PDA

Zobacz pełną wersję : d15b7 Zagrzeje się,zgaśnie i nie odpala.Zimna pali na dotyk



adam11d
16-12-13, 19:49
Witam Mojej EJ2 d15b7 coś się odwidziało.
Silnik jak zimny np. po nocy odpali na strzała,chodzi ładnie i równo obroty od ok 1800 na ssaniu i w dół gdy sie dogrzewa dochodzi do ok 1000/1100 (troszku wyżej jak normalnie było) i gdy temperatura zaczyna dochodzić do optymalnej,autko potrafi sobie zacząć pyrkać w wydech,tak pyrka pyrka częściej w końcu zmuli i zgaśnie (temp kreska m/w w poziomie).
Przy ponownej próbie odpalenia ładnie autko kręci ale głucho tylko pyrkanie w tłumik.

Raz czy dwa zdarzyło mi się że po prostu jeździłem sobie zgasiłem auto na chwile i nie odpaliłem dopiero jak ostygło,wyczyściłem kopułkę i silniczek krokowy i wyszły objawy jak wyżej.
Gdzie szukać przyczyny? dodam że przekaźnik pompy przelutowałem na zapas chodź i tak zawsze słychać poi zapłonie i ją i cyknięcie...Reset ECU zrobiony może z nim coś nie tak?

Gucios90
17-12-13, 08:13
Może źle złożyłeś silniczek krokowy? :) W sumie strzelam ale podobne objawy wczoraj w D16y5 miałem, przyjechał klient i zimna chodziła ciepła gasła ale jak pedałem się deptało to wkręcała się,

Wyczyściłem kroka i można było go ustawić w 2ch pozycjach może tam się potknąłeś>?

Sheiva
17-12-13, 11:25
Zdechł moduł zapłonowy.
Ewentualnie coś na pograniczu kopułka-palec.

Greg001k
17-12-13, 12:12
warto równiez sprawdzić cewkę - jak mi się kiedyś D15B2/7 rozgrzało cewka szalała i zaczynał gasnąć/przerywać, później gasł i nie odpalał dopóki nie ostygł (koszt wymiany niewielki - ok 50-70zł) - warto sprawdzić :)

Dodam tylko że tak mi szalała nowa cewka (była już od nowoiści jakaś trefna i po kilku tysiacach kilometrów zaczynała wariować). Po reklamacji i wymianie na kolejna problem został rozwiazany.

Ps. Komp nie zwracał błedów w moim przypadku.

adam11d
17-12-13, 17:20
U mnie krokowy wogóle jest za ślepiony nie wiem może przez to że sekwencja założona gazownik coś wy strugał i jak go odłączam (wtyczkę) to mi błędu nie wywala nie wiem czemu... Co do cewki iskra jest zaraz jak się nagrzał i nie odpalał wykręciłem świece i iskra była a marchewki z otworów świec to jakoś słabo szły w d15b2 to mi ładnie strzelało... Cewka pomierzona i jest ok spróbuje ją jeszcze suszarką nagrzać i wtedy pomiar zrobić, do do modułu da się jakoś pomierzyć sprawdzić?