PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiary Cifow 5g



Furious
09-11-04, 15:22
Jak pewnie wiecie mam ciagle rozbitego Cifa. Jest to wersja kanadyjska i podobno produkowana tylko przez 3 miesiace. Mam problemy z czesciami bo warsztat twierdzi ze moga byc nieco inne niz do standardowych wersji europejskich. Faktycznie sprawdzilem w instrukcji wymiary i niezgadzaja mi sie z wymiarami podanymi na http://www.hondapl.org/. Wiec mam prosbe, jesli ktos posiada orginalna instrukcje do swojego Cifa to niech spojzy jakie tam ma wymiary podane. A moze ktos ma doswiadczenie z takimi Cifami z Canady i jest pewien ze czesci spokojnie pasuja (konkretnie: maska, błotknik, zderzak, reflektory-wymienie oba). Wymiary z mojej instrukcji (dla porownania):
długość: 4070
szerokość: 1700
Roznica z http://www.hondapl.org/ jest 5mm w długosci i szerokości...
No i co powiecie? :/ Cif na złom? Nie zdobęde częsci? :/
http://www.id103.n-s.pl/download/CC1.JPG

Hook
09-11-04, 15:45
nie zalamuj sie takim czyms. to tylko lekki dzwonek. Czesci beda pasowac napewno od innych. Bynajmniej nei slyszalem by ktos okreslal czesci jako canada czy europa

moze przy okazji ruszymy temat maski z laminatu. Bo widze ze musisz wymienic a chetni inni tez kiedys byli tylko temat ucichl.

rem36
09-11-04, 17:02
na jaki zlom?? wszystko napewno da sie zrobic! kup normlanie czesc w jakims bhmd czy intercarsie i zamontuj a jesli sie nie da to oddasz i tyle. Ja tak oststanio robilem z lapa kupiona wlasnie w bhmd bo tez mam wersje canada i lampa jednka nie pasowala, powiedzialem co i jak i bez problemow zwrocili mi kase, jesli chces zmoge tez dac namiar na blacharza co mi naprawial auto, jak z nim pojedizesz to jeszce bedziesz mial 20% znizki w bhmd

boomer
09-11-04, 17:08
Niemozliwe zeby byly rozne wymiary. Za duze koszty produkcji, rozne silniki ktore byly oferowane tylko na danym rynku a innym nie, to sie zgodze ale przy roznych budach koszty produkcji bylyby kosmiczne.

Furious
09-11-04, 18:00
Ale mam jak byk w instrukcji podane wymiary.... i moj jest teoretycznie krotszy o 10mm i węższy o 5mm... :/
rem36: no to jaką wkoncu lampe kupiles, gdzie? dostales taka co pasowala?

LIO
09-11-04, 18:05
moze poprostu nie sugeruj sie danymi z hondapl.org
niejedna rzecz potrafi tam sie nie zgadzac

Furious
09-11-04, 18:07
moze poprostu nie sugeruj sie danymi z hondapl.org
niejedna rzecz potrafi tam sie nie zgadzac
Dlatego prosze kogos o zajrzenie do swojej instrukcji :)

LIO
09-11-04, 18:21
otworzylem manual civica 92-95 (dostepny do sciagniecia na naszej stronie)
dlugosc 4070 (rozstaw osi 2570)
szerokosc 1700 (rozstaw kól przód 1475, tyl 1465 ??? tak jest w manualu)
wysokosc 1350

Sedan wszystko inne to samo, oprócz dlugosci 4395 (rozstaw osi 4620)

Furious
09-11-04, 18:27
LIO: no to niby wszystko sie zgadza... to juz cos;

Hook: podaj szczególy odnosnie takich masek bo osoboscie nie mam o tym zielolego pojecia;

rem36: no to jak z tą lampą u Ciebie było? tylko lampe wymieniałes?;

