PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie w silniku D15Z1, pomocy!



Darióż
28-12-13, 02:33
Witam, dzisiaj usłyszałem dziwne dźwięki dobywające się spod maski mojej hondy, coś jak tłuczenie kropli wody o garnek :D

Dodam że przed świętami zmieniałem rozrząd, i tak jakby od tamtej pory dźwięk silnika się zmienił, ale dopiero teraz usłyszałem ten stukot ;/

Samochód jeździ jak jeździł, nie zamula ani nic z tych rzeczy, pytanie, co to za stuki?

Filmiki:

Pod maską:

http://www.youtube.com/watch?v=kEYxjFabxhg

Z miejsca kierowcy przy otwartych drzwiach i zamkniętej masce:

http://www.youtube.com/watch?v=sIz6s2bPhfs

Z kratek zderzaka:

http://www.youtube.com/watch?v=vxoq8p3ievg&feature=youtu.be

Dźwięk nie jest regularny, coś jakby jakaś śrubka podskakiwała w metalowym naczyniu (mam cichą nadzieje że to błacha sprawa...) w jednym momencie też usłyszałem intensywne uderzenie i dalej ten stukot, co to może być? :/

kruczekvu
28-12-13, 04:00
Skoro zmieniałeś rozrząd to sprawdź go ponownie
Nie bardzo słychać na nagraniach co i jak

wiesko1261
28-12-13, 08:04
na ostatnim coś słychać sprawdź dokręcenie koła pasowego jak u kolegi Seba27
na drugim gwizd paska przy dodaniu gazu za mocno napięty pasek rozrządu

Seba27
28-12-13, 12:07
Zwolnij wspome i altek, zlap za kolo pasowe i sprawdz dokrecenie - jak dokrecone i nie ma luzow to odpal silnik
- wtedy sluchaj i jak bedzie dalej cos walic to zostaje pompa wody albo cosik w "srodku"
kto ci ten rozrzad zmienial? Anyway caly dol z1 kosztuje tyle co do mnie wal zreszta ;)
Do roboty i ogarniaj poki temat cieply bo szkoda slupka rzezbic na nowy rok

Darióż
28-12-13, 13:00
zmianę rozrządu powierzyłem mechanikowi, na nagraniach po przygłoszeniu słychać ten metaliczny stukot, dziś własnie lecę do roboty, ale jutro zrobię wszystko według waszych wzkazówek :)

Seba27
28-12-13, 13:04
Nie krec go wysoko - jedz grzecznie zeby nie spierdzielic bardziej niz jest

Darióż
28-12-13, 16:41
powolutku dojechalem, właśnie z kolegą stwierdziliśmy ze to nie rozrządu dobiega ten dźwięk a ze skrzyni! co to moze byc ? :/

Seba27
28-12-13, 17:27
A nie padl ci kiedys rozrusznik? Masz taka blache od spodu miedzy silnikiem a skrzynia ktora oslania kolo zamachowe?
Jak skrzynia to trudno sie mowi - nawet nie zabieraj sie za naprawe tylko kup inna - krotsza ;)

Etman
28-12-13, 18:16
hmmm, czy na wciśniętym sprzęgle jest też ten dzwięk? Czy tylko na puszczonym?

Darióż
28-12-13, 18:49
a co ma do tego rozrusznik? ja nie wymienialem. czy jest blacha nie mam pojecia, dam rade ją zobaczyc bez kanalu? dźwięk jest bez względu czy sprzeglo wcisniete czy nie

Michał102
28-12-13, 19:38
Rozrząd wykluczyliście, ale warto jeszcze sprawdzić czy aby rolka napinająca nie jest dokręcona zbyt dużym momentem:P
Wiem, że fachowcy mnie tu zaraz wyśmieją i zmieszają z błotem (jak już raz było w podobnym temacie, ale na końcu okazało się, że miałem rację xD), ale u mnie też tak kiedyś wyło/jęczało/trzaskało się i okazało się, że to właśnie rolka była za mocno dokręcona:)

