PDA

Zobacz pełną wersję : problem z układem chłodzenia



sparco911
28-12-13, 18:30
Witam wszystkich forumowiczów, dziś napotkałem niespodziewanie problem w mojej hondzie 5g silnik d15b7. Przepraszam jeśli temat już się pojawił ale szukam dość sporo i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, mianowicie mój problem wygląda następująco: Silnik na wskazówce przy licznikach ma odpowiednią temperaturę, lecz wydaje mi się on za bardzo ciepły, ubywa płynu chłodniczego ale nie z zbiorniczka wyrównawczego tylko z samej chłodnicy, kopci na biało na wolnych obrotach przy jezdzie nie kopci tylko np przy ruszaniu z 1 biegu wydawać by się mogło, że to uszczelka pod głowicą ale dziwi mnie trochę to że pod korkiem chłodnicy ani pod korkiem wlewu oleju nie ma żadnego tzw. smaru, nalotu, wszystko jest tak jak być powinno jeszcze próbowałem odpowietrzyć układ lecz tu pojawia się problem bo cały czas leci płyn z powietrzem. Nie może się odpowietrzyć do końca a czasem w ogóle nie leci płyn choć w chłodnicy jest. Może wiecie co może być przyczyną oprócz właśnie uszczelki pod głowicą bo jest to dla mnie czarny scenariusz. Bardzo prosze o szybką pomoc.Pozdrawiam
P.S Samochód posiada instalacje gazowa sekwencyjna.

piotreek23
28-12-13, 19:59
Włącz silnik i odkręć zbiorniczek wyrównawczy..jak będzie bulgotać to UPG. Objawy niestety na to wskazują.

sparco911
30-12-13, 08:37
Jak odkręcę zbiorniczek wyrównawczy i rurkę włożę do szklanki z wodą to widać bąbelki.

probestic
30-12-13, 08:40
UPG, niestety najpewniej ...

piotreek23
30-12-13, 09:17
UPG, niestety najpewniej ...
+1 niestety jestem tego samego zdania. I lepiej tego nie odkładaj na później bo w skrajnym przypadku zatrzesz silnik. Płyn chłodniczy może się dostawać do oleju i go rozwadniać.

sparco911
30-12-13, 13:34
Ok dzięki chłopaki, koło czwartku, piątku biorę się za rozbieranie dam znać co i jak. Pozdrawiam

Jookoozzz
31-12-13, 12:54
Ok dzięki chłopaki, koło czwartku, piątku biorę się za rozbieranie dam znać co i jak. Pozdrawiam
Powodzenia zycze...nie jest to takie trudne wiec dasz rade :)

York22
31-12-13, 22:27
Kumpel miał dwa razy takie objawy i głównym sprawcą zamieszania okazał się reduktor od gazu. Bardzo prosto to sprawdzić... Węże od wody które idą do reduktora zepnij razem (żeby obiieg był), gaz odłącz, zalej płynem układ, odpowietrz i potestuj... zawsze to lepiej zmienić np reduktor niż drzeć od razu głowicę ;)

sparco911
04-01-14, 19:10
Witam ponownie, samochód już złożony, jednak była to ta nieszczęsna uszczelka pod głowicą. Na razie przejechałem ok 10km więc jest to nic, ale na razie nic złego się nie dzieje.
Mam nadzieje, że tak pozostanie. Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem:)

motomaniak1988
04-01-14, 19:44
bezawaryjnośći :)!!