PDA

Zobacz pełną wersję : pozostalosci po przyciemnionych szybach



JeNNy_forever
30-03-08, 04:02
No więc nadszedł dzień przeglądu i musiałem Żabci ściągnąć folie bo nie chciało mi sie na lewo przeglądu załatwiać. Zerwałem przednie boczne folie i pojawił się kłopot - nie zerwały sie całe - przy bocznych słupkach zostały fragmenty które nie chcą odejsc bo tak klej trrzyma a drugi problem - właśnie ten klej. Próbowałem czyścić benzyną, rozcieńczalnikiem ale usunięcie kleju z ok 1 cm2 zajmuje ok. minuty przy mocnym dociskaniu nawilżoną benzyna albo rozpuszczalnikiem szmatka... moje pytanie jest więc nastepujace: czym to cholerstwo rozpuścic bo nie mam pomysłów a na forum też nic nie znalazłem :/

zdravim :chinczykk:

kluczykpl
30-03-08, 04:11
Rozpuszczalnik Nitro, moczysz cala powieszchnie ze 3 razy, a pozniej jakas karta od bankomatu, i jedziesz.
Ladnie schodzi i sie nie nameczysz, tylko sobie tapicere na dzwiach tasma malarska oklej.

JeNNy_forever
30-03-08, 04:16
musze więc sprawdzić tylko mi troche karty bankomatowej będzie szkoda hahahahahaha dzięki ;) :hinczyk:

laksiu
30-03-08, 12:21
ja zrywałem podgrzewając opalarką i poszło gładko jak gówno z kaczej dupy :d

pomierdor
30-03-08, 14:56
zmywacz do paznokci najlepiej usunie klej i pozostałości

gum
07-04-08, 23:29
cif od mamy z kuchni... 2 minuty i po sprawie, tylko nie trzec mocno bo mozna szybe porysowac

jaco
08-04-08, 00:34
ja proponuje rozcieńczalnik acetonowy, bardzo ladnie schodzi klej, przynajmniej z lakieru, kiedy sciagalem reklame ze sluzbowego auta. Aceton + recznik papierowy i nie ma sladu

alien_21
08-04-08, 19:29
benzyna ekstrakcyjna + szmatka i jedziesz :D

JeNNy_forever
08-04-08, 21:44
zaopatrzyłem się w rozpuszczalnik nitro i po 2,5h szlifowania od środka nic sie nie klei ale zwłaszcza wieczór jak popatrzyć pod kątem z dalsza na szybe to sprawia wrażenie lustrzanki, widocznie nie do konca zmyłem a raczej starlem klej, jak sie coś napatoczy ciekawego do reki to jeszcze przejade i zobaczymy wtedy, paskudna robota brrrrrr

gum
09-04-08, 20:55
no mowie wam ze ciff :P sam robilem i schodzi po 2 minutach

kj-19871
10-04-08, 12:22
Jek to klej to mzoe by goraca woda polewać :) lub suszarka rozgrzac mocno :)

MrUkAs
16-04-08, 18:39
Mam w swoim 5D jedna tylna szybe boczna przyciemniona, a druga nie :/ Wiejsko to wyglada i cos musialbym zrobic. Z tego co widze to ciezko pozbyc sie kleju po folii. A tak w ogole to wolalbym przyciemnic druga folia. No ale wlasnie... jak wyciagnac boczna szybe? Czy jest z tym klopot? No i jak pozniej ja wsadzic? :D

jacek_bp
16-04-08, 19:02
Znakomy dwa dni temu mial taki problem z klejem. Zmywal rozpuszczalnikiem nitro i ponoc ladnie schodzilo. Pozniej benzyna ekstrakcyjna zeby smug nie bylo.

gum
16-04-08, 19:39
no mowie wam ludzie, probowalem wszystkiego nitro benzyna itp... najlepiej cif z kuchni i szczoteczka, doslownie 2 minuty i po kleju

majlo_civic
17-04-08, 21:26
Kiedyś czytałem w jakiejś gazecie motoryzacyjnej, że takie pozostałości po kleju to najlepiej zmywac substancjami oleistymi, np. zwykłym olejem spożywczym. Ale sam tego nie próbowałem i nie wiem czy to działa.

MrUkAs
17-04-08, 21:34
A jak zdzieraliscie ta folie to wyciagaliscie szybe, czy bez wyciagania zdzieraliscie?