PDA

Zobacz pełną wersję : LPG power w D15B2



novak
27-03-08, 17:40
Wiem wiem opcja szukaj , poszukałem i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie:). Jest trochę o gazie w D15B2 , ale nie znalazłem nic o sekwencyjnym wtrysku. I mam pytanie: mianowicie czy można założyć i czy się da założyć SEKWENCJE do tego silnika? Poczytałem trochę na ogłupiaczowych stronach producentów i z tego co rozumiem to potrzebne jest OBD żeby założyć tą instalacje , ze względu na rozbudowaną elektronikę sterującą , a nie tylko emulatory jak w 2 generacji gaziwa. Jeżeli ktoś może udzielić odpowiedzi na moje pytanie , to będę wdzięczny. Podkreślam , że interesuje mnie sekwencyjna instalacja LPG.

rafalb33
27-03-08, 20:25
NIe da sie.
Musialbys przerobic swoj uklad paliwowy na wielopunktowy wtrysk paliwa(czyli np przerobic na d15b7)
D15b2 nie ma wielopunktowego wtrysku tylko dwu-punkt.

Bassmaster
27-03-08, 21:06
Z tym, że samochód musi mieć OBD, czyli pokładowy system diagnostyczny "elektronikę sterującą" aby można było założyć sekwencję zgodzę się, bo co ma sterować wtryskami gazowymi i skąd mają być brane dane jaka dawka LPG ma zostać podana?
Gazownicy mówią krótko: sekwencję zakłada się do silników z wielopunktowym wtryskiem paliwa (sterowanym elektronicznie).
Z tego co się zorientowałem D15B2 ma dwupunktowy wtrysk BOSCH-a (proszę mnie poprawić jeśli się mylę), czyli sekwencji nie da się założyć.

novak
28-03-08, 12:48
Dzięki za odpowiedzi.
Co do tego , że samochód ma dwupunkt to wiem:). Tylko dlatego zadałem takie pytanie , bo kumplowi do Golfa jakieś majcherogazownik chciał wcisnąć sekwencje na jednopunkcie. Ale trochę mi to nie pasowało , dlatego wolałem zapytać.

sadam
29-03-08, 09:07
w d15b2 wysmienicie sprawdzi sie dobra II gen instalacji.tylko musi byc wszystko na tip top zrobione i na dobrych czesciach

Max Marcin
29-03-08, 22:01
Ej chlopaki: Da rade zalozyc sekwencje do D15B2 tak samo jak do innych silnikow z jedno czy dwu punktowym wtryskiem. Trzeba se wybrac do paru firm montujacych gaz ale takich z prawdziwego zdazenia (a nie montujacych gaz w stodole czy w garazu pod blokiem) i zapytac. Sekwencja to fajna rzecz w tym silniku. :d

majchas
29-03-08, 23:09
Max Marcin, a masz sekwencje ze tak mowisz? rozmawialem z wieloma ludzmi, ktorzy wiedza co nieco o gazie i o takim rozwiazaniu mowili e-e (czyt. nie da rady)

rafalb33
30-03-08, 10:10
Ej chlopaki: Da rade zalozyc sekwencje do D15B2 tak samo jak do innych silnikow z jedno czy dwu punktowym wtryskiem. Trzeba se wybrac do paru firm montujacych gaz ale takich z prawdziwego zdazenia (a nie montujacych gaz w stodole czy w garazu pod blokiem) i zapytac. Sekwencja to fajna rzecz w tym silniku.
A powiedz mi w jaki sposob??
Jak sekwencja jest sterowana przez komputer benzynowy na podstawie czasu wtryskow wtryskiwaczy benzynowych, komp od gazu przelicza tylko odpowiednio czasy wtrysku dla gazu.

novak
30-03-08, 14:04
Zacznijmy od tego , że ten wątek założyłem bo sekwencja wydawała mi się nieprawdopodobna w tym silniku i dlatego pytałem. Poczytałem trochę i wiem , że sterowniki do sekwencji są na 4 lub 6 wtryskiwaczy , tak , że już tutaj mamy problem. Poza tym coś co nazwałem "zaawansowaną elektroniką" w sekwencji - z czego niby ma ona wtryskiwaczami w D15B2 sterować , skoro nie dałoby się jej podpiąć tak , żeby szczytywała informacje o czasie i objętości dawki wtryskiwanej.

Ale ale jak kolega Max Marcin ma sekwencje w EG8 i jeździ na niej i rzeczywiście jest to sekwencja , to ja bardzo chętnie nawet do Krakowa się przejadę , żeby to założyć ...

Max Marcin
30-03-08, 14:30
Ja mam zwykla instalacje ale podam przyklady. Nie wiem gdzie zakladali ale jak ich spotkam to zapytam. Vento 1.8 na jednym wtrysku(sekwencja) Golf III 1.6 na jednym wtrysku (sekwencja). Prócz sekwencji cos dokupowali za ponad 500zl ale co to bylo to wam nie powiem bo nie pamietam a po drugie nie znam sie na elektronice tak do glebnie. Postaram sie dowiedziec i napisac na forum.
Gdzies na necie ogladalem zdjecia instalacji (sekwencji) i wykres z chamowni w D15B2 ale to juz jakis czas temu i nie bardzo pamietam gdzie to bylo.

rafalb33
30-03-08, 16:45
Ja mam zwykla instalacje ale podam przyklady. Nie wiem gdzie zakladali ale jak ich spotkam to zapytam. Vento 1.8 na jednym wtrysku(sekwencja) Golf III 1.6 na jednym wtrysku (sekwencja). Prócz sekwencji cos dokupowali za ponad 500zl ale co to bylo to wam nie powiem bo nie pamietam a po drugie nie znam sie na elektronice tak do glebnie. Postaram sie dowiedziec i napisac na forum.
Gdzies na necie ogladalem zdjecia instalacji (sekwencji) i wykres z chamowni w D15B2 ale to juz jakis czas temu i nie bardzo pamietam gdzie to bylo.
TO ze ktos ci powiedzial to wiesz. Mi wojek mowil, ze jak zalozyl magnetyzery to z miejsca nie mogl ruszyc taka moccc.

Nie da sie bo kazda sekwencja dziala na takiej samej zasadzie. Pobiera sygnal z wtryskiwaczy benzynowych i przliecza odpowiednio czas wtrysku dla benzyny. Da sie zalozyc tylko do samochod z sekwencyjnym wtryskiem plaiwa (ew. grupowym) Wtrsykiwacze musza byc zalozone jak najblizej benzynowych itp. Nie do sie, bo elektronika od instalacji na to nie pozwala i koniec. A to ze ktos ci powiedzial to cie zrobil w balona, albo sam nie wie co ma.

Max Marcin
30-03-08, 22:16
OK moze nie potrafie rozpoznac sekwenci i wtryskow gazu az 4 na dolocie moze tez ktos wrzucił w neta spreparowane zdjecia D15B2 z sekwencja. Moze jestem idiotą. Ciekawe. Postaram sie dowiedziec cos w tym temacie i udowodnic CI!!!!!!!!

novak
30-03-08, 22:32
Panowie , ale nie spinajcie zwieraczy , jak to się mówi. Kulturka i tyle. Mam nadzieje , że sam się czegoś dowiem i jeżeli ta sekwencja faktycznie działa w D15B2 , to będę uradowany jak nigdy. W każdym razie pozdro 4 all

rafalb33
30-03-08, 22:44
OK moze nie potrafie rozpoznac sekwenci i wtryskow gazu az 4 na dolocie moze tez ktos wrzucił w neta spreparowane zdjecia D15B2 z sekwencja. Moze jestem idiotą. Ciekawe. Postaram sie dowiedziec cos w tym temacie i udowodnic CI!!!!!!!!
Czekam :) . I bez nerwow napisalem ci, ze sie nie da i tyle. A dlaczego pisalem juz wyzej.Widziales kiedys soft do jakiejkolwiek instalacji 4gen, i wiesz jakie sa opcje ustawien sterowania paliwem?
Reszte napisalem juz wczesniej.

wit83
02-12-08, 14:05
Mój qmpel założył sekwencje do jednopunktowego forda mondeo. Ma on plastikowy kolektor dlatego woleli bezpieczniejsza instalacje wsadzić. I w D15B2 też można wymyślić sposób montażu. Wystarczy zamontować wtryskiwacze gazu na kolektorze tak jak jest to w B7 tuż przed głowicą i mapy wtrysków skopiować również z B7 i wgrać do komputera od gazu a on już będzie sterował wtryskami tak jak by to był silnik D15B7. Szczegółów nie znam montażu takiej instalacji ale wydaje się, że jest to możliwe do wykonania.

yautja
02-12-08, 18:04
Jak dla mnie to trochę bez sensu wsadzać do D15B2 instalację LPG, której cena jest prawie równa 1/3 ceny całego samochodu... Niemniej jednak czy to się da tak prosto zrobić to nie sądzę. Komputer D15B2 podaje sygnał dla jednego wtrysku a gazowy potrzebuje osobne dla 4. Raczej ciężko to zsynchronizować (i chyba nie jest to możliwe).