EDIT: tylko ze to jest manual własnie na wersje USA i Canada :/

Franek
09-11-04, 19:08
dupa dupa :D ja mam tez kanadyjska i normalnie mialem dzwona tylko ze zderzak mi sie spsol i niebylo problemow z dopasowaniem wlaz jak ulal aaaa i kierunek ale tez niebylo prblemow :D
Edit a i tez mam manuala

Jasiu
09-11-04, 23:05
A wyjasnijcie mi jedno - ja mam wersje wyprodukowana w Kanadzie na rynek USA. A byly tez wyprodukowane w Kanadzie na rynek kanadyjski (inna gama silnikow, inne oznaczenia, inne kontrolki - np hamulca recznego; mam to w oryginalnej instrukcji do auta). O ktorych mowimy?

Kilka lat temu mialem zmieniany lewy przedni blotnik, byl tylko taki problem, ze sprowadzili czesc z wycieciem na migacz boczny (ten maly) a ja takowego nie posiadam, wiec sprowadzali czesc jeszcze raz. Reflektory sa inne, inaczej swieca (moje maja takie 3 cycki na kazdym - do regulacji swiatel w USA), ale wymiary i mocowania na 99% te same.

IMO wymiary sa takie same, wiele osob juz robilo auta, jest troche importow z USA i nigdy nie bylo problemu.

Pozdro i powodzenia
Jasiu

rem36
10-11-04, 00:19
ja mialem problem z lampa ale wydaje mi sie ze to byl problem z konkretnym zamiennikiem bo poprostu jego wewnetrzna konstrukcja byla zbyt "pękata" i nie chcial dobrze wejsc do srodka, zachaczal o pas przedni , a tak pozatym to ksztaltem i mocowaniami sie nie roznil, blotnik mialem natomiast bez otworu na kierunkowskaz, teraz mam otwor ale zaspawany i sladu nie ma:)

Furious
10-11-04, 08:53
Czyli wychodzi na to ze jednak wszystko normalnie pasuje...
Czyli taki zderzak tez normalnie powinien wejsc nie?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34428751

Hook
10-11-04, 10:05
zderzak z laminatu kupujesz?
eee ja bym sie za to nei bral. Moj przedni bede przerabial ale jak najmniej wlokna. Byle dziura, kraweznik czy cos i jzu po zderzaku. Z tylu owszem chyba wybiore cos z laminatu bo jeszcze nigdy tylem nic nei przychacylem i tam ma szanse przetrwac ;)

a w sprawie tej maski to utworze znowu temat po niedzieli moze juz teraz znajda sie minimum 4 osoby na leciutkie maski z tworzywa (tylko ktos musi miec caly (czyt. bezwypadkowy) oryginal maski :)

boomer
10-11-04, 10:09
a w sprawie tej maski to utworze znowu temat po niedzieli moze juz teraz znajda sie minimum 4 osoby na leciutkie maski z tworzywa (tylko ktos musi miec caly (czyt. bezwypadkowy) oryginal maski
Rozumiem ze to sie bedzie tyczyc wlascicieli konkretnych modeli a nie kazdego cifa z jakiejkolwiek gen w jakiejkolwiek budzie?

ARTX
10-11-04, 10:21
tylko ktos musi miec caly (czyt. bezwypadkowy) oryginal maski
ja mam taki 8) tylko, ze nie ta gen :sad:

a mozliwosc zrobienia maski do np 6g tez masz :?: jakie koszta wychodza :?:

Hook
10-11-04, 10:39
jak pamietacie z tamtego forum to mam taka mozliwosc i to do kazdej generacji ale musi byc zebrane minimum 4-5 osob. A cena oscyluje w granicach 450zł chyba ze trafie taniej ale narazie nei mam tanszej oferty

boomer
10-11-04, 10:42
No to kto z wlascicieli 5d jest chetny?

Furious
10-11-04, 13:49
A jakie jest ZA i PRZECIW takiego rozwiązania? :>

Hook
10-11-04, 14:10
ZA - niska waga czyli troche kilogramow ci odejdzie z masy auta
Przeciw - no moze mniej wytrzymala od blachy bo jej nei wyklepiesz chociaz naprawic sie da