PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyciagnac tylne boczne szyby



bydle
31-03-08, 12:37
Wyciagal ktos z was kiedys boczna tyla szybe??

Podobno przy wyciaganiu jest bardzo duze prawdopodobienstwo tego ze szyba peknie....

dmx
31-03-08, 12:43
pytasz o szyby w hatchbacku?

bydle
31-03-08, 12:45
Sory zapomnialem napisac, chodzi o 6 gen. wersje coupe 96'

dmx
31-03-08, 12:49
w coupe będzie chyba trzeba je wyciąć tak jak w hatchbacku 6gen bo one są wklejane,słyszałem że dobry patent na wycinanie takich szyb to struna :)

civicmag2
31-03-08, 13:16
a pytales w serwisie z szybami {tam gdzie wymieniaja lub przyciemniaja}

bydle
31-03-08, 13:59
Ta...jak nie chca powiedziec, albo nie robia tego bo szyby pekaja przy wyciaganiu...albo chca 150 PLN za wyciagniecie szyby...a bede lakierowac caly samochod i we wlasnym zakresie bo bede rozbierac i tak troche przydalo by sie wyciagnac boczne szyby bo z przedniej i tylnej bez problemu wyciagnie sie uszczelke, przednie boczne to pryszcz a problem stanowia te boczne tylne...

kris-cf
31-03-08, 14:07
albo chca 150 PLN i pewnie drugie tyle za wklejenie,moim zdaniem daruj sobie wycinanie tych szyb,po prostu dobrze je oklej i powinno być ok

bydle
31-03-08, 14:12
za wklejenie chca 180-200 PLN :)

dmx
31-03-08, 15:27
W Warszawie płaciłem za wklejenie ich szyby 200 ale nawet jak mi przyciemniali to nawet oni nie wycinają tylko przyciemniają na aucie :/

spec-88
31-03-08, 17:24
mam ten sam problem tylko z Vgnie i HT.. tylko że dopiero za miesiać biore sie za malowanie auta w " stodole" :/ to jest największym problem.

bydle
31-03-08, 17:56
heh wiem cos na temat malowania w wlasnym zakresie w stodole...i powiem Ci ze trudna sprawa...
Sam bedziesz malowac?? Jezeli tak to masz jakies doswiadczenie??

bulikcbr
24-07-10, 14:36
w V genie też sie wycina szyby czy mozna wyciągnąć uszczelke?

VaTi Pro-Tec
24-07-10, 15:26
ma ktoś jakiś inny sposób na wycięcie tylnej szyby w qp 5, prócz wyżej wymienionej struny?? nie da sie tego np nożykiem zrobić??

V-gen
24-07-10, 15:34
Nożykiem raczej nie. Ale opcja podobna na drut z migomatu też spokojnie daje rade. Najlepiej przy pomocy dwóch osób. Jeśli nie ma rdzy pod szybą najlepiej wykorzystać malowanie odchylając uszczelkę kliszą. Ale to już różnie wychodzi.

bulikcbr
24-07-10, 18:47
Dziś wyciołem dwie boczne szyby ale przy wycinaniu przedniej pękła no i już nie jest tak pięknie.I pytanko czy da rade samemu wkleić szyby spowrotem po malowaniu?

zombi king
25-07-10, 10:51
Witam
Jako że mam trochę doświadczenia w tej sprawie mogę ci powiedzieć że powinieneś sobie poradzić z wklejeniem tych szyb w warunkach domowych, poza przednią oczywiście bo potrzebna będzie pomoc jeszcze jednej osoby. Poza oczywiście siłą roboczą będzie potrzebny ci klej do szyb (możesz go kupić w sklepach z lakierami samochodowymi a gdzie jeszcze to nie wiem, jest w takiej tubce jak sylikon) i koniecznie podkład do tego kleju. A jeśli chodzi o samo wklejanie szyb to po prostu odtłuszczasz powierzchnie stykowe na szybie i na karoserii (tam gdzie ta szyba wcześniej się trzymała) malujesz je podkładem do kleju, czekasz na wyschnie potem nakładasz klej na karoserie co ważne ja używałem poliuretanowego kleju do szyb i dobrze by było ja byś go włożył na powiedzmy 30 minut do bardzo gorącej wody żeby klej zrobił się trochę łatwiejszy w aplikacji, bo inaczej to będzie bardzo ciężko go wycisnąć.
Ważne jest też cobyś nałożył tego kleju równo i nie za mało ale to już bardziej kwestia doświadczenia. Zaraz po nałożeniu kleju montujesz szybę w odpowiednim miejscu i co ważne musisz ją czymś usztywnić że nigdzie nie odpłynęła. w przypadku bocznych możesz je przykleić do karoserii taśmą malarską (tą papierową) a przednią zablokować na dole żeby się nie zsuwała. A tak na marginesie to nie wiem ja z przednią, ale boczne musisz wklejać z uszczelkami bo później nie da się ich już założyć. To chyba wszystko, instrukcja jest dość uproszczona ale powinieneś sobie poradzić. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz na pw i tak od siebie dodam że mimo pewnych problemów które mogą się pojawić uważam że jest to do ogarnięcia i nie trzeba za to płacić z mojego punktu widzenia sporej kasy.

bulikcbr
25-07-10, 13:17
Dobra dzieki z bocznymi spróbuje co do przedniej top jeszcze nie wiem czy kupie nową czy jakąś używke jeżeli nową to wklei to spcjalista bo mam takiego na wiosce akurat. Jest jakaś nazwe tego kleju czy po porostu klej do szyb?

zombi king
25-07-10, 14:32
Z produktów które używałem kojarzy mi się tylko coś takiego http://allegro.pl/item1074678105_dinitrol_500_masa_klej_do_szyb.html , ale wystarczy że powiesz klej do wklejania szyb samochodowych. Zakładam że każdy z nich będzie dobry, tak na marginesie to jakbyś czasem wklejał szyby to uważaj żebyś tym klejem sobie rąk nie pobrudził bo się ciężko zmywa i życzę powodzenia.