PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze świecami



psz
31-03-08, 16:14
Witam. Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumiałość :) dobra przejdzmy do tematu: Posiadam Honde Civic d15b2 okolo 3tyg w kraju. Problem polega na tym że na pierwszych dwóch biegach jezeli dodam wiecej gazu autko się dusi ( lekkie szarpanie). Po zrobieniu okolo 300km stwierdzilem ze autko pali mi 12 litrów co wydawało mi się ciut za dużo przy tym silniku. Korzystając z szukajki na tym forum znalazłem podobny problem gdzie komus pomogła wymiana świec, przewodów, sondy. Wymieniłem świece na NGK nr 14 i jest nadal autko szarpie na pierwszych biegach. Jednak zastanawia mnie stan świec które były w autku przed wymianą: na tym białym stożku ze tak go nazwe od strony gdzie sie kluczem odkręca pod napisem NGK R świece są starsznie okopcone a nawet bym powiedział że wypalone na tyle mocno ze nie moge nawet tego okopcenia zeskrobać śrubokrętem :/ Ma ktoś może pomysł czemu tak jest? Nie chce bez sensu wymieniać pół silnika :/ Z gory dzieki za jakąkolwiek pomoc i sorki za błędy :) Pozdrawiam

patyk_lks
31-03-08, 16:37
http://www.ngkntk.pl/Ro_ne_oblicza_wiec_zap3onowyc.1354.0.html

To co opisujesz to jest ten ostatni obrazek? Jezeli tak to jest to normalne.

psz
31-03-08, 16:46
tak dokładnie to jest to, a jeżeli jest to niegroźne to tym bardziej sie ciesze :) Dzieki za pomoc, a ja lece dalej szukać przyczyn szarpania autkiem na pierwszych dwóch biegach :/

patyk_lks
31-03-08, 16:51
psz, powiem Ci,ze moj brat cioteczny miał identycznei z tym szarpaniem. Jak sie dowiem czy naprawil to cos napisze. Mialem okazje miec jego auto na weekend i wygladalo to tak,ze gazd do dechy auto zamulalo pozniej powyzej pewnych obrotow dostawalo kopa i jechalo normalnie.

stashek
31-03-08, 18:51
Honda tak ma ze lekko przymuli i naraz dup, jakby sie turbo włączyło (jakies 2.5 tyś, potem znowu powyzej 4) najlepiej porównaj z taką samą :) 12 litrów Ci pali bo deptasz mocno gaz

airman
31-03-08, 19:26
Jak kupiłem swoja 1,5 roku temu, tez szybko zaczęła przerywać- wymieniłem wtedy kable WN i jest ok.

aralarek
22-02-09, 19:20
U mnie był to problem z wtryskiem - silnik d15b2. Co prawda nie używałem stp do czyszczenia, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy to by pomogło. Wymiana wtrysku pomogła. Teraz to zupełnie inny samochód. Pozdrawiam