PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z EJ9- odpala i gasnie



sawis
29-12-13, 16:55
Witam

Ostatnio zacząłem mieć problem z moja Hondo Civic '95r d14a3, mianowicie od jakiegoś czasu ciężej zaczęła odpalać, trzeba było sporo razy kręcić rozrusznikiem żeby odpaliła, ostatnio wg nie chciała odpalić, wiec sprawdziłem czy benzyna płynie do silnika(płynie) wymieniłem świece na nowe i przez jeden dzień wszystko było okej, dziś w nocy samochód stał w garażu i gdy rano chciałem odpalić problem znów się pojawił tylko ze po kilkukrotnym kręceniu rozrusznikiem samochód odpalił pochodził chwile na 1500rpm/min i obroty zaczęły spadać i gasł, czasem wg nie odpala, wykręciłem świece wysuszyłem i nic:mad:czego to może być wina?

z góry dziękuje
Pozdraiwam

Gozdo
29-12-13, 17:49
A kable i kopułka w jakim stanie ??

Jookoozzz
29-12-13, 18:45
Ja bym sprawdził rozrzad ...

FaziRBK
29-12-13, 18:55
A ja bym sprawdził cewkę i ewentualnie moduł zapłonowy, kable, świece, kopułkę i palec :)
Nawet gdyby rozrząd przestawił się o ząbek to powinno auto odpalić i nie gasnąć tylko miałoby okrutnego muła.
Ewentualnie jeszcze układ paliwowy, tzn, filtr paliwa, wtryskiwacze, pompa, regulator ciśnienia.

sawis
29-12-13, 19:47
zamykam temat, dzięki za wszystkie odpowiedzi, samemu udało mi się zdiagnozować problem:cool:

Może komuś to pomoże wiec napisze co zrobiłem:)wykręciłem wszystkie świece i wpinając świece w kable i dotykając do obudowy silnika z pomocą drugiej osoby która kręciła rozrusznikiem sprawdzałem czy każdy przewód daje iskrę, wszystkie cztery pięknie strzelały iskrami wiec temat kabli zamknięty, świece z racji tego ze były nowe tylko przetarłem szmatka do sucha w wkręciłem na ich miejsce, próbowałem odpalić jednak znów problem się powtarzał. Postanowiłem sprawdzić czy w przewodzie paliwowym jest ciśnienie, odkręciłem tą śrubę która mocuje przewód paliwowy do silnika i co się okazało ze nie sika nim benzyna:cool: odkręciłem filtr paliwa i zamontowałem nowy. Przed odpaleniem parę razy pokręciłem kluczykiem w stacyjce żeby popracowała pompa, to aż zabulgotało, wiec wiadomo że wreszcie benzyna dotarła do silnika:) i pierwsze przekręcenie kluczyka w stacyjce i samochód chodzi jak nowy:cool: Może komuś to się przyda może nie;)

Pozdrawiam i dzięki;p