PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana sondy



dmx
31-03-08, 12:33
Witam mam pytanie odnośnie sondy lambda znaczy chodzi mi o to czy jest jakaś reguła że po iluś tysiącach kilometrów trzeba ją wymieniać koniecznie????

Pytam bo mam jakieś 214tysi i ja jej nigdy nie wymieniałem a auto nabyłem jak miało 126tysi.
Sprawdzałem w wyszukiwarce i wszyscy piszą o wymianie pod kątem spalania,u mnie ze spalaniem tez można dyskutować jest duże przedział 10-12l na 100km z tym że zdarza mi się zamykać obrotomierz ;) więc i tak chyba jest nieźle

ygor
31-03-08, 13:15
sporo ci pali - u mnie doszlo do 10-11 kiedy postanowilem ja wymienic, teraz przy roznej jezdzie raczej nie przekraczam 9 (miasto non stop) kupilem sonde na allegro za jakies 70 pln (niby ze ngk) wymienilem sobie sam wiec koszt niewielki a spalanie spadlo. Podobno sonda zyje ok 100kkm

dmx
31-03-08, 15:33
Podrzuć mi link może do tej aukcji jak masz jeszcze :)

wiem że sporo pali fajnie by było jakby mniej paliła ale jak ma jeździć a kucy ma mało to musi dużo pić hahaha

Lcfr
31-03-08, 16:21
Z tego co pamietam to sondę można chyba jakoś sprawdzic(jest chyba w manualu)... może lepiej sprawdzić niż kupowac od razu nową????

dmx
31-03-08, 16:51
tak czytałem że można sprawdzić i pomiar miernikiem wyszedł taki jaki powinien,tylko wyczytałem też ze osad na tłumiku to też sonda ale z kolei nie mam kata więc stąd pewnie ten osad,no i że spalanie to też ale to znów moja ciężka noga a poza tym przebieg 214tysi??? dlatego pytałem czy nie wymienia się bez względu na wszystko po jakimś tam przebiegu :)

adriangrabowski
31-03-08, 17:03
potrzebuje bardzo pilnie wszystkich oznaczeń jakie są na sondzie z D16Y7 .
Orientuje sie ktoś może czy ta sonda z D16Y7 była tez w innym silniku stosowana pozdro
a jak nie to moze ktoś mi chociaż powiedzieć jakie oznaczenie powinna mieć sonda ngk która jest odpowiednia do mojego auta

ygor
31-03-08, 18:32
tak czytałem że można sprawdzić i pomiar miernikiem wyszedł taki jaki powinien,

Hmmm też o tym słyszałem , ale , słyszłąem też że to wcale nie gwarantuje że sonda jest dobra - to znaczy że w ogóle działa , ale sonda składa się z jakichś elementów chemicznych (platyna z czymś tam chyba) które po pewnym czasie nie są już takie świetne i sonda może np reagować z opóźnieniem lub przekłamywać.

bebran
03-04-08, 00:12
najlepiej zrobic samodiagnostyke! i zobaczyc czy wywali błąd sondy

w moim przypadku tak było, spalanie miałem w granicach 11-13l/100km
i skonczyło sie na zakupie sondy 5-cio żyłowej do silnika D15Z1 za 600zł z allegro a w ASO ponad 1000zł (zaznacze cze do tego silnika nie ma zamienników!)

jeżeli nie masz bledow to musisz szukac przyczyny gdzie indziej

pozdrawiam

dmx
03-04-08, 00:42
A jaki numer ma błąd sondy?

ygor
03-04-08, 09:11
bebran,
Nie zgodze się - sonda może działac tylko nie do końca własciwie - z opóźnieniem lub po prostu źle wskazywac - owocuje to brakiem błędu przy wzroście spalania. Na szczescie do d14 sonda ma jedną zyłę i uniwersalną moża kupic dużo taniej.

troopp
03-04-08, 10:25
Też mam zamiar wymienić u siebie. Spalanie w mieście ok 10-12 l.
Tydz temu zmieniłem tłumik końcowy, i po przejechaniu ok 200km jest on praktycznie zupełnie czysty, bez jakiegokolwiek nalotu. Obroty nie falują, silnik jest jak brzytwa.
No i teraz mam rozterkę. Bo nic nie wskazuje na sondę. Tylko, że po wypięciu z wtyczki, nic się nie zmienia, checka brak.
Ale ta cena :)
http://moto.allegro.pl/item333222909_sonda_lambda_1_przewodowa_bosal_uniw ersalna.html

Na miejscu u przedstawiciela Bosal mam ją w tej samej cenie, czyli za grosze, i kusi.
Aż grzech nie wymienić.

Pozdro

bosch85
05-04-08, 00:30
hello... podpinam sie pod temat... a d15b7 jaka ma sonde(chce kupic a nie wiem jaka)?? uniwersalne beda jakies pasowac??

kisior87
05-04-08, 18:43
Podłączam się pod pytanie. Czy ta sonda będzie dobra do d13b2?
http://moto.allegro.pl/it...niwersalna.html

shantillas
05-04-08, 18:54
Też mam zamiar wymienić u siebie. Spalanie w mieście ok 10-12 l.
Tydz temu zmieniłem tłumik końcowy, i po przejechaniu ok 200km jest on praktycznie zupełnie czysty, bez jakiegokolwiek nalotu. Obroty nie falują, silnik jest jak brzytwa.
No i teraz mam rozterkę. Bo nic nie wskazuje na sondę. Tylko, że po wypięciu z wtyczki, nic się nie zmienia, checka brak.
Ale ta cena :)
http://moto.allegro.pl/item333222909_sonda_lambda_1_przewodowa_bosal_uniw ersalna.html

Na miejscu u przedstawiciela Bosal mam ją w tej samej cenie, czyli za grosze, i kusi.
Aż grzech nie wymienić.

Pozdro

Daruj ją sobie, jak chcesz mogę Ci sprzedać prawie nówkę (po 900km) ale będziesz mieć takie samo spalanie. Imho szukaj tylko oryginału w dobrym stanie.

fazer1985
06-04-08, 13:35
Witajcie ;] sprawdzilem ostatnio swoja Hanke na pomiarze spalin i wyszlo ze jest za duzo co2 w saplinach widze ze przeklada sie to na spalanie ktore moze nie jest jakies kosmiczne
(ok 9 L) a wczesniej bylo 7.2 na 100km trasa/miasto -> 50/50 co mnie cieszyło :d potem zostawilem ja na prawie 3 tygodnie w na malowanie i potym juz nie jezdzila tak jak wczesniej... sonda na pomiarze miescila sie przedziale jakos 0.996 do 1.015 i nie wiem czy to są dobre wskazania ?? no bo jednak za duzo co2 skads sie bierze... Nie chce nikogo urazic ale prosze o opinie osób ktore maja pojecie w kwesti tego wątku :afro: