PDA

Zobacz pełną wersję : Świecąca się kontrolka CHECK



luckyluke
29-03-08, 22:22
Witam
Od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka CHECK. Rok temu załołyłem sekwencyjną instalacje gazową. Pierwszy raz zapaliła mi się po kilku tygodnaich od założenia gazu. Wjechałem do serwisu BOSCHA i tam usłyszałem odpowiedź: Katalizator do wymiany. Błąd został skasowany. Pojeździłem troche i znowu się zapaliła. Wjechałem do innego warsztatu gdzie powiedziano mi, że to sonda pada i trzeba ją wymienić. Kontrolka po jakimś czasie sama gaśnie. W ostatnim czasie zapala sie często.
Kto ma na to jakiś pomysł? Czy wymienić katalizator czy Sonde? To są jednak koszty więc wolałbym sie upewnić przed wymianą a nie wymieniać tych dwóch częście lub więcej niepotrzebnie.
Czy można to sprawdzić i ocenić w 100% że szwankuje np sonda.

P.S. Który kabelek i oprogramowanie do podłączenia się do kompa w CIVICE polecacie. A może ma ktoś taki program :-)
Proszę o kontakt: luckyluke16@go2.pl

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu sprawy

Pozdrawiam

Max Marcin
29-03-08, 22:49
Patrz tu :zasady: http://www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html
Kata; wywal mu srodek i masz jeden problem z glowy i troszke zrywniejsze auto za jednym zamachem. :d

luckyluke
31-03-08, 17:36
dzięki Max!
Akurat wczroaj zgasła. Poczekam aż się znowu zapali i wtedy to sprawdze.

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 ]
hej Max znowu zapaliła mi się kontrolka CHECK
Zrobiłem już samodiagnostykę
Wyszło na to że mam błąd o numerze 45. Sprawdzałem 3 razy
A w tej tabelce co mi wysłałeś linka nie ma takiego numeru. Masz może dokładniejsza tabelę?
Lub może wiesz co oznacza ten błąd

pozdro

[ Dodano: Pon 21 Kwi, 2008 ]
Max Marcin, masz moze dokladniejszą tabele usterek? Wyszło ze mam błąd nr 45 a w tej tabeli nie ma tego błędu.
Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 23 Kwi, 2008 ]
Hej MAX

Zobacz co znalazłem!
http://www.altech.com.pl/wbt/poradnik/samodiagnostyka.html

Przesyłam linka, i Tobie może sie przydać.
Tutaj jest więcej tabel i są bardziej dokładne

pozdrawiam

aha
mój błąd nr 45 to - System Too Lean or Too Rich
malfunction in the fuel monitoring systems

Wg mnie to zły dobór mieszanki paliwa, a nie sonda. Co Ty o tym myślisz??

djtomikowal
12-05-08, 20:41
mam pytanko odnośnie samodiagnostyki. Jełśi nie ma błędów to kontrolka ma się podczas testu świecić cały czas czy nie?