Niektórzy mechanicy dokręcają wszystko na chama jak tory kolejowe, a potem mogą wychodzić takie kwiatki:)

Darióż
29-12-13, 02:44
problem chwilowo rozwiązany, doszliśmy do tego ż to było sprzęgło, albo coś się do niego przyczepiło, nie mam pojęcia jak to opisać, po paru minutach na odpalonym silniku zaczął chodzić tak:

http://www.youtube.com/watch?v=HMRvr8vX47U

ewidentnie coś smarowało metal o metal....

mało mówiąc wku**iłem się i po trzech dniach jazdy do 3k przejechałem się 100m na pełnej XXX :D i problem ustał :D:D:D jak myślicie, co to mogło być? XD

teraz jest tak, jak wcześniej:

http://www.youtube.com/watch?v=hfJVZdM-btg

chociaż ciągle mi się wydaje że coś szumi, już sam nie wiem, na razie cieszę się że nie ma tego metalicznego dźwięku...

Yotomeczek86
29-12-13, 02:55
Łożysko oporowe ? Albo wysprzęglik już nie działa tak jak powinien... Nie masz problemu ze zmianą biegów? Aaaa no i pasek rozrządu wył, za mocno naciągnięty

Darióż
29-12-13, 03:18
zero problemów ze skrzynią, nei rozumiem tylko tego, przekatowana honda zaczęła chodzić normalnie...

napinacz za mocno naciągnięty, to muszę poprawić na 100%

mattii
29-12-13, 15:30
jak cos jeczalo i przestalo to samo sie nie naprawilo ;)

zdejmij skrzynie i obejrzyj tarcz sprzegla luzy na sprezynkach

DemoN
30-12-13, 03:18
Pekniete ramie spręzyny słoneczkowej, albo sprezyna tłumika drgań skrętnych.

Dissnej
31-12-13, 11:41
przekatowana honda zaczęła chodzić normalnie...

Hondy nie lubią wolnej jazdy:D

Darióż
02-01-14, 03:37
w tym roku w planach zmiana skrzyni i wszystkiego co z nią związane, więc wtedy wrócę do tego problemu, na razie póki jeździ, zlewam temat, jak ****ie to plany się przyśpieszą :D

Jookoozzz
06-01-14, 12:00
Dołącze sie do tematu...stuki puki na zimnym silniku...takie dalikatne, slychac je wyraznie w srodku auta, przy otwartej masce delikatnie tez...stuk w srodku jest jednostały gdy dodam letko gazu stuk przyspiesza a pozniej cichnie...stuk jakby w 4 cylindrze kolo skrzyni biegow, tylko strasznie zaczela skrzyn szumiec, jak wcisne to nie szumi ale stuk pozostaje...jak silnik zalapie temp, stuk ustaje...panewka?

Seba27
06-01-14, 12:27
Dołącze sie do tematu...stuki puki na zimnym silniku...takie dalikatne, slychac je wyraznie w srodku auta, przy otwartej masce delikatnie tez...stuk w srodku jest jednostały gdy dodam letko gazu stuk przyspiesza a pozniej cichnie...stuk jakby w 4 cylindrze kolo skrzyni biegow, tylko strasznie zaczela skrzyn szumiec, jak wcisne to nie szumi ale stuk pozostaje...jak silnik zalapie temp, stuk ustaje...panewka?

Zbierz zada i przyjedz w koncu tym autem to sie rozkmini co tam stuka :)
Daleko nie masz

Jookoozzz
06-01-14, 12:37
Zbierz zada i przyjedz w koncu tym autem to sie rozkmini co tam stuka :)
Daleko nie masz
Przyjade tylko czekam na drugi gaznik w lepszym stanie, z dwoch cos zrobimy :) jak mnie nie pokusi samemu to czyscic ...