 takie były przyczyny.
Jednakże warto zrobić oglęgdziny wzrokowe tych tulei, zobaczysz gdy będą wyprute.

jahsiotr
03-04-08, 23:54
ehh..bylem w markecie i przejezdzalem rpzez garb i stukanie na dziuro zamienilo sie wglosne stukanie przy skrecie w prawo ale nie taki terkot jak przy uszkodzonym przegubie. cos innego. i jak naciskamna prawa przednia czesc auta to tez ten stukot wystepuje..ehhaz sie boje jezdzic a kasy na mechanika wciaz nie ma..

tomiek
03-04-08, 23:58
ehhaz sie boje jezdzic a kasy na mechanika wciaz nie ma..
Trzeba uzbierac i dać w "dobre ręce"
Sprawdź gumki z latarką w ręce.

jahsiotr
04-04-08, 12:57
bylem dzis u mechanika dowiedziec sie co to i ile mnie skasuje za to. okazalo sie ze poszly wszystkie 3 tuleje w dolny wahaczu. takze 150zl w plecy

sublove
04-04-08, 13:50
takze 150zl w plecy
rozumiem, że za graty z robocizną

jahsiotr
04-04-08, 15:30
rozumiem, że za graty z robocizną
no rzecz jasna ;) jakby tyle bral za robote to bym poszukal nowego mechanika

cin3k
04-04-08, 16:56
sublove, u mnie w EJ9 nie ma stabilizatorow :/ normalne ??

sublove
04-04-08, 23:21
Nie wiem czy normalne ziom, może to kwestia, że ja mam sedana?
Fuck, pojęcia nie mam, może wypowie się ktoś jeszcze...

pabloo83
08-04-08, 18:10
Spoko, też mam ej9 3d i też nie mam stabilizatorów, z przodu nawet nie mam na nie uchwytów w wahaczu jak mi braciak powiedział. Mam tą wersje 75 km z dławikiem(zdemontowanym), może to tylko w tych? Ale wydaje mi się że z tyłu by się przydał.

dranzi2
21-04-08, 22:57
dzis :D wlasnie sam sobie taka tuleje;> wymienilem;D :P 2h ale 150 do przodu widze:) tuleja w sklepie 25zl:D