PDA

Zobacz pełną wersję : wyciek paliwa



zaku
01-04-08, 23:34
w baku mialem raczej pusto zalalem okolo 10l i zauwazylem ze pod autem zaczyna robic sie kaluza paliwa. ale po chwili przestalo cieknac:). a podczas nalewania paliwa co chwile odcinalo mi doplyw z dystrybutora tak jakby bylo w baku pelno. praktycznie nie moglem zalac paliwa. o co moze chodzic?

piero
02-04-08, 09:18
nieszczelność zbiornika to musisz wyczaić, a co do odcinania dopływu to mi też czesto odcina, wkładam pod kątem rure i leje:d

Blade
02-04-08, 11:27
A jak odkręcasz nakrętkę od baku (po paru dniach), slychac zasysanie powietrza do środka?

cbool67
02-04-08, 12:16
u mnie tak syczy jak odkrecam korek. Czego to oznaka?

Homer
02-04-08, 12:38
No w moim samochodzie rowniez tak syczy ale ten syk to nie jest nic niepokojacego . A dlaczego to syczy to ja juz nie wiem :P

patyk_lks
02-04-08, 12:52
Syczy bo pewnie tworzy sie podcisnienie,

Blade
02-04-08, 13:41
Jak jest syczenie to oznaka ze bak jest szczelny.

Cos tam robi sie z benzyna czy jakos tak i powstaje podciśnienie ;P

Mam taki maly karnister z tworzywa i... zassalo go do srodka po 2 tyg :D (nie, nie zniknął... ;P)

Lcfr
02-04-08, 23:19
w baku mialem raczej pusto zalalem okolo 10l i zauwazylem ze pod autem zaczyna robic sie kaluza paliwa. ale po chwili przestalo cieknac:). a podczas nalewania paliwa co chwile odcinalo mi doplyw z dystrybutora tak jakby bylo w baku pelno. praktycznie nie moglem zalac paliwa. o co moze chodzic?

moim zdaniem na 95% może być skorodowana rura wlewu..
własnie widac plamę podczas tankowania-póżniej nawet nie.... bo przecieka w górnej cześci podczas wlewania paliwa bądz powyżej pewnego poziomu...
mnie zastanowił nagły wzrost spalania o ok 2l (auto gubiło paliwo ) i szukałem, aż znalazłem
tutaj też o tym pisałem: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=40771&highlight=wlew
wszystko dzieje sie pod tą plastikowa osłoną...